Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

2013/14

ŠESTKA byla vyhlášena nejvšestrannější sportovní školou okresu Frýdek-Místek

Na konci června vyhlašuje Okresní rada Asociace školních sportovních klubů Frýdek-Místek žebříček základních škol, který je sestaven podle úspěchů ve sportovních soutěžích uplynulého školního roku a v němž body získávají školy rovněž za pořadatelství jednotlivých soutěží. Žebříček je tvořen zvlášť pro první a druhý stupeň základních škol.

V letošním školním roce dosáhla výborného výsledku naše škola, když v rámci 1. stupně skončila na 2. místě a v žebříčku 2. stupně základních škol dosáhla až na samotný vrchol a celou soutěž ovládla. Projevila se tak kvalitní práce s dětmi v hodinách tělesné výchovy a v zájmových sportovních kroužcích. Velký počet bodů škola získala i za pořádání různých soutěží, kdy mohla škola využít výborné sportovní zázemí, které na škole je.

Body do žebříčku škola získávala v širokém spektru soutěží a disciplín jako například přespolní běh, florbal, fotbal, házená, šplh, atletika, vybíjená, šachy aj. Úspěšného pořadatelství okrskových a okresních kol se škola ujala při vybíjené, halovém fotbalu a atletických soutěžích.

ŠESTKA si do dalších let nastavila pomyslnou laťku velmi vysoko, ale pevně věříme, že se podaří na vrcholu, nejen ve sportovních soutěžích, držet i nadále.

Nejvsestran. sport. skola (20.6.14)

 Diplomy-vse

Házenkáři jedou na vítězné vlně

Poslední kolektivní soutěž letošního roku pro nás dopadla výborně. Chlapci z 5. tříd nás reprezentovali v okresním kole házené, které se konalo na venkovním hřišti u 11. ZŠ.

Ve své skupině nedali nikomu šanci a postupně přehráli velkým rozdílem tým ze 4. ZŠ, 2. ZŠ a 11. ZŠ.

Jako vítěz skupiny pak porazili v semifinále chlapce z 1. ZŠ a ve finále pak zdolali tým z 5. ZŠ 4:2.

Poděkování patří klukům z 5.A Patriku Bartošovi, Tomáši Havránkovi, Tondovi Borákovi, Vaškovi Mlčouškovi, Damiánu Hlaváčovi a Karlu Sörösovi a z 5.B Honzovi Chovančíkovi, Kubovi Brožkovi a Davidu Palmovi za bojovnost během celého turnaje.

Talent 2014

V prvním červnovém týdnu se konala základní kola pěvecké soutěže TALENT 2014. Tato soutěž je zaměřena na moderní populární hudbu.

Naši školu také reprezentovalo několik děvčat a úspěchem se mohou pochlubit KLÁRA BERÁNKOVÁ  ze 6.A a NICOLA GORECKÁ  ze 7.A, které postoupily do říjnového semifinále.

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Třetí místo v literárně-výtvarné soutěži

Dne 28. května proběhlo v Městské knihovně ve Frýdku-Místku vyhlášení výsledků XV. ročníku mezinárodní  literárně-výtvarné soutěže pro děti z cyklu Tvoříme vlastní vydavatelství. Děti měly tentokrát za úkol napsat, doprovodit ilustracemi a svázat do knižní podoby příběh na téma „Kdo může, pomůže  aneb V nouzi poznáš přítele.“

Z naší školy se soutěže zúčastnilo jedenáct žáků. Ze 4.A se stali při tvorbě své knížky malými spisovateli a ilustrátory Adam Dluhoš, Vojtěch Drahotuský a Tomáš Valošek, z 6.A svá díla tvořily Anna Boučková, Pavlína Kokešová, Kristýna Saforková a Natalia Koláčková, ze 7.A Jana a Zuzana Durčákovy, ze 7.B Veronika Dziergasová a ze 7.C Jana Paličková. I letos byla v této soutěži naše škola úspěšná a porota ocenila tři práce našich žáků.

V národním kole získali ocenění za výtvarné zpracování v I. kategorii Adam Dluhoš a Tomáš Valošek, krásné třetí místo za literární zpracování získala Anna Boučková z 6.A a Veronika Dziergasová, která soutěžila již ve II. kategorii, si odnesla cenu za výtvarné zpracování své knihy.

Všem dětem, které se soutěže zúčastnily, děkujeme za krásné příspěvky do soutěže, oceněným blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

P1110743

Vítězství v krajském kole Atletického čtyřboje

Pětice našich kluků si v Opavě skvěle vedla v krajském kole Atletického čtyřboje, který se skládá ze sprintu na 60 m, běhu na 800 m, hodu kriketovým míčkem a skoku dalekého nebo vysokého.

Výrazné vítězství naší školy před dalšími oceněnými týmy ze sportovní školy v Opavě a ze ZŠ Kylešovice bylo podtrženo vyhlášením nejlepších závodníků podle bodů, kdy za vítězem Kristiánem Jonášem skončil na druhém místě Honza Kubala.

V jednotlivých disciplínách vyhrál Kristián běh na 60 m (7,97 s) a skok daleký (513 cm), Honza byl druhý ve výšce (148 cm) a Pavel Fuciman vyhrál míček (60,81 m). V týmu sbírali zkušenosti Matěj Křenek z 6.A a Tomáš Kopčo z 6.B.

Všem klukům blahopřejeme k dalšímu skvělému výsledku letošního školního roku a děkujeme za reprezentaci školy.

IMG_4273

Úspěchy v matematické a fyzikální soutěži

Velmi pěkného úspěchu dosáhl žák 6.A Tomáš Filip, který zvítězil v okresním kole matematické Pythagoriády. Krásným úspěchem je rovněž 5. místo Jany Durčákové ze 7.A ve fyzikální Archimediádě. Blahopřejeme.

