Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Přespolní běh

Opět nám začaly sportovní soutěže a opět jsme v nich zanechali podstatnou stopu. V jednom týdnu se uskutečnilo okrskové kolo (27. 9. 2017) přespolního běhu a hned v tom následujícím kolo okresní  (4. 10. 2017).

Již v okrsku si obzvláště naši chlapci vedli moc dobře. Starší hoši zvítězili, tým ve složení Vojta Pavelek (8.B), Patrik Bartoš, Tonda Borák, Tomáš Havránek a Honza Chovančík (9.A) výtečně běžel a nedal šanci soupeřům. Nejlepším běžcem našeho týmu byl Tomáš, který celý závod vyhrál. Tímto výkonem se chlapci nominovali do okresního kola.

Starším děvčatům se v okrsku již tak nedařilo, ale výsledné 3. místo potěšilo. Nejlepší běžkyní byla Tereza Nováková (8.A), která doběhla pátá, dále školu reprezentovaly Eliška Skotnicová (8.A), Karolína Chrastinová, Hana Hubáčová (8.B) a Markéta Ondračková (9.A).

Do okresního kola postoupili jen starší žáci. Tým doznal drobných změn, Tondu Boráka vystřídal Ondra Kotásek (8.C). Nejlepšího individuálního úspěchu dosáhl ve starších žácích Tomáš Havránek, který si vyběhl vynikající druhé místo. Krásné čtvrté místo získal Ondra Kotásek a do listiny výsledků se zapsal i Patrik Bartoš výborným sedmým místem. Do celkového součtu se počítalo i 14. místo Honzy Chovančíka, což ve výsledku posunulo naše hochy na krásné 1. místo. Kluci bojovali velmi dobře a v pátek 13. 10. 2017 nastoupí do krajského kola, které je opět v Třinci.

Všem reprezentantům školy děkujeme a věříme, že se další sportovní úspěchy naší škole nevyhnou.