Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

2012/13

Šestka je v kategorii 2. stupně nejvšestrannější sportovní školou ve Frýdku-Místku a druhou nejvšestrannější sportovní školou na okrese

Velkého úspěchu v podobě 2. místa dosáhla naše škola v dlouhodobé soutěži o nejvšestrannější školu okresu Frýdek-Místek, kterou pořádá Asociace školních sportovních klubů. Do této soutěže se započítávají všechny výsledky sportovních soutěží a jejich pořádání v průběhu školního roku a je do ní zapojeno více jak 80 škol. Velkou zásluhu na tomto výborném výsledku mají kromě skvělých žáků naší školy především paní tělocvikářky Maštalířová, Mynářová a Sedláčková. Skvělý výsledek podtrhlo i krásné 4. místo v kategorii 1. stupně.

Výsledky kategorie 1. stupeň

Výsledky kategorie 2. stupeň

 

Atletický trojboj školních družin

Dne 19.6. 2013 se zástupci  naší školní družiny zúčastnili Atletického trojboje školních družin, které se konalo  na ZŠ Jiřího z Poděbrad.

Naše výprava měla 9 členů.

UMÍSTĚNÍ:

1. třídy        

děvčata                 1. místo          Hana Maštalířová

chlapci                  3. místo         Tomáš Zatloukal

2. třídy   

chlapci                   1. místo         Simon Opletal

3. třídy   

děvčata                 1. místo          Eliška Skotnicová

chlapci                  3. místo          Michael Sedláček

4. třídy  

chlapci                   1. místo         Tomáš Havránek

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Fotogalerie

Atletický trojboj školních družin

Dne 19.6. 2013 se zástupci  naší školní družiny zúčastnili Atletického trojboje školních družin, které se konalo  na ZŠ Jiřího z Poděbrad.

Naše výprava měla 9 členů.

UMÍSTĚNÍ:

1. třídy                   děvčata                 1. místo                             Hana Maštalířová

                                chlapci                   3. místo                             Tomáš Zatloukal

2. třídy                   chlapci                   1. místo                             Simon Opletal

3. třídy                   děvčata                 1. místo                             Eliška Skotnicová

                                chlapci                   3. místo                             Michael Sedláček

4. třídy                   chlapci                   1. místo                             Tomáš Havránek

 Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

 

Výtvarná soutěž Western a koně očima dětí

 V sobotu 8. 6. 2013 proběhlo v Suchdole nad Odrou vyhlášení IV. ročníku dětské výtvarné soutěže

„Western a koně očima dětí“ na téma Koňská pošta Pony Express. Výstava všech soutěžních dětských prací se stala součástí westernového dětského dne. Soutěže se se svými kresbami zúčastnilo skoro 600 dětí a dětských kolektivů z celé České republiky. Do finále každé věkové kategorie postoupilo 20 nejlepších prací, z nich bylo vždy prvních 10 odměněno věcnými  cenami a dárky jako např. vstupenkami do Šiklova mlýna, časopisy a pohlednicemi Pony Express, stavebnicemi atd. Naši školu úspěšně reprezentovaly Natálie Vačevová, Zuzana Durčáková a Tereza Saksová. Natálie Vačevová i Tereza Saksová  obsadily 4. – 10. místo, Zuzana Durčáková se umístila na výborném 3. místě.

Součástí vyhlašování výsledků byl i bohatý westernový program, vození na koních, v bryčce, soutěže v práskání bičem, lasování a spousta dalších westernových soutěží.

Mezinárodní úspěch v literární soutěži

Dne 11. června v Žilině proběhlo vyhlášení mezinárodního kola literární soutěže „Tvoříme vlastní vydavatelství“. Ve velké konkurenci „malých spisovatelů“ ze Slovenska a Polska dosáhla velkého úspěchu žákyně 6.B Veronika Dziergasová, která získala krásné 3. místo.

Veronice gratulujeme a přejeme mnoho dalších literárních úspěchů.

Okresní kolo atletického trojboje

Dne 12. června 2013 se na stadiónu TJ Slezan Frýdek-Místek uskutečnilo Okresní kolo atletického trojboje. Zúčastnilo se 14 škol.

Naše desetičlenná výprava byla úspěšná. Lépe se dařilo děvčatům. Pořadí bylo vyhlášeno za všechny 3 disciplíny (50 m běh, hod míčkem, dálka).

Umístění:

1. třídy      1. místo      Hana Maštalířová

3. třídy      1. místo      Eliška Skotnicová

4. třídy      2. místo      Nikola Ručková

V pořadí všech 18 škol jsme se umístili na šestém místě.