Pythagoriada 1.misto Filip (14.5.14)

Dvojnásobné vítězství  v atletickém čtyřboji

Dne 21. května 2014 se za velmi pěkného slunečného počasí uskutečnila poslední atletická soutěž pro žáky druhého stupně – ATLETICKÝ  ČTYŘBOJ. Soutěže se účastní pětičlenná družstva, ve kterých každý ze závodníků absolvuje 4 disciplíny (běh na 60 m, dlouhý běh, skok do dálky nebo do výšky a hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí).

Naši školu reprezentovali v jednotlivých kategoriích tito žáci:

Kategorie STARŠÍCH  ŽÁKŮ – Sergiy Tkach a Matěj Holeš z 9.A, Lukáš Konkoľ z 9.B, Dominik Francek z 8.B a Jan Kváš z 8.A.

Kluci se moc snažili, výborně běželi dlouhý i krátký běh, při skoku do výšky se také neztratili a poctivě si zasloužili nádherné 1. místo. Pokud jejich bodový výsledek bude vyšší než výsledek třineckých vítězů, postoupí do krajského kola, které se koná 26. 5. 2014 v Opavě.

Kategorie MLADŠÍCH  ŽÁKŮ – Kristián Jonáš ze 7.B, Jan Kubala a Pavel Fuciman ze 7.A, Tomáš Kopčo a Jakub Juroška z 6.B.

Tomuto družstvu se dařilo mezi mladšími žáky také nejlépe a po velice vyrovnaných výkonech, výborném krátkém běhu a perfektních hodech naši kluci nakonec zvítězili a odnesli si za 1. místo krásný pohár a diplom. O jejich postupu do krajského kola se jedná, ale velká šance tady je.

Okrskové kolo POHÁRU ROZHLASU

Za krásného slunečného počasí se dne 7. 5. 2014 uskutečnilo okrskové kolo Poháru rozhlasu, což je atletická soutěž pro žáky 2. st. ZŠ. Naše škola postavila 3 družstva, která se utkala s ostatními školami Frýdecko-Místecka.

Naše družstva nám udělala velkou radost, všichni bojovali jako lvi. Snad jen starším děvčatům se tolik nedařilo a získala nakonec jen pěkné 6. místo.

Reprezentovala nás tato děvčata: Embertová Natálie, Ponikelská Barbora, Čermáková Beáta a Nováková Hana z 8.B, Říhová Denisa, Greschnerová Nikola, Minářová Erika z 8.A, Gurňáková Kateřina, Podracká Tereza a Šefčíková Anna z 9.B.

Naopak o velký úspěch se zasloužila družstva mladších i starších žáků, kteří dosáhli stejného výsledku, a to 1. místa.

O úspěch se zasloužili: mladší žáci: Juroška Jakub a Kopčo Tomáš z 6.B, Fuciman Pavel a Kubala Jan ze 7.A, Jonáš Kristián, Lengyel Denis, Macek Daniel a Dedek Daniel ze 7.B a Bartoš Martin ze 7.C.

Starší žáci: Francek Dominik, Jasík František a Havlík Martin z 8.B, Kváš Jan, Šerý Filip a Rzyman Jan z 8.A, Vávra Dominik, Tkach Sergiy z 9.A a  Konkoľ Lukáš a Duanes David z 9.B.

1. místo ve výtvarné soutěži na téma „Cesty vody“

Naše škola se zapojila do výtvarné soutěže, kterou pořádala společnost DisTep. Krásného úspěchu zde dosáhl žák 4.A Vojtěch Drahotuský, který zvítězil v kategorii 3. – 5. tříd a kromě diplomu si odnesl i zajímavou finanční odměnu.

Fotografie z vyhlášení

Video

Vítězství v 1. ročníku E.ON City Cup

 6. 5. 2014 se žáci 1. stupně zúčastnili turnaje E.ON City Cup. Tři dvojice z každého ročníku (dvě chlapecké a jedna dívčí) si na fotbalovém turnaji, konaném za slunečného úterního počasí ve venkovním areálu 11. ZŠ, vybojovaly mezi šesti školami první místo. V základní skupině děti skončily na druhém místě, ze kterého postoupily do semifinále. Odtud se dostaly do finále a turnaj zaslouženě vyhrály.

Akce se dětem líbila, nejenže se mohly zúčastnit netradičního turnaje v kruhových arénách, ale také je čekaly soutěže a atrakce (střelba na přesnost, rampa na procvičení citu kopu, štěpení atomu kladivem, skákací hrad, aj.) Před začátkem samotného turnaje dostal každý hráč dres, jenž byl sám o sobě pěknou motivací, a na konci turnaje družstva získala 10 fotbalových balonů pro školu, diplom a pohár za vítězství. Pokud bude E.ON akci opakovat i příští rok, rádi se opět zúčastníme.

Okresní kolo v házené mladších žáků

Naše škola se na domácí půdě účastnila okresního kola v házené žáků 6. a 7. tříd. Turnaj se odehrál 30. dubna 2014 a zúčastnily se ho pouze 3 týmy.

Naši hoši hráli velice dobře, hned první zápas svedli s družstvem 11. ZŠ „B“ a po velmi vyrovnaném průběhu zaslouženě vyhráli 15:13. Druhý zápas byl již o něco lehčí, družstvo 11. ZŠ „A“ bylo složeno převážně z žáků 6. tříd a naši je výrazně přehráli 9:2.

Nejlepší střelec našeho týmu byl Pavel Fuciman, který vstřelil 7 branek, pak ho následoval Jakub Ondrušík se 4 zásahy. Výkony klukům tudíž vynesly výborné 1. místo, které bylo ohodnoceno pohárem. Vybojovali si zasloužený postup do krajského kola, které se uskuteční 14. 5. také na naší škole.

Naši školu reprezentovali: Adrian Bureš, Pavel Fuciman, Jakub Ondrušík a David Židek ze 7.A, Daniel Macek – gólman ze 7.B, Václav Elišer, Martin Bartoš a Petr Bujnoch ze 7.C a Matěj Kováč ze 6.A.

Okresní kolo v minifotbalu

V úterý 29. dubna proběhlo okresní kolo v minifotbalu na umělé trávě fotbalového klubu FM. Naši kluci nastoupili oslabení o některé z opor ve složení: Matěj Křenek z 6.A, Lukáš Konkoľ, Tomáš Lučan z 9.B, Jan Kubala a Jakub Ondrušík ze 7.A, Daniel Gara ze 7.B, Matěj Holeš z 9.A, Miloslav Merta z 8.A.

