Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Školní akce 2017/18

Čertovská laťka již podesáté

Ve středu 6. prosince proběhla v hale školy Čertovská laťka pro 4. a 5. třídy, která se na škole uskutečnila již podesáté. Malí skokani se na soutěž těšili a nakonec jich dorazilo 32.

Vítězkou v nejmladší kategorii pro 4. třídy se stala Viktorie Heřmánková výkonem 110 cm a mezi čtvrťáky Damián Peřina, který skočil 105 cm.

Páté ročníky ovládl Filip Ručka, který skočil 120 cm, a Nela Miklasová výkonem 115 cm. Pochvalu a uznání si ale zaslouží všichni závodníci, kteří se zúčastnili a předvedli tak divákům, jak se naučili do výšky skákat.

Mikulášská laťka má za sebou 23. ročník

1. ročník Mikulášské laťky proběhl za velké účasti 75 skokanů.

V šestých třídách vyhrála Hana Maštalířová ze 6.A  výkonem 125 cm, mezi kluky pak z 6.B Martin Kuchař (120 cm). Nejpočetnější zastoupení měly sedmé třídy, mezi děvčaty vyhrála Hana Haluzíková ze 7.C,  která skočila 125 cm, a Oliver Ladman ze 7.B výkonem 135 cm.  V kategorii 8. ročníků vyhrála Marie Kuchařová z 8.B, která skočila 130 cm, mezi kluky František Odlevák z 8.A skočil 135 cm. Nejméně dívek naopak bylo v devátém ročníku, kde vyhrála Tereza Csechová z 9.B, která skočila 125 cm, a mezi kluky pak  Vít Brož z 9.A výkonem 160 cm.

Vít Brož – 9.A 160 cm

Nejlepší 3 soutěžící v kategorii byli odměněni drobnou sladkostí. Děkujeme všem účastníkům.

Konverzační soutěž v AJ

Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce se uskutečnilo ve středu 29. listopadu 2017. Celkem se soutěže zúčastnilo 11 žáků. V kategorii 6. – 7. tříd se vítězkou stala Hana Sanitrová ze 7.C, na 2. místě skončila Valerie Vejrostová z 6.A a 3. místo získala Zuzana Maršálková, taktéž z 6.A.

V kategorii 8. – 9. tříd se vítězkou stala Nicol Nováková z 8.A, 2. místo obsadil Petr Havránek z 8.C a 3. místo Natálie Trnková z 9.B. Vítězové v obou kategoriích postupují do okresního kola.

Školní kolo v šachu

Školního kola v šachu se 22. 11. účastnilo 22 žáků 2. – 5. tříd. Celkově zvítězil druhák Hynek Létal, 2. místo obsadil se stejným počtem bodů páťák Jan Gnojek a 3. místo vybojoval třeťák Jonáš Létal. V kategorii dívek obsadila 1. místo Vendula Tvrdá ze 4.B, 2. místo získala Adéla Dacuková z 2.B a 3. místa dosáhla Barbora Klechová také z 2.B.

Prvních 8 chlapců celkového žebříčku si zajistilo účast v okresním kole v šachu pro 1. stupeň základních škol.