Fotogalerie

Krajské kolo POHÁRU ROZHLASU

Za neuvěřitelně proměnlivého počasí se dne 21. 5. 2013 uskutečnilo krajské kolo Poháru Rozhlasu, což je atletická soutěž pro žáky 2. stupně ZŠ. Naši mladší žáci postoupili do krajského kola po vítězství v okresním kole.

Krajské kolo se konalo v Opavě, kde kluci bojovali jako draci, ale nakonec z toho bylo jen 8. místo. I tak těmto atletům všechny vyučující Tv děkují a doufají, že v dalším roce se nám také podaří postup do krajského kola.

Naši školu reprezentovali: Denis Lengyel a Kristián Jonáš z 6.B, Patrik Lučan z 6.A, Jan Kváš, Daniel Fišer a Michal Kvasňák ze 7.A a František Jasík a Martin Havlík ze 7.B.

Obzvlášť výkony Martina Havlíka ve sprintu (čas 8.20s na 60 m) a ve skoku dalekém (507 cm) jsou vynikající a zaslouží za ně velkou pochvalu.

Vítězství mladších žáků v atletickém čtyřboji

Dne 23. května 2013 se za velmi chladného počasí uskutečnila poslední atletická soutěž pro žáky 2. stupně – ATLETICKÝ ČTYŘBOJ. Soutěže se účastní pětičlenná družstva, ve kterých každý ze závodníků absolvuje 4 disciplíny (běh na 60m, dlouhý běh, skok do dálky nebo do výšky a hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí).

Naši školu reprezentovali v jednotlivých kategoriích:

Kategorie STARŠÍCH ŽÁKYŇ – Klára Mynářová, Tereza Strnadlová a Bára Škarabelová z 9.A a Anna Šefčíková s Terezou Podrackou z 8.B. Děvčata bojovala, ale nakonec skončila na 6. místě.

Kategorie STARŠÍCH ŽÁKŮ – Vojtěch Matulík a Matěj Kopeček z 9.A, Sergiy Tkach a Matěj Holeš z 8.A a Radim Kičin z 8.B. Kluci se také snažili, ale naší slabší disciplínou byl vrh koulí a dlouhý běh, kde jsme ztratili nejvíce bodů a kluci si vysoutěžili nakonec 5. místo.

Kategorie MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – Erika Minářová ze 7.A, Beáta Čermáková a Natálie Embertová ze 7.B, Jana Paličková z 6.C a Lucie Plesníková z 6.B. Holky bojovaly, ale lepší než 6. místo z toho nebylo.

Kategorie MLADŠÍCH ŽÁKŮ – Jan Rzyman ze 7.A, František Jasík, Martin Havlík a Dominik Francek ze 7.B. Tomuto družstvu se dařilo zdaleka nejlépe a po vyrovnaném boji s 8. ZŠ naši kluci nakonec zvítězili a odnesli si krásný pohár a diplom.

Kinderiáda

Kinderiáda je tradiční soutěž v atletice pro 1. stupeň. Náš tým na hřišti ZŠ Porubská v Ostravě bojoval společně s 29 dalšími týmy základních škol celé severní Moravy.

Na stupně vítězů mezi nejlepšími třeťačkami se probojovala Eliška Skotnicová v hodu medicinbalem, která skončila na skvělém druhém místě výkonem 7,10 m.

Výsledky a pořadí jsou v tabulce:

2. ročník

60 metrů

pořadí

Skok daleký z místa

Eva Lubinová

11,33 s

14.

153 cm

17.

Ondřej Radil

11,55 s

24.

157 cm

20.

3. ročník

Hod medicinbalem 1 kg

Karolína Chrastinová

11,17 s

17.

x

x

Michael Sedláček

10,46 s

17.

6,70 m

15.

Eliška Skotnicová

x

x

7,10 m

2.

4. ročník

Hod kriketovým míčkem

Nikola Ručková

10,08 s

7.

26,70 cm

5.

Václav Mlčoušek

10,19 s

19.

31,70 cm

20.

5. ročník

Skok daleký

Klára Havelková

10,26 s

21.

329 cm

23.

Dominik Vlačuha

9,86 s

16.

351 cm

17.

 

Štafeta na 4×60 metrů složená z Vaška Mlčouška, Nikoly Ručkové, Michaela Sedláčka a Dominika Vlačuhy skončila na 16. místě časem 40,37 s.

Celkově družstvo získalo součtem všech pořadí 270  bodů a v celkovém hodnocení škol jsme skončili na 18. místě.