První zápas s Gymnáziem Třinec  prohráli 0:2, v druhém zápase  proti favoritu z Frýdlantu nad Ostravicí obětavou hrou srovnali z 0:2 na 2:2, pak však zahodili tutovku a z protiútoku dostali gól na konečných 3:2, což je odsoudilo k zápasu o 5. místo.

V závěrečném zápase se projevila bojovnost našeho týmu a polskou ZŠ z Jablunkova jsme porazili 3:1.

Vítězství našeho družstva v okresním kole ve skoku vysokém

Dne 25. 4. jsme na naší škole pořádali okresní kolo ve skoku vysokém a dosáhli jsme zde výborného výsledku ve formě celkového vítězství našeho družstva a řady umístění na bedně jednotlivců.

1. místo – soutěž družstev

2. místo – Lucie Plesníková – 130 cm (dívky 7. ročník)

2. místo – Jan Kubala – 140 cm (chlapci 7. r.)

3. místo – Pavel Fuciman – 135 cm (chlapci 7. r.)

2. místo – Filip Šerý – 150 cm (chlapci 8. r.)

Pěvecká soutěž SKŘIVÁNEK

Dne 23.dubna 2014 se konala pěvecká soutěž školních družin.

Naši družinku reprezentovali:

1. ročník Filip Ručka
2. ročník Žaneta Buryová
3. ročník Jiří Skotnica – 1.místo
4. ročník Tomáš Valošek – 1. místo
5. ročník Nikola Ručková – 3. místo

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ŠD.

1. místo v okresním kole přehazované 4. a 5. tříd

Úspěchy našich žáků v přehazované pokračují!!!

Ve středu 16. dubna se v naší tělocvičně uskutečnilo okresní kolo v přehazované smíšených družstev 4. a 5. tříd.

Soutěže se zúčastnilo celkem 8 družstev z frýdecko-místeckých škol a žáci z Raškovic, Dobré a Starého Města.

Herní systém se tentokrát musel upravit podle počtu týmů. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po 4 týmech. Ve skupinách hrála každé s každým. Vítězové a druzí ze skupiny se pak utkali v semifinále, ze kterého vzešli finalisté a týmy bojující o 3. místo.

Naše škola postavila dvě družstva, každé hrálo v jiné skupině. Zatímco „B“ tým ze skupiny nepostoupil a skončil na 4. místě, „A“ tým byl úspěšnější a svou skupinu vyhrál. V semifinále zdolal Dobrou a zajistil si tak účast ve finále. Tam narazil na silný tým 8. ZŠ, ale po vynikajícím výkonu jej dokázal porazit a v celém turnaji zvítězit. Odnesli jsme si tedy diplom i pohár za přeborníky okresu. Všem našim reprezentantům gratulujeme a blahopřejeme k výbornému umístění.

Naši školu reprezentovali tito žáci a žákyně:

V týmu „B“ byli: Matyáš Pokorný, Jan Šteler a Jan Chovančík z 5.B a Damián Hlaváč, Karel Sörös, Eliška Gajdová a Sandra Kolčáková z 5.A.

Ve vítězném týmu „A“ byli: Tomáš Havránek, Jan Marciňa, Vašek Mlčoušek, Patrik Bartoš, Antonín Borák, Sabina Göttlicherová z 5.A a Kristýna Zatloukalová z 5.B

3. místo v okrskovém kole přehazované 6. tříd

V pátek 11. dubna se v naší tělocvičně uskutečnilo okrskové kolo v přehazované dívek 6. tříd.

Soutěže se zúčastnilo celkem 6 družstev z frýdecko-místeckých škol a žáci z Raškovic a Starého Města.

Herní systém, kdy se každý tým utkal s každým, se osvědčil, děvčata se celkem 5x poměřila s ostatními.

Týmy 4. ZŠ, 7. ZŠ a Starého Města neměly šanci a naše děvčata je přehrála. Bohužel se jim už tak nedařilo proti družstvu Raškovic a 8. ZŠ. Tyto dvě prohry nakonec „odsoudily“ naše děvčata až na 3. místo. Zvítězil tým 8. ZŠ a druhý byl tým ZŠ Raškovic. I tak je to ale krásný výsledek a dívkám patří velké poděkování a blahopřání.

Naši školu reprezentovaly tyto žákyně:

Lenka Phamová, Markéta Krbečková, Karolína Mikulová, Eliška Klimešová, Jana Stavárková, Klára Havelková z 6.A, Míša Karásková z 6.B, Tereza Csechová a Kristýna Peterkováz z 6.C.

1. místo v okrskovém kole minifotbalu

V úterý před velikonočním volnem proběhlo okrskové kolo v minifotbalu na umělé trávě fotbalového klubu FM. Naši kluci ve složení: Lukáš Konkoľ, Radim Kičin, Adam Hrušecký (9.B), Jan Kubala a Jakub Ondrušík (7.A), Daniel Gara (7.B), Matěj Holeš (9.A), Miloslav Merta (8.A) odvedli solidní práci a oba zápasy (s týmy ze Starého Města a 4. ZŠ) vyhráli, čímž si zajistili první místo a postup do okresního kola.

Gratulujeme.

1. místo v dalším kole I. frýdecké školní ligy miniházené

Svou dominantní roli potvrdili naši hráči miniházené a opět zvítězili. Tohoto výborného výsledku dosáhli žáci 5. tříd Damián Hlaváč, Patrik Bartoš, Jan Chovančík, Antonín Borák, Tomáš Havránek a Václav Mlčoušek.

2. místo v okresním kole Matematické olympiády

Krásného úspěchu dosáhla Jana Stavárková ze 6.A, která se v okresním kole matematické olympiády umístila na skvělém 2. místě.

Obvodní kolo pěvecké soutěže Loutnička 2014

V prvních dubnových dnech se i letos konala obvodní kola oblíbené pěvecké soutěže Loutnička.

