Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Úspěchy našich žáků 2014/15

Nejvšestrannější sportovní škola okresu Frýdek-Místek – ŠESTKA obhájila prvenství

Každoročně vyhlašuje Asociace školních sportovních klubů České republiky, na základě výsledků a pořadatelství sportovních soutěží z celého školního roku, žebříček základních škol. V loňském školním roce obsadila ŠESTKA premiérově 1. místo. Také letos si žáci naší školy vedli skvěle napříč mnoha sportovními odvětvími a své prvenství obhájili. GRATULUJEME a děkujeme paním učitelkám tělesné výchovy Kláře Maštalířové a Magdaléně Mynářové, které mají na tomto úspěchu velkou zásluhu.

Nejvsestrannejsi sportovni skola

Uspechy zaku - kolaz 2014-15


Čestné uznání k nám míří z Polska

29. května 2015 proběhlo v poském městě Bielsko-Biała vyhlášení mezinárodního kola soutěže Tvoříme vlastní vydavatelství. Do tohoto kola postoupily práce Anny Boučkové ze třídy 7.A a práce Jany Durčákové a Zuzany Durčákové ze třídy 8.A.

I v letošním roce porota ocenila dílko žáků naší školy a Jana a Zuzana Durčákovy si odvážely z Polska čestné uznání.

Blahopřejeme!

Tvorime vlastni vydavatestvi


Skvělý úspěch házenkářů ŠESTKY

Házenkářský tým naší školy se 28. – 29. 5. 2015 zúčastnil Národního finále v házené v Karviné pod názvem Novinářský Kalamář. Turnaj se hrál systémem každý s každým (jednokolově). První den turnaje jsme v našem úvodním utkání jsme porazili po velkém boji ZŠ Újezd u Brna 8:7. V druhém utkání jsme opět zvítězili a to nad ZŠ Nižkov 21:10. Taktéž v třetím zápase jsme byli úspěšní a to výhrou 20:14 nad ZŠ Kostelec na Hané. V posledním utkání úvodního dne turnaje jsme se utkali s domácím týmem ZŠ Slovenská Karviná. I přesto, že jsme po většinu zápasu vedli, nakonec jsme smolně prohráli o jediný gól 14:15.

Druhý den turnaje jsme postupně hladce porazili ZŠ Nezvěstice 20:4 a poté doslova rozdrtili ZŠ Zárubova Praha 28:4. V posledním utkání jsme se utkali s dosud neporaženým týmem ZŠ Zubří. Přes slibný začátek jsme nakonec podlehli 10:20. O našem celkovém umístění rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů mezi naším týmem, ZŠ Slovenská Karviná a ZŠ Újezd u Brna. V té jsme obsadili druhé místo a v turnaji jsme celkově skončili na vynikajícím 3. místě, za ZŠ Újezd u Brna a vítězným týmem ZŠ Zubří.

Naším klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost, nasazení po celou dobu turnaje a vzornou reprezentaci naší školy.

Školu reprezentovali tito žáci: Patrik Bartoš (6.A), Antonín Borák (6.A), Jakub Brožek (6.A), Václav Elišer (8.C), Pavel Fuciman (8.A), Tomáš Havránek (6.A), Damian Hlaváč (6.A), Matěj Kováč (7.A),  Daniel Macek (8.B), Václav Mlčoušek (6.A) a Jakub Ondrušík (8.A).

Velké poděkování patří panu trenérovi Miloši Oulehlovi za jeho mimořádně úspěšné působení u našich mladých házenkářů, které je ověnčeno řadou pěkných úspěchů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Kompletní stupně vítězů z okresního kola atletického čtyřboje

Dne 22. května 2015 se uskutečnila poslední atletická soutěž pro žáky druhého stupně – ATLETICKÝ  ČTYŘBOJ. Soutěže se účastní pětičlenná družstva, ve kterých každý ze závodníků absolvuje 4 disciplíny (běh na 60m, dlouhý běh, skok do dálky nebo do výšky a hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí). Letos jsme se rozhodli postavit 3 družstva a nakonec si všechna odnesla pohár a diplom za medailové umístění.

Naši školu reprezentovali v jednotlivých kategoriích tito žáci:

Kategorie MLADŠÍCH ŽÁKYŇ – Markéta Ondračková z 6.A, Klára Havelková, Lenka Phamová a Markéta Krbečková ze 7.A a Tereza Csechová ze 7.C. Holky bojovaly, moc se jim povedl skok vysoký i dlouhý běh, takže si nakonec vysloužily krásné 2. místo.