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Dvojnásobné vítězství v atletickém Poháru Rozhlasu

V pátek proběhlo okrskové kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu, ve které nám naše družstva udělala velkou radost. Všechna družstva totiž donesla pohár za skvělé umístění.

Mladší žáci vyhráli, mladší žákyně skončily na druhém místě a starší žáci také vyhráli.

O úspěch se zasloužili: mladší žáci – 7.A Michal Kvasňák, Dan Fišer, Jan Kváš, ze 7.B Martin Havlík, František Jasík, Dominik Francek, z šestých tříd Kristián Jonáš, Denis Lengyel a Patrik Lučan.

Družstvo mladších žákyň tvořily: ze 7.B Barbora Ponikelská, Denisa Říhová, Natálie Embertová, z 6. tříd Jana Paličková a Lucie Plesníková, ze 7.A Erika Minářová, Veronika Pavlásková a Nikola Greschnerová.

Starší žáci: z 8.B Radim Kičin, z 8.A Matěj Holeš a Sergiy Tkach, z 9.A Vojtěch Matulík, Jakub Maslik , Ondřej Pobuda, Pavel Carbol, Kristián Bureš z 9.B.

Všem děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci školy.

Mc DONALD´S CUP

V minulém týdnu proběhla okrsková kola fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup, ve kterém měla naše škola zastoupení. Nejprve v úterý obsadili naši kluci ze 4. a 5. tříd pěkné třetí místo,ve čtvrtek je pak stejným výsledkem napodobili kluci mladší – tedy druhácI a třeťáci. Ani jedno družstvo nepostupuje do okresního kola.

Všem reprezentantům je třeba poděkovat za snahu a bojovnost:

Mezi staršími se turnaje zúčastnili: ze 4.A Jan Chovančík, ze 4.B Jan Marciňa, Tomáš Havránek, Patrik Bartoš, Damián Hlaváč, z 5.B Tomáš Chudík, Tomáš Filip, Dominik Brojač a Dominik Vlačuha.

V mladších naši školu reprezentovali: ze 3.A Jakub Koutný, Tomáš Cvik, Matyáš Juška, Michael Sedláček, Dan Kulštejn, Martin Rýpar, ze 3.B Dušan Vlačuha, David Lučan, Dan Braun, nejmladším hráčem byl z 2.B Marek Čech.

Pěvecká soutěž ŠD Skřivánek

Pěvecká soutěž školních družin s názvem Skřivánek se uskutečnila ve středisku Prostor dne 3. května. Z naší školy se zúčastnili:

v kategorii 1. tříd                Filip Lanča (1.B)                           3. místo

v kategorii 2. tříd                Jiří Skotnica (2.B)                        3. místo

v kategorii 3. tříd                Tomáš Valošek (3.A)                    2. místo

v kategorii 4. tříd                Kristýna Zatloukalová (4.B)       1. místo

v kategorii 5. tříd                Beata Raginová (5.A)                   4. místo

Všem zúčastněným patří poděkování za pěkný výkon a reprezentaci školní družiny a školy.

Na soutěž žáky doprovázela paní vychovatelka Janíčková.

Fotogalerie

Soutěž Tvoříme vlastní vydavatelství

Dne 24. dubna proběhlo v Městské knihovně ve Frýdku-Místku vyhodnocení soutěže Tvoříme vlastní vydavatelství na téma Jak jsem se bál/nebál. Soutěže se zúčastnilo 71 žáků z frýdecko-místeckých škol, kteří vytvořili 68 knih.

Krásného úspěchu v této soutěži dosáhly žákyně naší školy.

Umístění v 1. kategorii – do 12 let:

1. místo – Veronika Dziergasová (6.B)

3. místo – Anna Boučková (5.A)

Cena za výtvarné zpracování – Veronika Dziergasová

Úspěchy našich žáků v matematických soutěžích

V minulých dnech se žáci naší školy zúčastnili dvou matematických soutěží.

Velkého úspěchu dosáhl Tomáš Filip ze třídy 5.B. V soutěži Matematický klokan kategorie Klokánek, které se zúčastnilo 1900 řešitelů z celého okresu Frýdek-Místek, zcela suverénně zvítězil.

V okresním kole Matematické olympiády se žáci 7.A umístili shodně na krásném 4.-6. místě.