Naši žáci tentokrát soutěžili ve všech čtyřech kategoriích.

V první kategorii nás reprezentovali KATEŘINA PIECHOWICZ a FILIP RUČKA z 1.B, ve druhé kategorii zpívali JIŘÍ SKOTNICA ze 3.B a VERONIKA VĚTŘILOVÁ  z 2.B, zástupci třetí kategorie byli TOMÁŠ VALOŠEK ze 4.A  a  KRISTÝNA ZATLOUKALOVÁ  z 5.B.  Tentokrát jsme se přihlásili i do nejstarší kategorie, kde nás reprezentovaly KLÁRA BERÁNKOVÁ  ze 6.A a JANA MARGITA BRETZOVÁ  z 8.A.

Konkurence místeckých škol v sólovém zpěvu je vždy velká a sami porotci se nechali slyšet, že s frýdeckými školami se to vůbec nedá srovnat, takže rozhodování je velmi těžké.

Ale žáci naší školy byli úspěšní.

KATEŘINA PIECHOWICZ  si vyzpívala 2.MÍSTO, JIŘÍ SKOTNICA byl oceněn za mimořádný pěvecký výkon, TOMÁŠ VALOŠEK taktéž skončil na 2.MÍSTĚ.

I starším žačkám se vedlo, KLÁRA BERÁNKOVÁ  si vyzpívala místo náhradnice.

Všichni jmenovaní se zúčastní závěrečného koncertu s doprovodem cimbálové kapely, který se bude konat v pátek 11.4.2014 v sále LŠU.

Poděkování náleží i Aleně Pobudové, která se tentokrát zhostila precizního klavírního doprovodu některých zpěváčků. Žáky na soutěž připravila a doprovodila p.uč.Rzymanová.

Loutnicka 1.st.

Úspěšná mise našeho týmu ve vybíjené

Výborný výsledek vybojovalo družstvo našich chlapců v krajském kole ve vybíjené, které proběhlo ve středu 2. dubna v tělocvičnách na 11. ZŠ. Zúčastnilo se sedm nejlepších týmů z celého Moravskoslezského kraje.

Kluci byli nalosováni do skupiny A, kde narazili na tři týmy: domácí 11. ZŠ, kluky z Nového Jičína a z Orlové. První zápas kluci prohráli s velmi silným družstvem z Nového Jičína, pak postupně porazili všechny týmy ve skupině. Postupovali tak do dalšího boje z 2. místa.

V semifinále porazili tým z Ostravy ze ZŠ Šoupala a pak už naše kluky čekalo velké finále opět s týmem ze ZŠ Nový Jičín, který dosud nebyl poražen.

Finále bylo velmi napínavé, v polovině zápasu byl stav nerozhodný 6:6. Do druhého poločasu kluci vstoupili náramně a vedli o 2 body. S ubíhajícím časem rostla nervozita, kupily se chyby a chybělo potřebné štěstí. Při závěrečném hvizdu byli kluci velmi zklamaní z toho, že nemohou postoupit na Mistrovství ČR. Přesto je třeba zdůraznit, že obsadit 2. místo v krajském finále je pro naši školu skvělým úspěchem.

V týmu hráli Michael Sedláček a Ondra Roman ze 4.A,  Patrik Bartoš, Tonda Borák, Damián Hlaváč , Tomáš Havránek, Václav Mlčoušek a Honza Marciňa z 5.A, Kuba Brožek a Honza Chovančík z 5.B a náhradníci Jakub Buchta a Karel Sörös.

Všem chlapcům patří velké poděkování za bojovnost a reprezentaci školy.

Krajske finale-vybijena (2.4.14)

Kluci vyhráli okresní kolo ve vybíjené

Skvělou zprávu přinášíme z okresního kola ve vybíjené, které proběhlo ve čtvrtek 20. března a zúčastnilo se jej osm nejlepších týmů z celého okresu FM.

Kluci byli nalosováni do skupiny B, kde narazili na týmy z Oldřichovic, z Dobré a z Fryčovic. Postupně je všechny porazili, i když ve většině zápasů museli dotahovat ztrátu na soupeře. Po vítězství ve skupině postupovali do dalšího boje z 1. místa.

V semifinále velmi těsným rozdílem udolali tým z Frýdlantu n. Ostravicí, který svou „zdržovací“ hrou vůbec v turnaji neoslnil.  Pak už naše kluky čekalo velké finále s dalším zatím neporaženým týmem ze ZŠ Písek.

 V týmu hráli Patrik Bartoš, Tonda Borák, Damián Hlaváč, Tomáš Havránek, Václav Mlčoušek a Honza Marciňa z 5.A, Kuba Brožek a Honza Chovančík z 5.B, Michael Sedláček a Ondra Roman ze 4.A a náhradníci Jakub Buchta a Karel Sörös.

Všem chlapcům patří velké poděkování za bojovnost i ve slabších chvílích zápasů, za vzájemnou  souhru a dodržování taktických pokynů. Teď už jen držíme palce v krajském kole 2. dubna na 11. ZŠ, kde již bude opravdu velmi silná konkurence.

Druzstvo

Chlapci 4. a 5. tříd zvítězili v okrskovém kole vybíjené

Okrskové kolo ve vybíjené, které proběhlo v úterý 11. března, vyhráli kluci z naší školy. Postupně porazili týmy ze 4. ZŠ, z Paskova a ze 7. ZŠ a bez porážky se stali postupujícími do okresního kola. V týmu hráli Patrik Bartoš, Tonda Borák, Damián Hlaváč, Tomáš Havránek, Václav Mlčoušek a Honza Marciňa z 5.A, Kuba Brožek a Honza Chovančík z 5.B a Michael Sedláček a Ondra Roman ze 4.A. Všem chlapcům patří velké poděkování za bojovnost a souhru, držíme palce v okresním kole 21. března na 7. ZŠ, kde již bude mnohem silnější konkurence.

Děvčata se v okrsku utkala již 6. března, ale týmu se příliš nedařilo a děvčata ze 4. – 5. tříd obsadila 4. místo.