Kategorie STARŠÍCH  ŽÁKŮ – Jan Kváš z 9.A, Jan Kubala a Patrik Lučan z 8.A, Kristián Jonáš z 8.B a Milan Bělica z 8.C. Kluci se moc snažili, výborně běželi dlouhý i krátký běh, při skoku do výšky se také neztratili a jejich výkony jim nakonec vynesly 3. místo.

Kategorie MLADŠÍCH  ŽÁKŮ – Tomáš Kopčo  ze 7.B, Jakub Gřunděl ze 7.C, Matěj Křenek ze 7.A a Patrik Bartoš z 6.A. Tomuto družstvu se dařilo mezi mladšími žáky nejlépe a po velice vyrovnaných výkonech, výborném krátkém i dlouhém běhu a skoku do výšky naši kluci nakonec zvítězili a odnesli si za 1. místo krásný pohár a diplom. Bohužel k postupu do krajského kola jim pár bodíků ještě chybělo.


Výsledky matematické soutěže Pythagoriáda

Ve středu 13. 5. 2015 se na 1. ZŠ konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Z naší školy postoupilo do okresního kola šest žáků (všichni se stali úspěšnými řešiteli) pátých tříd. Ve velké konkurenci (87 žáků) si nejlépe vedli:

4. – 7. místo Vojtěch Drahotuský a Michael Sedláček z 5.A s počtem bodů 14 z 15 možných,

13. – 19. místo Ondřej Novotný z 5.A s počtem bodů 12.

Všem úspěšným účastníkům gratulujeme. Děkujeme rovněž paní učitelce Holubové za přípravu a na soutěž a paní vychovatelce Bůžkové za doprovod.


Dvojnásobné vítězství v okresním kole POHÁRU ROZHLASU

Za ne příliš přívětivého počasí se dne 13. 5. 2015 uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu, což je atletická soutěž pro žáky 2. stupně ZŠ. Naše škola postavila dvě družstva, která se utkala s ostatními školami Frýdecko-Místecka.

Obě naše družstva se snažila, kluci bojovali, co to šlo, a zaslouženě své kategorie vyhráli. Odcházeli jsme tedy ze soutěže se dvěma poháry a diplomy za 1. místo.

O úspěch se zasloužili:

Mladší žáci: Tomáš Havránek, Marek Volný a Patrik Bartoš z 6.A, Jakub Juroška, Tomáš Kopčo, Dominik Vlačuha a Jan Šromek ze 7.B a Jakub Gřunděl ze 7.C. Ten svému družstvu přinesl nejvíce bodů, když vyhrál běh na 60 m (8,37 s) a vyhrál i běh na 1000 m (3:11,95 min). Také štafeta 4 x 60 m běžela výborně a skončila celkově na 2. místě.

Starší žáci: Pavel Fuciman a Patrik Lučan z 8.A, Kristián Jonáš a Daniel Macek z 8.B, Milan Bělica z 8.C, z 9.B Dominik Francek a Martin Havlík a z 9.A Jan Kváš a Filip Šerý. V této kategorii musíme vyzdvihnout výkon Kristiána Jonáše, který vyhrál běh na 60 m (7,94 s), Jana Kváše, který vyhrál běh na 1 500 m (4:57,29 min) a Martina Havlíka, který vyhrál skok daleký výkonem 516 cm. Ve štafetě jsme také nikomu nedali šanci a vyhráli ji s velkým náskokem.

Všem děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci školy.

Fotografie


Účast na krajském kole Štafetového poháru

Krajské kolo Štafetového poháru se uskutečnilo v úterý 12. května na stadionu SSK Vítkovice v Ostravě za krásného slunečného počasí. Naše štafety nejely do Ostravy s postupovými ambicemi, nemohly se porovnávat se sportovními školami z celého kraje. Jedenácté místo je pěkným úspěchem, umístění mohlo být i lepší, kdybychom se vyvarovali chybiček jako je pád štafetového kolíku a zbytečného prodlužování trati. Všem závodníkům však patří poděkování za reprezentaci naší školy.