Skvělé 2. místo na Mistrovství České republiky v šachu

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 1. – 5. tříd se uskutečnilo ve dnech 20. – 21. 3. 2013 ve Vyškově. Naše škola, která hrála ve složení Tomáš Filip (z 5.B), Jan Marciňa (ze 4.A), Petr Gnojek (z 2.B), Tomáš Valošek a Michael Sedláček (ze 3.A), se v konkurenci dalších 25 škol z celé České republiky umístila na úžasném 2. místě a každý z družstva odjel se stříbrnou medailí na krku. Společně si pak odvezli krásný pohár pro školu.

Jmenovaným žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

ÚSPĚCH NA LOUTNIČCE         

 Obvodní kolo pěvecké soutěže Loutnička se letos opět neobešlo bez našich zpěváčků.

Jako každý rok i letos se soutěžilo ve třech kategoriích, do kterých postoupili vítězové školního kola:

FILIP JANČA, HANA MAŠTALÍŘOVÁ z 1.B, JIŘÍ SKOTNICA z 2.B, LAURA TÁBORSKÁ ze 3.B, GABRIEL KOLÁČEK z 5.A a KRISTÝNA ZATLOUKALOVÁ ze 4.B.

 Všichni naši zpěváčci zpívali opravdu krásně, ale největší radost nám udělal JIRKA SKOTNICA, který ve své kategorii získal 1.MÍSTO !

Jirku ještě za jeho úspěch čeká odměna, a to pěvecký koncert, kde si zazpívá s pravou cimbálovkou!

Jirkovi moc gratulujeme a ostatním děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Šplh

Dne 8. března 2013 se uskutečnilo na ZŠ E. Krásnohorské (5. ZŠ) okrskové kolo soutěže ve šplhu 2. stupně jednotlivců a čtyřčlenných družstev.

Družstvo DÍVEK ve složení:

Bára Ponikelská       7.B

Lucie Plesníková      6.B

Veronika Pavlásková  7.A

Tereza Jakůbková        9.A

 obsadilo 6. místo, ze kterého se bohužel do okresního kola nepostupuje.

 

 Družstvo CHLAPCŮ ve složení:

Pavel Carbol      9.A

Kristián Bureš    9.B

Matěj Frišauf    9.B

Matěj Holeš      8.B       

obsadilo krásné 3. místo a postupuje do okresního kola, které se uskuteční 14. 3. 2013 na SŠED Frýdek-Místek.

 Všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.        

Vybíjená – 1. místo děvčat v okrskovém kole

Na přelomu února a března proběhla na naší škole okrsková kola ve vybíjené. Nejdříve bojovali v silné konkurenci naši chlapci. Hráli velmi dobře ve všech čtyřech zápasech, bohužel si v tento den vybrali smůlu a nepodařilo se jim ani jednou vyhrát. I když ve dvou zápasech s přehledem vedli, z vítězství se vždy nakonec radoval soupeř. Přesto je třeba všem chlapcům poděkovat za bojovnost.

Školu reprezentovali:  ze 4.A Tomáš Havránek, Václav Mlčoušek, Jan Marciňa, Damián Hlaváč, Patrik Bartoš, ze 4.B Antonín Borák, z 5.B Tomáš Filip, Tomáš Chudík, Dominik Vlačuha a z 5.A Petr Sláma a Matěj Kováč.

Velkou radost nám udělalo družstvo děvčat. I když víme, že holky si s míčem nerozumí tak dobře jako chlapci, naše děvčata vyhrála postupně nad týmy z 1. ZŠ, ze 7. ZŠ a ze 4. ZŠ, a zajistila si tak postup z prvního místa do okresního finále.

V týmu hrály velmi dobře z 5.B Renata Gajová, Míša Karásková, Lenka Thu Tra, dále tým tvořily z 5.A Natálie Koláčková, Markéta Krbečková, Vendula Hamplová, Klára Havelková,  ze 4.A Sabina Göttlicherová a ze 4.B Nikola Ručková a Kristýna Zatloukalová.

ŠPLH – OKRSKOVÉ KOLO

6. února 2013

Naši chlapci ze 4. třídy si vedli velmi dobře a umístili se na krásném 3. místě v okrskovém kole a postupují tak do okresního kola. Součet nejlepších tří časů byl 16,24 s, pouze 14 setin za družstvem z Dobré.

Výkony našich závodníků:

Patrik Bartoš                     4.A                                        5,14 s

Tomáš Havránek             4.A                                        5,26 s

Damian Hlaváč                 4.A                                        5,84 s

Václav Mlčoušek              4.A                                        6,41 s

Děkujeme za reprezentaci školy, věříme v pěkný úspěch i v okresním kole, které se uskuteční příští týden na 11. základní škole ve FM.