20140311_111438

Vítězství v okresním kole šplhu

Okresní kolo šplhu družstev proběhlo stejně jako okrsek na ZŠ Jiřího z Poděbrad, a to ve čtvrtek 13. února. Oba naše týmy bojovaly v silné konkurenci 14 škol ze všech sil a někteří si také zlepšovali své osobní výkony.

Děvčata si postup do okresního kola vybojovala 6. místem v okrsku, takže nepatřila k favoritům. Nejlepší z našich byla Marie Kuchařová časem 5,61 s (celkově mezi všemi 55 děvčaty obsadila 12. místo), dále Eliška Skotnicová 6,97 s, Sandra Kolčáková  6,78 s. V týmu závodila ještě Laura Kubačáková, měla čas 7,90 s. Výsledný součet časů 19,36 s zařadil naše děvčata na pěkné 9. místo.

Z kluků byl nejlepší Patrik  Bartoš, který s časem 3,42 s skončil na vynikajícím 1. místě ze všech 55 účastníků. Damián Hlaváč vyšplhal za 4,69 s, byl celkově 7., dále šplhali Antonín Borák  v čase 5,80 s a Jan Marciňa 7,62 s. Všichni jsou z 5.A a všichni přispěli svými skvělými výkony k celkovému součtu časů 13,91 a tím celou soutěž vyhráli.

Děkujeme za reprezentaci školy.

Výtvarná soutěž školních družin

Dne 12.února 2014 se konala na 5.ZŠ Výtvarná soutěž školních družin. Naše družinka měla zastoupení ve všech kategoriích.

1.třída Závodná Kateřina

2.třída Řeha Jan

3.třída Vilášková Elen

4.třída Dostálová Nikola

5.třída Ručková Nikola

Naši žáci si vylosovali téma: ZIMA. Konkurence byla veliká, přesto se našim žákům podařilo obsadit krásné

1.místo Nikola Ručková  5.třída

2.místo Vilášková Elen 3.třída

3.místo Dostálová Nikola 4.třída

Všem srdečně gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Okrskové kolo ve šplhu žáků 2. stupně

V pátek 14. 2. 2014 se na 5. ZŠ uskutečnilo okrskovékolo ve šplhu starších žáků a žákyň. Také naše škola vyslala nejlepší šplhouny. Děvčata reprezentovala výborně, bohužel jejich výkony v celkovém součtu časů nestačily na lepší než 6. místo. Nejlépe šplhala Bára Ponikelská z 8.B, hned za ní se umístila Renáta Gajová z 6.B. Dalé nás reprezentovala Verča Pavlásková z 8.A a Drahomíra Příhodová z 8.B. Děvčata jsou jistě příslibem ještě do dalšího roku.

U chlapců se nám vedlo o něco lépe. Velice příjemné bylo překvapení u závěrečného vyhlášení, když na 1. místě mezi jednotlivci se umístil Matěj Holeš z 9.A výborným časem 2,70 s. A překvapením nebyl konec, protože naši hoši ve složení Jakub Klimovič, Tomáš Lučan a Honza Mlčoušek – všichni z 9.B – vybojovali krásné 3. místo. Tím si zajistili postup do okresního kola, které se uskuteční 19. 2. 2014.

Všem soutěžícím děkujeme a přejeme mnoho sportovních úspěchů.

Okrsková kola šplhu

Ve středu 5. února proběhlo na ZŠ Jiřího z Poděbrad okrskové kole ve šplhu družstev. Děvčata se zúčastnila pouze tři, ale přesto jejich vyrovnané výkony stačily na postup do okresního kola. Tým skončil na 6. místě. Nejlepší z našich byla Marie Kuchařová, čas 5,24 s, celkově na 8. místě, dále Laura Kubačáková měla čas 7,06  (obě z 4.B) a Sandra Kolčáková  7,47 s (z 5.A).

Z kluků byl nejlepší Patrik Bartoš, který časem 4,24 s skončil na skvělém 3. místě ze všech účastníků, pátý byl Antonín Borák v čase 4,49 s, dále Jan Marciňa s výkonem 6,52 a Václav Mlčoušek vyšplhal za 6,73 s. Všichni jsou z 5.A a všichni přispěli svými skvělými výkony k celkovému 3. místu našich chlapců mezi deseti zúčastněnými školami.

Děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce oběma týmům v okresním kole.

3. místo z okresního kola ve florbalu

V paskovské nafukovací hale proběhlo okresní kolo ve florbalu mladších žáků. Naši kluci do turnaje vstoupili vysokou výhrou 5:0 nad týmem z Mostů u Jablunkova. Pak je ovšem čekala studená sprcha v podobě proher v zápasech s nejlepšími týmy z Frýdlantu a z 1. ZŠ. Kluci prohráli oba zápasy 2:4.

V dalších zápasech se klukům povedlo těsným výsledkem 3:2 porazit Třinec a na závěr i kluky z Paskova 4:1. Pak už se mohli radovat z poháru za třetí místo, které je skvělým úspěchem.

Je třeba vyzvednout Dana Garu a brankáře Kubu Ondrušíka, kteří měli velký podíl na tomto úspěchu. V týmu dále hráli Dominik Vlačuha z 6.B, Patrik Lučan, David Židek, Daniel Axmann, Lukáš Garba, Filip Matějka  a Nick Dudáš ze 7.A, kteří se pravidelně připravují v kroužku vedeném panem učitelem Oborným. Všem náleží velké poděkování za reprezentaci školy.

Fotografie

Stříbro z okrskového kola ve florbalu starších dívek

Dne 19. 12. 2013 se uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu starších dívek. Turnaj proběhl na Gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku–Místku. Turnaje se zúčastnila pouze 4 družstva, ale i tak se naše děvčata neztratila a v předvánočním čase si dobře zahrála.

Holky ve složení Matylda Válková ze 7.C, Natálka Embertová a Beáta Čermáková z 8.B, Katka Gurňáková, Ajka Růžičková, Tereza Bačová, Anička Šefčíková a Terka Podracká z 9.B  zahájily turnaj výborně a vyhrály se  ZŠ Kozlovice vysoko 5 : 2.