Fotografie


Stříbrná štafeta

Každý z účastníků Štafetového poháru ve Frýdku-Místku se probouzel do deštivého rána. Počasí nebylo k závodníkům vůbec přívětivé, obloha byla šedá, dráha stadionu odrážela dešťové kapky po celou dobu úvodní prezence týmů a děti už začínaly mít obavy, že se poběží v pláštěnkách a gumácích. Po rozdání startovních čísel se počasí naštěstí trochu umoudřilo a mohlo se začít závodit.

Soutěž byla velmi vyrovnaná, mezi mladšími závodníky z 1. – 3. tříd vyhrála naše škola, u starších se dařilo ZŠ Lískovec a smíšenou štafetu 8×200 m vyhrála ZŠ TGM. Proto bylo vyhlášení celkových vítězů napínavé. Z postupu do krajského kola v Ostravě se nakonec radují také naši žáci, kteří obsadili 2. místo.

Naši školu reprezentovali:

2.B Adam Chovančík,

2.A Mário Murín

3.A Klára Sýkorová, Nikola Veličková, Matěj Urbiš

3.B Veronika Větřilová, Tomáš Zatloukal, Hana Maštalířová

5.A Eliška Skotnicová, Daniel Kulštejn, Jakub Koutný, Michael Sedláček, Tereza Nováková, Ondřej Roman,

5.B Marie Kuchařová, Karolína Chrastinová

49 SP 2015


Mezinárodní literárně-výtvarná soutěž z cyklu Tvoříme vlastní vydavatelství

15. dubna proběhlo v Modrém salonku Městské knihovny v Místku slavnostní vyhlášení českého kola XVI. ročníku mezinárodní literárně-výtvarné soutěže z cyklu Tvoříme vlastní vydavatelství.

Letošní téma soutěže znělo Pohádky a pověsti o historických místech kolem nás.

Z naší školy se nelehkého úkolu napsat a ilustracemi doplnit vlastní knihu zhostilo pět žákyň ze třídy 7.A –  Anna Boučková, Kristýna Smeliková, Pavlína Kokešová, Kristýna Saforková, Natalia Koláčková a dvě žákyně ze třídy 8.A – Jana Durčáková a Zuzana Durčáková.

I letos porota ocenila práce žákyň naší školy.

Anna Boučková získala ve své kategorii krásné druhé místo a zároveň ocenění za výtvarné zpracování  a také Jana Durčáková a Zuzana Durčáková si ze slavnostního vyhlášení odnášely cenu za výtvarné zpracování své knihy.

Jejich práce postupují do mezinárodního kola soutěže, jejíž vyhlášení se bude letos konat v polském městě Bielsku-Białej.

Oceněným žákyním blahopřejeme a přejeme jim úspěch v Polsku i v další literární a výtvarné tvorbě.


Pěvecká soutěž školních družin SKŘIVÁNEK

14. dubna proběhla pěvecká soutěž školních družin Skřivánek v klubu prostor ve Frýdku-Místku. Tuto soutěž jako každý rok pořádala 1. ZŠ Petra Bezruče. Za naší školní družinu se zúčastnilo 5 vybraných žáků:

1. třídy  Adéla Dluhošová

2. třídy  Filip Ručka

3. třídy  Žaneta Buryová

4. třídy  Jiří Skotnica

5. třídy  Vojtěch Drahotuský

Umístění:           

4. třídy Jiří Skotnica – 1. místo

5. třídy Vojtěch Drahotuský – 2. místo

Děkujeme všem za přípravu a reprezentaci. Medailistům gratulujeme.


Skvělé 1. místo Kláry Beránkové v krajském kole recitační soutěže

Výrazného úspěchu pak dosáhla Klára Beránková, která si přes vítězství v okrskovém a následně okresním kole recitační soutěže proklestila cestu až do kola krajského. Tam nikoho nenechala na pochybách o svém recitačním talentu a i zde jednoznačně zvítězila a postoupila do celostátní přehlídky nejlepších recitátorů České republiky.

Pořadí „na bedně“:

1. Beránková Klára ZŠ Pionýrů 400, FM
2. Kiková Tereza ZŠ Bohumín
3. Golková Marie ZUŠ V. Petrželky, Ostrava

Začátek dubna byl ve znamení halových turnajů pro 1. stupeň

Nejprve smíšený tým 4. – 5. tříd bojoval v okresním kole v přehazované. Na postup mezi nejlepší čtyři týmy naši nestačili, nepostoupili ze skupiny a mezi 10 týmy tak obsadili společně se ZŠ Pstruží  5. – 6. místo.