 

TVOJE BUDOUCNOST – TVOJE VOLBA – 1. místo v kategorii nejlepší nápad

Naši žáci se na podzim zúčastnili projektu VŠB – Technické univerzity o nejlepší vynález. Tento projekt byl určen žákům základních škol a naše škola přihlásila do této soutěže žáky matematických tříd 7. – 9. ročníků. Vítězná družstva se 30.1.2013 zúčastnila Tržiště nápadů na VŠB, kde se se svými nápady měla prezentovat.

Naši vynálezci se v Ostravě utkali s mnoha základními školami celého regionu , a tedy s velkou konkurencí. V porotě zasedli představitelé velkých moravskoslezských firem jako Hyundai, Vítkovice, Arcelor Mittal. A naše škola byla velmi úspěšná!

V kategorii Nejlepší nápad jsme zvítězili!!! Družstvo ve složení Nikola Greschnerová, Jiří Buchta, Maxmilián Rek, David Miřinský, všichni ze 7.A, zaujalo svým nápadem BEZPEČNÁ SLEPECKÁ HŮL  a odneslo si již zmíněné  1. místo!

Vítězům gratulujeme, ale i ostatním děkujeme za velmi originální vynálezy a za vzornou reprezentaci naší školy.

Šachisté naší školy slaví postup na mistrovství České republiky

Ve středu 23. 1. se v 9 hodin ve Středisku volného času Klíč rozjely boje nad šachovnicemi. V krajském kole se spolu utkala jak družstva 1., tak 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Naše družstvo z 1. stupně si při obhajobě titulu z minulého roku vedlo výborně a po celou dobu turnaje získávalo stejný počet bodů v každém kole jako družstvo z 5. ZŠ. O vítězi nakonec rozhodlo pomocné hodnocení, které nás posunulo „až“ na 2. místo. Vysněný sen o postupu na mistrovství České republiky se nám ale splnil a naše škola může předvést své kvality v dubnu ve Vyškově.

Za 1. stupeň nás reprezentovali:

Tomáš Filip, 5.B

Jan Marciňa, 4.A

Petr Gnojek, 2.B

Tomáš Valošek, 3.A

Chlapcům blahopřejeme a přejeme šťastné tahy v republikovém kole.

Družstvo 2. stupně hrálo v oslabení. Na 1. šachovnici chyběl Matěj Kuchař ze 7.A, který je v současné době na zimním výcvikovém kurzu, a proto bylo družstvo doplněno žáky 1. stupně. Probojovat se do republikového kola sice neměli šanci, přesto si vedli velmi dobře a v celkovém hodnocení se umístili na 6. z 13 míst.

Za 2. stupeň nás reprezentovali

Jakub Linha, 6.A

Rostislav Berezjuk, 7.A

Michael Sedláček, 3.A

Štěpán Surma, 2.A

Jan Baszczynski, 9.A

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Poděkování patří také paní učitelce Sedláčkové, která šachisty na turnaj doprovázela.

Žáci naší školy ovládli soutěž v informatice pro základní školy (1., 2., 4. a 5. místo)

Dne 10. ledna se žáci naší školy zúčastnili soutěže v IT na Střední škole informačních technologií a prokázali, že jsou v tomto oboru výborně připraveni.

Mezi 17 účastníky kategorie 6. a 7. tříd obsadili:

1. místo – Libor Staněk

2. místo – René Souček

4. místo – Petr Novák

Mezi 19 účastníky kategorie 8. a 9. tříd obsadil:

5. místo – Jan Baszczynski

 

Všem úspěšným soutěžícím blahopřejeme.

Novoroční turnaj v kopané

První ročník Novoročního turnaje v kopané 1.-3. tříd jsme uspořádali ve spolupráci s MFK FM v pátek 5.1. 2013. Úkolem týmů bylo nastřílet co nejvíce gólů. Naše družstvo se do brány soupěřů trefilo celkově 6x a v turnaji obsadilo 4. místo.
Složení našeho družstva: Marek Čech 2.B, Matyáš Juška, Tomáš Cvik, Michael Sedláček, Eliška Skotnicová, Jakub Koutný, Dan Kulštejn, Martin Rýpar-všichni z 3.A a Dušan Vlačuha, Daniel Braun a David Lučan z 3.B.
Děkujeme všem hráčům za bojovnost.

Další fotografie

Florbalisté vybojovali 3. místo

Dne 12. prosince se družstvo chlapců 6. – 7. tříd zúčastnilo florbalového turnaje. Naši branku hájil Jakub Ondrušík ze 6.A a Jan Kváš ze 7.A. V obraně nastoupili Daniel Fišer, Jan Říman, Jiří Buchta, René Souček ze 7.A a Lukáš Garba ze 6.A. V útoku hráli Patrik Lučan, Filip Matějka, Lukáš Gavlas ze 6.A a Dan Gara ze 6.B.