Druhý zápas už byl složitější, ale i tak se naše holky snažily a s pořádajícím Gymnáziem P. Bezruče sehrály – alespoň v první polovině – vyrovnaný zápas. Bohužel jim závěr utekl a prohrály 1 : 4.

Poslední zápas hrála naše děvčata s pozdějšími vítězkami z 8. ZŠ. Podlehli jsme vysoko 1 : 5, ale holky hrály výborně a nedaly svou kůži zadarmo.

Po sečtení všech výsledků se ukázalo, že byl turnaj velice vyrovnaný a naše děvčata se umístila na krásném druhém místě.

Celý turnaj se děvčatům vyvedl, zvláště Terce Podracké, která byla nejúspěšnější a zároveň jedinou střelkyní našeho týmu, celkem nastřílela 7 gólů. Také se musí vyzdvihnout výkon brankářky Ajky Růžičkové, která mnohokrát svému týmu pomohla. Všem děvčatům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy.

Florbal - holky 2013 013

Vánoční florbalový turnaj školních družin

Dne 16. 12. 2013 se na 1. ZŠ Petra Bezruče ve Frýdku-Místku konal 2. ročník vánočního turnaje ve florbalu. Soutěžilo 6 škol z Frýdku-Místku. Naše družstvo si vedlo velmi dobře a nakonec se umístilo na krásném 2. místě.

Sestava:

brankář: Michael Sedláček

útok: Jakub Brožek, Jan Marciňa, Jan Chovančík a Martin Rýpar

obrana: Eliška Skotnicová, Vojta Drahotuský, Ondra Roman a Jakub Buchta

Všem srdečně gratulujeme.

1. a 4. místo v okrskovém kole florbalu

Ve středu 11. 12. proběhlo v tělocvičně Gymnázia P. Bezruče okrskové kolo starších žáků ve florbale za účasti 7 týmů. Naši hoši v prvním zápase porazili Dolní Domaslavice 2:0, pak prohráli s kluky ze ZŠ ČSA 2:4. Postupovali jsme tak z druhého místa ze skupiny a čekal nás pozdější vítěz z gymnázia, se kterým jsme prohráli. Poslední zápas o celkové třetí místo v turnaji jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1, a tak kluci trochu smutně přebírali diplom za 4. místo. Svým vystoupením a hrou však rozhodně nezklamali.

Tým tvořili: Jan Kváš, René Souček a Jan Rzyman z 8.A, Dominik Svozil z 8.B, Dan Havela a Dan Mohyla z 9.A  a Tomáš Lučan, Jan Mlčoušek a Adam Hrušecký z 9.B. Všem náleží poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Pátek 13. 12. byl šťastným dnem pro žáky 6.-7. tříd, kteří se zúčastnili na 7. ZŠ okrskového kola ve florbale. Kluci předvedli výbornou hru a zaslouženě celý turnaj vyhráli.

Za naše družstvo nastoupili tito hráči: Daniel Gara, Nick Dudáš, Patrik Lučan, Filip Matějka, Lukáš Garba, David Žídek, Adam Kurka, Dominik Vlačuha a Daniel Axman.

Po  zápasech se Starým Městem, Raškovicemi a 7. ZŠ udržel nejlepší brankář turnaje Jakub Ondrušík čisté konto při skore 16:0. Pro poslední utkání stanovil trenér Zdeněk Oborný taktiku dát víc gól než soupeř. Kluci taktiku dodrželi, zvítězili nad 8. ZŠ 5:3, což našemu družstvu zajistilo 1. místo a postup do okresního kola.

3. a 4. místo v Přeboru základních škol a víceletých gymnázií okresu Frýdek-Místek v šachu

První prosincový týden byl ve znamení šachu. Ve středu 4. 12. se uskutečnil Přebor základních škol okresu Frýdek-Místek v šachu 6. ‑ 9. tříd, ze kterého si naše škola odnesla pohár za výborné, i když nepostupové 3. místo. Za šachovnice zasedli v tomto pořadí: Tomáš Filip z 6.A, Jakub Linha ze 7.A, Šimon Géryk z 6.A a Tomáš Veverka z 6.C. Nejlépe se vedlo oběma Tomášům, kteří získali pět bodů ze sedmi možných. Všem čtyřem chlapcům gratulujeme! Perlička na závěr – celkově zvítězil tým gymnázia, jehož družstvo tvořili tři naši bývalí žáci.

V pátek pak následoval Přebor základních škol okresu Frýdek-Místek v šachu 1. ‑ 5. tříd. V něm odehrála své partie dvě družstva prvního stupně. Za tým A hráli – nejmladší z nich na 1. šachovnici – Petr Gnojek z 3.B, na 2. šachovnici Jan Marciňa z 5.A, na 3. Štěpán Surma z 3.A a na 4. Michael Sedláček ze 4.A. Chlapci rozehráli turnaj velmi pěkně, po čtvrtém kole se již vyhoupli na 1. místo, ale v pátém kole prohráli neskutečných 0:4, což tým okamžitě srazilo pod stupně vítězů. Na závěr chlapci ještě zabojovali, ale na pohár se mohli už jen koukat z konečného 4. místa.

Od týmu B se neočekával postup do kraje, takže jsme hlavně sledovali, jak vysoko se v tabulce vyšplhá. Po 6. kole se kluci drželi na krásném 9. místě z 23, ale do posledního kola trochu smolně nastoupili proti našemu týmu A a prohrou 0:4 klesli na závěrečné 13. místo. Tento tým hrál ve složení: Tomáš Valošek ze 4.A, Ondřej Daněk ze 4.B, Vojtěch Drahotuský ze 4.A a Vladimír Kuča z 2.A.

Všem šachistům děkujeme za reprezentaci školy.

Pořadí škol – 1. stupeň

Pořadí škol – 2. stupeň

Fotografie – 1. stupeň

Fotografie – 2. stupeň

Mladší fotbalisté napodobili své starší kamarády  a umístili se na 3. místě

Dne 28. 11. 2013 proběhlo na naší škole okresní kolo v halové kopané.