O toto umístění se zasloužili: Skotnicová Eliška, Nováková Tereza, Chrastinová Karolína, Sedláček Michael, Koutný Jakub, Kulštejn Daniel, Roman Ondřej, Rýpar Martin, Buchta Jakub.

Dalším turnajem bylo okrskové kolo  ve vybíjené chlapců, kde naši skončili na 3. místě.

V týmu bojovali: Bílek Tomáš, Radil Ondřej, Tvardek Jaroslav, Buchta Jakub, Havránek Petr, Sedláček Michael, Kakara Mário, Koutný Jakub, Kulštejn Daniel, Roman Ondřej, Valošek Tomáš, Vlačuha Dušan.

Nejlepší umístění tak vybojovaly ve vybíjené děvčata 4. – 5. tříd, které v okrskovém kole skončily na 2. místě, to už však nezajišťovalo postup do okresního kola.

Složení týmu: Skotnicová Eliška, Blažková Kateřina, Fryščoková Tereza, Lubinová Eva, Podolová Patricie, Červeňáková Hana, Nováková Tereza, Zimmermannová Natálie, Bačová Natálie, Hubáčová Hana, Chrastinová Karolína, Bongilajová Eliška.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.


Další skvělá umístění žáků naší školy v matematických soutěžích

Dne 8. dubna se konalo okresní kolo Matematické olympiády. V nabité konkurenci se výrazně prosadili žáci „ŠESTKY“ a potvrdili skvělou úroveň výuky matematiky na naší škole.

V kategorii 6. tříd se na 1. místě (z 96 soutěžících) umístil Matěj Chovanec ze 6.A. Mezi úspěšné řešitele se v této kategorii zařadili i Lukáš Štefek (7. místo) a Radek Halamíček (11. místo).

V kategorii 7. tříd se společně na 3. místě (z 57 soutěžících) umístili Jana Stavárková a Tomáš Filip ze 7.A. Úspěšnou řešitelkou se v této kategorii stala i Natalia Koláčková (10. místo).

V kategorii 8. tříd se stal úspěšným řešitelem Jakub Linha (12. místo z 58).

Všem úspěšným soutěžícím gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Poděkování patří rovněž paním učitelkám matematiky Silvii Šáchové, Renatě Vítkové a Heleně Lehkoživové.


2. místo v okresním kole Matematického klokana pro Tomáše Filipa

Skvělého výsledku dosáhl Tomáš Filip ze třídy 7.A, který se v okresním kole soutěže Matematický klokan umístil na 2. místě z 1264 soutěžících. GRATULUJEME a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Poděkování patří rovněž paní učitelce Vítkové, která vyučuje ve třídě 7.A matematiku.


Postup do krajského kola v recitaci

Do okresního kola 44. ročníku soutěže mladých recitátorů, které proběhlo 19. března v základní umělecké škole, se z naší školy probojovaly hned dvě žákyně ze 7.A, a to Klára Beránková a Kristýna Smeliková. Ve III. kategorii, v níž soutěžily, měly v konkurenci 17 dalších žáků a žákyň velice těžkou pozici. V prvním soutěžním kole předvedly velmi pěkné výkony a obě rozhodně patřily k tomu lepšímu, co diváci viděli a slyšeli. Jak se později ukázalo, porotě první kolo dostatečně stačilo k tomu, aby z něj vzešli dva postupující do krajského kola. Pro naši školu pak bylo skvělé, že jednou z postupujících se stala Klára Beránková.

Oběma děvčatům děkujeme za svědomitou přípravu a reprezentaci školy a Kláře přejeme v krajském kole 14. dubna v Ostravě hodně štěstí.

Recitacni soutez (19.3.15)


1. místo v pěvecké soutěži LOUTNIČKA

V měsíci březnu již tradičně probíhá soutěž v sólovém zpěvu Loutnička. I letos tomu nebylo jinak.

18. března se konalo obvodní kolo této oblíbené pěvecké soutěže. V něm si zazpívali nejlepší zpěváci ze všech škol Frýdku-Místku a okolí.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích, od nejmladších žáků až po ty nejstarší. Naši zpěváci vystupovali ve třech kategoriích.

V první nás reprezentovala ANNA SMOLENOVÁ a ADÉLA DLUHOŠOVÁ z 1.B, v druhé kategorii zpívali MATYÁŠ PASEKA  z třídy 2.A a VERONIKA VĚTŘILOVÁ z 3.B. V poslední kategorii vystupovali JIŘÍ SKOTNICA  ze 4.B a TOMÁŠ VALOŠEK z 5.A.