Po úvodní dramatické remíze 3:3 s 8. ZŠ kluci prohráli 3:6 se 7. ZŠ a remizovali 4:4 se Starým Městem. Poté, co se podařilo hráčům oživit kolabujícího trenéra Oborného, zvítězili 4:0 s Raškovicemi a 4. ZŠ rozdrtili 7:0.Tyto výsledky jim zajistili celkové krásné 3. místo. GRATULUJEME.

Naši malí šachisté zvítězili v okresním kole a postoupili do kraje

 Ve středu 12. prosince se do okresního zápolení nad šachovnicemi zapojili také menší šachisté. A protože na 1. stupni je hráčů královské hry mnohem více, mohli jsme sestavit hned dvě družstva. Za tým „A“ nastoupili Tomáš Filip (5.B), Jan Marciňa (4.A), Petr Gnojek (2.B) a Tomáš Valošek (3.A), v týmu „B“ hráli Štěpán Surma (2.A), Michael Sedláček (3.A), Jan Řeha (1.B) a Vojtěch Drahotuský (3.A). Naše „A“ družstvo v náročné konkurenci obstálo doslova na jedničku, neboť chlapci vybojovali ve velmi vyrovnaných partiích vynikající 1. místo. Ani „B“ tým však nezklamal a mezi 22 zúčastněnými školami obsadil velmi pěknou 8. příčku. Zajímavostí bylo, že se v posledním kole utkaly v derby oba naše týmy, tým „A“ však jednoznačně potvrdil roli favorita. Chlapce z vítězného družstva čeká v novém roce obhajoba titulu v krajském kole.

Vítězné družstvo šachistů

Další fotografie

Vánoční nota

Pěvecká sólová soutěž Vánoční nota se tento rok konala již po deváté. V kině Vlast se i letos sešlo velké množství městských škol, konkrétně osm. Soutěž je určena dětem 1. stupně a soutěží se ve dvou kategoriích, a to 1.-2. třídy a 3.-5.třídy. I my jsme opět nemohli chybět a znovu jsme byli velmi úspěšní. Naši školu reprezentovali JIŘÍ SKOTNICA z 2.B a TOMÁŠ VALOŠEK z 3.A. Oba chlapci si vyzpívali ve velké konkurenci 3.místa, za což jim velmi gratulujeme.

Hodnotit zpěv je obtížné, mnohdy záleží na subjektivním pocitu porotce, nelze tyto výkony bodovat, proto jsou tato vítězství velmi cenná.

Šachisté opět úspěšní

Ve středu 5. 12. přinesli šachisté z 2. stupně do školy mikulášskou nadílku v podobě poháru za 3. místo. V okresním kole přeboru základních škol v šachu pro 6. – 9. třídu získali stejný počet bodů jako družstvo na 4. místě, ale pomocné hodnocení rozhodlo v náš prospěch.

Naši školu reprezentovali

Matěj Kuchař, 7.A

Jakub Linha, 6.A

Rostislav Berezjuk, 7.A

Jan Baszczynski, 9.A

Chlapcům blahopřeji a budeme čekat, zda si zahrají v krajském kole na divokou kartu. Přímo do kraje postupují jen družstva, která se umístila na prvních dvou místech.

 

Děvčata se umístila na turnaji ve florbale na „bedně“

Dne 4. 12. 2012 se uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu starších dívek. Turnaj proběhl na ZŠ a MŠ J. Čapka ve Frýdku–Místku (2. ZŠ). Turnaje se zúčastnilo 7 družstev, takže konkurence byla veliká.

Naše děvčata ve složení Matylda Válková z 6.C, Natálka Embertová ze 7.B, Katka Gurňáková, Ajka Růžičková, Anička Šefčíková, Terka Podracká z 8.B a Elen Jadomková z 9.A zahájila turnaj výborně a vyhrála 1. ZŠ vysoko 8:0.

Druhý zápas už byl složitější, ale i tak se naše holky snažily a nad pořádající 2. ZŠ opět vyhrály, i když tentokrát těsnějším poměrem 4:3.

Poslední zápas ve skupině hrála naše děvčata s pozdějšími vítězkami z 8. ZŠ. Podlehli jsme vysoko 1:7, ale holky hrály výborně a nedaly svou kůži zadarmo. Tento zápas rozhodl, že děvčata skončila na výborném 2. místě ve skupině a postoupila do semifinále.

