Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Akce ŠD

Akce ŠD: Zakončení školního roku 2016/2017

Při příležitosti zakončení školního roku se naše školní družina zúčastnila ukázky kynologického výcviku psů na cvičišti Městské policie ve Frýdku-Místku. I přes nepřízeň počasí měly děti možnost vidět dva policejní psy předvádějící základní povely poslušnosti, jako třeba sedni, lehni, zůstaň, ale také jsme sledovali aportování i to, jak psi překonávají překážkovou dráhu. Odpoledne se velmi vydařilo a bylo příjemným zpestřením na konec školního roku.


Odpoledne se zvířátky

Dne 25. května se celá naše školní družina proměnila ve zvířecí ráj. Na tento den se děti velmi těšily, protože mohly do družiny přinést své domácí mazlíčky, plyšáky nebo si napsat referát na své oblíbené zvíře, třeba i exotické. Jako každý rok, tak i letos se to v družině hemžilo křečky, morčaty, králíky, psy i kočkami. Z těch exotičtějších jsme měli možnost vidět papouška agapurnu, želvu zelenavou, zajímavé druhy rybiček, agamu vousatou, andulky a velké šneky.

Každé dítě, které se nějakým způsobem zapojilo do tohoto odpoledne, bylo odměněno. Všechny referáty, které si děti připravily, jsou vystaveny v prostorách školní družiny.

Touto cestou také velmi děkujeme všem rodičům, kteří svým dětem povolili či dokonce sami do družiny přinesli domácího mazlíčka.

Fotografie


Atletický trojboj školních družin

Dne 17. 5. 2017 se na 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad konal Atletický trojboj školních družin. Za naší družinu bojovalo 9 žáků.

Účast:

1.A Bartozelová Anna – 2. místo

1.A Sklenář Adam – 2. místo

2.A Ungrová Kateřina

2.A Piatkiewicz Jakub

3.B Vendula Tvrdá

3.A Madigar Dan

4.A Marciňová Lucie

4.B Široký Jáchym

5.A Maršálková Zuzana – 3. místo

Za vzornou reprezentaci všem žákům děkujeme. Medailistům gratulujeme.

Fotografie


Paralympiáda ŠD

Dne 20. 1. 2017 se v naší hale konala akce s názvem Paralympiáda. Děti z 1. – 5. tříd si vyzkoušely, jaké to je žít s různými druhy postižení. Akce byla závěrečným doplněním k dlouhodobějšímu tématu Paralympiáda – handicap, znevýhodnění.

Nejprve se rozdělily do věkově smíšených družstev a poté mezi sebou soutěžily. Děti si vyzkoušely, jaké to je, když je člověk nevidomý – pomocí posunků se dorozumívaly s paní vychovatelkou. Dále si vyzkoušely pohybovat se bez rukou nebo třeba bez jedné nohy. Na závěr bylo vyhlášení vítězného družstva.

Z nadšení pro soutěžení bylo vidět, že dětem se odpoledne líbilo a bylo tak vhodným doplněním k tomu, co si děti o různých druzích postižení s paní vychovatelkou řekly v jednotlivých odděleních ŠD.

Fotografie


Malý doktor

V listopadu se naše školní družina věnuje tématu ochrany zdraví, se kterým je spojena akce s názvem Malý doktor. Žáci nejprve zhlédnou instruktážní DVD První pomoc, kde mohou vidět ukázky základních poranění, se kterými se mohou osobně setkat. Následuje jednoduchá instruktáž, jak se v takových případech zachovat… celý článek

Fotografie


Halloweenský rej ve školní družině

První listopadový den se celá škola již od rána hemžila různými strašidly.  Halloweenský rej pokračoval i odpoledne ve školní družině. Všechna strašidla si pěkně zatančila a zasoutěžila při tanečních hrách v hale.

Foto z akce


Indiánské odpoledne ve školní družině

14. října odpoledne se celá hala zaplnila indiány a indiánkami. Vychovatelky školní družiny si na toto odpoledne připravily pro děti soutěže zaměřené na indiánské dovednosti. Děti si mohly vyzkoušet jízdu na koni (skákací balon), plížení pod překážkami, sběr hub a rostlinek, lov bizona a také přechod potoka suchou nohou přes kameny. V těchto disciplínách si děti vyzkoušely mrštnost, rychlost, přesnost, ale i sílu, jako praví indiáni. Celý týden si děti v odděleních vyráběly krásné indiánské čelenky a totemy. Některé děti nepodcenily přípravu a přinesly si z domova krásné indiánské kostýmy. Velký dík rodičům, kteří kostým vyráběli sami. Dětem se akce líbila a těší se na další zajímavé akce, které pro ně paní vychovatelky připraví.

Foto z akce


Akce ŠD: Jsme jedna rodina

V úterý 20. září 2016 se děti ŠD účastnily ve školní hale akce „Jsme jedna rodina“. Vychovatelky pro ně měly připraveny soutěže, při kterých děti musely předvést spolupráci s ostatními dětmi. Nejvíce se všem zřejmě líbila soutěž Živý provaz, kdy děti musely, pomocí svých těl, vytvořit co nejdelší živý provaz. Všichni si báječně zasoutěžili a těší se na další společnou akci.

Foto z akce