Klukům se hned první zápas vyvedl a nad 5. ZŠ Třinec vyhráli 3:2. Čekal je těžký zápas se ZŠ Frýdlant TGM, která měla v týmu samé členy fotbalového oddílu a celý turnaj nakonec vyhrála, naši prohráli 0:4. Postupovali jsme však ze skupiny z druhého místa a narazili jsme na další silný tým z fotbalové 5. ZŠ. S nimi jsme uhráli krásnou remízu 2:2, o postupu do finále tak rozhodovaly penalty. Napínavý souboj pokračoval až do poslední penalty. Bohužel tu jsme neproměnili a čekal nás tak boj o 3. místo se ZŠ Jablunkov. Tento zápas už kluci prohrát nechtěli a vítězství 1:0 nám zaručilo zisk poháru za 3. místo, což je velký úspěch.

Naši školu reprezentovali: z 6.A Matěj Křenek a Tomáš Chudík, z 6.B Dominik Brojač, Dominik Vlačuha, Tomáš Kopčo a Jan Šromek, ze 7.A Jan Kubala, Patrik Lučan, Nick Dudáš a Jakub Ondrušík a ze 7.B Kristián Jonáš a Daniel Gara.

 Gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

Žáci „ŠESTKY“ zvítězili v matematické soutěži a nechali za sebou družstva víceletých gymnázií

Dne 29. listopadu 2013 proběhl ve Frýdlantě nad Ostravicí 14. ročník matematické soutěže pro žáky 8. tříd. Žáci zde nejen počítali matematické úlohy, ale také řešili různé hlavolamy, algebrogramy, kódované obrázky, sudoku a skládali rovinné obrazce.

Žáci naší školy opět nezklamali a obhájili vynikající 1. místo, které je o to cennější, protože jsme za sebou nechali jak gymnázium z Třince, tak gymnázium z Frýdlantu n. O.

Nejlepším naším řešitelem byla Tereza Kanioková, která se umístila na 3. místě.  4. místo obsadila Nikol Greschnerová a na 5. – 7. místě skončil René Souček. Další žáci, kteří nás reprezentovali, byli Libor Staněk a Radim Staněk. Všichni zúčastnění jsou ze třídy 8.A.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Matematicka soutez (29.11.13)

Chlapci vybojovali 3. místo v okresním kole starších žáků

Okresní kolo v kopané žáků 8. – 9. tříd proběhlo v naší hale za účasti sedmi týmů 26. listopadu. Kluci ve všech zápasech skupiny B bojovali velmi statečně. Prohra s týmem Gymnázia Třinec (1:0) a následné vítězství nad týmem z Jablunkova (1:0) nás na skóre poslala z 2. místa do semifinále. Tam jsme se setkali s velmi silným družstvem z fotbalové 5. základní školy. V tu dobu se zranil Adam Hrušecký a kluci hráli prakticky bez odpočinku v pěti hráčích. Bohužel jsme neproměnili řadu šancí a prohráli jsme 2:0. O třetí místo jsme se opět utkali s družstvem z Jablunkova. Když už se zápas schyloval k penaltovému rozstřelu po bezbrankové remíze, namířil 10 vteřin před koncem Radim Kičin a zajistil nám tak pohár za 3. místo.

Vítězem se stal tým z Gymnázia P. Bezruče, druzí odešli zklamaně fotbalisté z Pětky.

V našem týmu výborně hráli: Radim Kičin, Adam Hrušecký, Lukáš Konkoľ a Tomáš Lučan z 9.B, Matěj Holeš a brankář Daniel Mohyla  z 9.A a Miloš Merta z 8.A.

DSCN2266

Úspěchy našich fotbalistů v okrskovém kole halového fotbalu

Dne 19. 11. 2013 proběhlo na naší škole okrskové kolo v halové kopané. Soutěžili žáci 6. a 7. tříd.

Naší školu reprezentovali tito žáci: z 6.A Matěj Křenek a Tomáš Chudík, z 6.B Dominik Brojač, Dominik Vlačuha a Jan Šromek, ze 7.A Jan Kubala, Patrik Lučan, Nick Dudáš a Jakub Ondrušík a ze 7.B Kristián Jonáš a Daniel Gara.

Klukům se hned první zápas vyvedl a nad ZŠ ze Starého Města vyhráli 4:0. Čekal je ale nejtěžší zápas, a to s 8. ZŠ, která měla v týmu skoro samé členy fotbalového oddílu. Nelekli se a po urputném boji a několika šancích ze strany soupeře, které báječně zlikvidoval brankář Kuba Ondrušík, vyhráli zaslouženě 2:1. Měli za sebou již dva zápasy a čekal je poslední, který museli zvládnout. Hráli se 4. ZŠ a vlivem únavy a nervů uhráli jen remízu 1:1. I tak to byl ale perfektní výkon a kluci zaslouženě celý turnaj vyhráli. Vybojovali si postup do okresního kola, které také proběhne na naší škole. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal Honza Kubala, když vstřelil 5 branek.

Další z fotbalových turnajů pořádaných u nás na škole skončil úspěchem našich chlapců, tentokrát kategorie 8. – 9. ročník.

Po vítězství 6:1 a 3:0 nad týmy ze Starého Města a ZŠ Raškovice, prohře s gymnáziem P. Bezruče a 4. ZŠ obsadili 3. místo. V našem týmu hráli: Adam Hrušecký, Radim Kičin, Lukáš Konkoľ a Tomáš Lučan z 9.B, Matěj Holeš, Dominik Spilka a Daniel Mohyla z 9.A a Miloš Merta z 8.A.

Gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

Finále fyzikální ligy ovládla družstva naší školy

Dne 11. 11. 2013 se na Gymnáziu a SOŠ Cihelní konalo finále fyzikální ligy, kterého se zúčastnilo 10 družstev, mezi kterými byla i dvě družstva z naší školy. Naši žáci si vedli excelentně a obsadili první dvě místa.