V semifinále holky hrály s Gymnáziem P. Bezruče, bohužel prohrály 2:1 a to znamenalo, že je čeká boj „pouze“ o 3. místo.

Zápas o bronzovou medaili děvčata vydřela, po skončení základní hrací doby byl stav 1:1. V prodloužení ale holky nezaváhaly a rychlým gólem vybojovaly krásně třetí místo.

Celý turnaj se děvčatům vyvedl, zvláště Terce Podracké, která byla nejúspěšnější a zároveň jedinou střelkyní našeho týmu, celkem nastřílela 17 gólů. Také se musí vyzdvihnout výkon brankářky Ajky Růžičkové, která mnohokrát svému týmu pomohla. Všem děvčatům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy.

Výborné 2. místo z okresního kola ve fotbale

V úterý 27.11.  proběhlo v naší hale okresní kolo v kopané žáků 8. – 9. tříd. Kluci ve všech zápasech bojovali velmi statečně. Vítězství nad týmy z 1. ZŠ FM (2:0), ZŠ Frýdlant Komenského  (1:0), výhra 4:0 nad ZŠ Brušperk byly skvělou vizitkou našich hráčů. Bohužel ani 7 krásných gólů Radima Kičina z 8.B nestačilo.  Brankář v týmu pozdějšího vítěze z Třince chytal i nechytatelné a v důležitých okamžicích Radimovi zvonila jedna tyčka za druhou. Remíza s tímto týmem byla předčasným finále a závěrečná nešťastná remíza (1:1) se ZŠ Mosty přinesla klukům zisk poháru za 2. místo.

V našem týmu dále výborně hráli: Adam Hrušecký, Lukáš Konkol a Tomáš Lučan  z 8.B, Matěj Holeš z 8. A, brankář Jan Baszczynski, Pavel Carbol, Karel Trčka (9.A), Matěj Frišauf (9.B),

Krásné druhé místo ve Fyzikální lize

Naši fotbalisté pokračují na vítězné vlně

Poté, co v minulém týdnu zvítězili naši fotbalisté 6. a 7. tříd v okrskovém kole fotbalu, tak je v tomto týdnu napodobili i žáci 8. a 9. tříd. Po vítězství nad týmy ze Starého Města, z 8. ZŠ a Dolních Domaslavic a remíze s gymnáziem P. Bezruče a 4. ZŠ. obsadili 1. místo a příští týden se opět na domácí půdě utkají v okresním finále.

V našem týmu hráli: brankář Jan Baszczinski, Pavel Carbol, Karel Trčka (9.A), Matěj Frišauf (9.B), Adam Hrušecký, Radim Kičin, Lukáš Konkol a Tomáš Lučan  z 8.B a Matěj Holeš z 8. A.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a věříme v další úspěch našich žáků.

Naši šachisté zvítězili v konkurenci 38 škol

V neděli 18. listopadu uspořádala Beskydská šachová škola ve spolupráci s Hotelem Hukvaldy 2. ročník šachového turnaje pro školní mládež „Hukvaldské šachování“. Hrálo se ve čtyřech kategoriích – „A“ žáci 1. ‑ 2. tříd, „B“ žáci 3. ‑ 4. tříd, „C“ žáci 5. ‑ 6. tříd, „D“ žáci 7. ‑ 9. tříd. Celkem se zúčastnilo 103 hráčů z 38 škol a naše škola si odvezla krásný pohár za 1. místo.

Bodovali za nás v soutěži škol:

Kategorie

1. ‑ 2. třída: Petr Gnojek, 2.B (mezi jednotlivci se umístil na 2. místě)

3. ‑ 4. třída: Jan Marciňa, 4.A (mezi jednotlivci se umístil na 7. místě)

5. ‑ 6. třída: Tomáš Filip, 5.B (mezi jednotlivci se umístil na 6. místě)

7. ‑ 9. třída: Matěj Kuchař, 7.A (mezi jednotlivci se umístil na 5. místě)

 

Další zúčastnění:

Jan Řeha, 1.B

Štěpán Surma, 2.A

Michael Sedláček, 3.A

Jakub Linha, 6.A

Další vítězný turnaj našich fotbalistů

Okrskové kolo žáků 6.-7. ročníků proběhlo v úterý v naší hale za účasti 5 týmů.

Hoši ze 6. a 7. tříd vstoupili do turnaje vítězstvím nad týmem 8. ZŠ (2:1), zápas se 4. základní školou jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1. Další zápasy dopadly pro naše kluky dobře – vítězství 2:0 nad Raškovicemi a vysokým vítězstvím nad Starým Městem (6:0).

Kluci ziskem 9 bodů postupují z prvního místa do okresního kola, které proběhne 4. 12. v Třinci.

Naše góly zařídili 4x Jan Kubala z 6.A, 4x Daniel Skuček ze 7.B, v týmu dále hráli  Jakub Ondrušík z 6.A , který skvěle hájil naši branku, ze 7.A Jan Kváš (1 gól), Miloš Merta (1 gól), Daniel Fišer, Michal Viencek, z 6.B Daniel Gara, Ondřej Chovanec, Kristián Jonáš z 6.C

 

Skvělé umístění ve stolním tenise

Naše škola se poprvé ve své historii zúčastnila turnaje ZŠ v ping pongu, který se uskutečnil 1. 11. v herně stolního tenisu ZŠ a MŠ Palkovice, a hned byla úspěšná. V silné konkurenci naše výprava vybojovala 3. místo a odvezla si z Palkovic malý pohár.

Družstvo tvořili chlapci ze 7.A, kteří nehrají v žádném oddíle, ale celoročně trénují hlavně pod schodištěm ve škole, a to Daniel Fišer, Jan Kváš, Matěj Kuchař a Jiří Buchta. Na soutěž žáky připravila a doprovázela paní učitelka Petra Sedláčková.

Vítězství v kvalifikačním turnaji fotbalového Coca-Cola cupu

Za velmi chladného a deštivého počasí se v úterý 16. října 2012 uskutečnil kvalifikační turnaj Coca-Cola cup ve fotbale. Tento turnaj probíhal na umělé trávě za účasti 4 týmů.

Naši kluci nejprve vyhráli nad 7. základní školou, poté remizovali 1:1 s fotbalisty z 2. ZŠ. V posledním zápase se utkali s neporaženým týmem z 1. ZŠ. Naši kluci však rychlým gólem ve druhé minutě sebrali favoritovi střeleckou mušku a těsný výsledek uhájili až do závěrečného hvizdu. Tímto se stali vítězem kvalifikace a budou čekat, koho jim přisoudí los v jarních měsících při postupu.

Klukům k vítězství blahopřejeme.

Tým tvořili: 7.A Miloš Merta a Dan Fišer, 8.A Matěj Holeš, 8.B Adam Hrušecký, Lukáš Konkol, Tomáš Lučan, 9.A Pavel Carbol, Jan Baszczynski, Vojtěch Matulík, Karel Trčka, 9.B Matěj Frišauf.

Karel Trčka byl střelcem všech našich gólů.

Okresní kolo v přespolním běhu se uskutečnilo 4. 10. u ISŠ ve Frýdku.

Naprosto skvěle si vedli mladší žáci, kteří stejně jako v okrsku vybojovali vítězství týmu v mladších žácích. Škoda jen, že v mladší kategorii není postup do krajského kola, na ten si budou muset hoši počkat za rok. Nejlépe dopadl Honza Kváš, který skončil na 2. místě, v týmu dále bojovali Dominik Francek (9.), Dan Fišer (11.), Honza Kubala (17.) a Miloš Merta (34.). Mladším děvčatům se už tolik nedařilo a obsadily 6. místo, přesto je třeba jim poděkovat za bojovnost.

Školu reprezentovaly – Nikola Embertová, Erika Minářová, Bára Ponikelská, Vendula Velká, Tereza Koutná.

 

Vítězné družstvo chlapců.

Hanka Maštalířová opět vítězná

Po jednoznačném vítězství v okrskovém kole v přespolním běhu nastoupila žákyně Hanka Maštalířová z 1.B v Jablunkově na start kola okresního. Hanka opět potvrdila svůj mimořádný běžecký talent a příslib do budoucna a bezpečně zvítězila.

 

Vítězná Hanka Maštalířová na startu okresního kola v přespolním běhu 
(v modrém tričku se soustředěným výrazem).

 

Dne 19.6. 2013 se zástupci  naší školní družiny zúčastnili Atletického trojboje školních družin, které se konalo  na ZŠ Jiřího z Poděbrad.

Naše výprava měla 9 členů.

 

UMÍSTĚNÍ:

 

1. třídy       děvčata      1. místo             Hana Maštalířová

                   chlapci       3. místo             Tomáš Zatloukal

 

2. třídy       chlapci       1. místo             Simon Opletal

 

3. třídy       děvčata      1. místo             Eliška Skotnicová

                   chlapci       3. místo             Michael Sedláček

 

4. třídy       chlapci       1. místo             Tomáš Havránek

 

 

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.