Na 1. místě se umístilo a krásný pohár získalo družstvo ve složení: Matěj Holeš, René Souček, Jan Foldyna a Tereza Kanioková

Na 2. místě pak skončilo družstvo ve složení: Dominik Spilka, Jan Kváš a Libor Staněk.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Rovněž děkujeme paní učitelce Seidlerové za výbornou přípravu a doprovod žáků.

IMG_1916

Žák naší školy zvítězil v celostátní výtvarné soutěži

Velkého úspěchu dosáhl Tomáš Valošek ze 4.A, který zvítězil ve 4. ročníku celostátní výtvarné soutěže „Šťastné stáří očima dětí“, organizované MPSV ČR a MŠMT ČR. Odborná porota, ve složení uznávaných umělců, včele s akademickým malířem Kristiánem Kodetem, vyhodnotila Tomáše jako výherce 1. místa ve své kategorii. Nakreslil obrázek s názvem „Babička s dědečkem na Zvířátkovém ostrově“.   Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v úterý 8. října 2013 od 12.00 hodin v prostorách bývalého klášterního refektáře Opatství Emauzy.

Jedná se o soutěž, která je pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslavy Němcové. Jejími vyhlašovateli jsou Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili a ceny předávali významné osobnosti jako např. samotný pan malíř Kristián Kodet, náměstek ministra práce a sociální věcí ČR PhDr. Pavel Čáslava, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Ing. Jiří Horecký Ph. D. a další.

Tabulka vítězů

Informace o soutěži

Odborná porota a její složení

MF výtvarná soutěž Šťastné stáří očima dětí 2013 Em

Turnaj s názvem Hukvaldské šachování opět vyhrála naše škola

Beskydská šachová škola ve spolupráci s Hotelem Hukvaldy uspořádala v sobotu 5. 10. již 3. ročník šachového turnaje pro školní mládež. Hrálo se ve čtyřech kategoriích a celkem se zúčastnilo 96 hráčů z 35 škol. Naše škola si odnesla pohár za 1. místo.

V soutěži škol za nás bodovali:

Petr Gnojek, 3.B (mezi jednotlivci se umístil na 1. místě)

Tomáš Filip, 6.A (mezi jednotlivci se umístil na 3. místě)

Jan Gnojek, 1.A

Richard Principe, 2.A

 

Dalšími zúčastněnými byli:

Jan Marciňa z 5.A, Ondřej Daněk ze 4.B a  Šimon Géryk z 6.A

 

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy!

sachy

Uprostřed zleva 6. ZŠ: Jan Gnojek, Petr Gnojek a Tomáš Filip

Okresní kolo v přespolním běhu

 Ve čtvrtek 3. října proběhlo v Jablunkově okresní kolo v přespolním běhu, do kterého se probojovali tři žáci naší školy a vedli si velmi dobře.

Mezi děvčaty 2. tříd doběhla Hana Maštalířová na 3. místě, Tereza Nováková byla šestá mezi čtvrťačkami a Tomáš Havránek nenašel přemožitele a vyhrál tak mezi kluky z 5. tříd. Takže 2 medaile pro naši školu v úvodní soutěži letošního roku určenou pro 1. stupeň.

Okresní kolo pro 2. stupeň proběhlo v Třinci již ve čtvrtek 26. září. Naši hoši bojovali statečně, jejich výkony v celkovém součtu stačily celkově na 8. místo. Nejlépe doběhl Kristián Jonáš na 22. místě, v družstvu dále běžel Daniel Dedek, Jan Kubala, Patrik Lučan, Tomáš Kopčo a Martin Bartoš.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.

Zleva: Tereza Nováková, Tomáš Havránek a Hana Maštalířová

Okrskové kolo přespolního běhu pro žáky 1. stupně

V úterý 24. září 2013 proběhlo v areálu Sokolovny okrskové kolo v přespolním běhu 1. – 5. tříd. Žáci soutěžili o postup v běhu na 300-1000 metrů. I přes nepřízeň počasí se nám dařilo a dokladem toho je, že tři žáci naší školy postoupili do okresního kola. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím budeme držet pěsti.

Výsledky našich žáků:

Havránek Tomáš – 1.místo

Maštalířová Hana – 2. místo

Nováková Tereza – 2. místo

Kvašová Barbora – 3. místo

Zatloukal Tomáš  – 3. místo

Surma Štěpán  – 4. místo

Koutný Jakub – 4. místo

Konečná Marie – 6. místo

Krtková Magdaléna – 6. místo

Okrskové kolo přespolního běhu pro žáky 2. stupně

První letošní soutěž mezi školami skončila pro žáky z Šestky úspěšně. V okrskovém kole přespolního běhu jsme měli čtyři týmy.

Nejlépe dopadli mladší žáci, kteří si ziskem 2. místa vybojovali postup do okresního kola v Třinci. Nejúspěšnějším běžcem byl Tomáš Kopčo na 8. místě, v týmu dále byli Kristián Jonáš, Daniel Dedek, Patrik Lučan a Jan Kubala.

Mladší děvčata skončila na 4. místě, nejlepší závodnicí byla Zuzana Pavelková na 7. místě a Jana Paličková na 10. místě, dále soutěžily Renáta Gajová, Jana Durčáková a Lucie Plesníková. Tým starších děvčat skončil také čtvrtý – nejlépe doběhla Natálie Embertová (7. místo), Barbora Cihlová (10. místo), dalšími závodnicemi byla Drahomíra Příhodová a Terezie Koutná.

Největší naději na postup měl tým starších kluků, bohužel nedorazili všichni závodníci, a tým tak nemohl být hodnocen. Sergiy Tkach se probojoval na 3. místo a Jan Kváš skončil osmý.

 

1.       místo v okrskovém kole minifotbalu (turnaje se zúčastnili: Lukáš Konkol, Radim Kičin, Adam Hrušecký z 9.B, Jan Kubala a Jakub Ondrušík 7.A, Daniel Gara 7.B, Matěj Holeš 9.A, Miloslav Merta 8.A. Doprovod na soutěž, lékařské ošetření a odvoz na polikliniku zajistila paní učitelka Maštalířová).