Všichni zpívali moc krásně, nic nezkazili, a proto jim všem patří velké poděkování. Konkurence byla silná, a tak to naši žáci neměli jednoduché. Hodnotit zpěv je velmi obtížné, protože výkony se nedají změřit metrem či stopkami! Takže vybrat ty nejlepší není  jen tak!

Proto můžeme být velmi pyšní na ADÉLKU DLUHOŠOVOU, která si vyzpívala ve své kategorii 1. MÍSTO!!!

Adélka si tedy zazpívá na Koncertě vítězů, který se letos nově koná v Rytířském sále frýdeckého zámku.


1. místo Tomáše Valoška ve výtvarné soutěži

Krásného úspěchu dosáhl v jihočeském Písku Tomáš Valošek, který ve výtvarné soutěži na téma „Moje pohádková bytost“ zvítězil v kategorii 4. a 5. třída. Gratulujeme a přikládáme Tomášův obrázek. (bližší informace)

P1120824


Skvělé 2. místo v krajském přeboru v šachu

Dne 15. ledna se ve SVČ Klíč konal krajský přebor školních družstev 6. – 9. tříd v šachu.

Za naši školu se této prestižní akce zúčastnili:

Tomáš Filip – 7.A

Radek Halamíček – 6.A

Petr Gnojek – 4.B

Jakub Linha – 8.A

Kluci v nabité konkurenci 13 nejlepších družstev Moravskoslezského kraje dosáhli těchto výsledků:

  1. kolo: 6. ZŠ – Gymnázium  Mikuláše Koperníka,  Bílovec  4:0
  2. kolo: 6. ZŠ – Gymnázium Matiční, Ostrava  4:0
  3. kolo: 6. ZŠ – Gymnázium Petra Bezruče, F-M  1:3
  4. kolo: 6. ZŠ – ZŠ Otická, Opava  3:1
  5. kolo: 6. ZŠ – ZŠ Dolní Benešov  4:0
  6. kolo: 6. ZŠ – 5. ZŠ, F-M  2:2
  7. kolo: 6. ZŠ – ZŠ Vrbno pod Pradědem  3:1

Celkové pořadí:

Poř. Družstvo
1 Gymnázium P.B., Frýdek-Místek
2 6.ZŠ, Frýdek-Místek
3 5.ZŠ, Frýdek-Místek
4 ZŠ Otická, Opava
5 Gymnázium Komenského, Havířov
6 ZŠ, Dětmarovice
7 ZŠ Zelená, Ostrava
8 ZŠ, Vrbno pod Pradědem
9 ZŠ, Dolní Benešov
10 ZŠ, Albrechtice
11 Masarykovo Gymnázium, Příbor
12 Gymnázium M.K., Bílovec
13 Gymnázium Matiční, Ostrava

Skvělé výkony podali všichni chlapci, přesto bychom chtěli vyzvednout výkon Petra Gnojka ze 4.B, který, přestože věkem stále patří do mladší kategorie, dokázal zvítězit nad staršími protihráči ve všech sedmi partiích.

Celkově si těmito kluci zajistili výborné 2. místo a postup do celostátního přeboru.

GRATULUJEME

DSCN3181

Úspěšní šachisté: Petr Gnojek, Jakub Linha, Tomáš Filip a Radek Halamíček


Vánoční nota

 Pěvecká sólová soutěž Vánoční nota se letos konala již po jedenácté. Jelikož každá škola může vyslat jen dva zástupce, byl výběr opět těžký. Naši školu tentokrát reprezentovali ADÉLA DLUHOŠOVÁ z 1.B a TOMÁŠ VALOŠEK z 5.A. Oba zpívali krásně a porota to také ocenila.
V druhé kategorii si Adélka vyzpívala 2. MÍSTO a Tomáš si ve třetí kategorii došel pro ZLATO!
Všem velmi gratulujeme, děkujeme paní učitelce Rzymanové za nácvik a doprovod na soutěž.
vanocni nota

Florbal – okrsková kola

Florbalový tým naší školy složený z žáků 6. a 7. tříd se 5. prosince zúčastnil okrskového kola konaného na 7. ZŠ. Kromě našeho družstva se turnaje zúčastnily florbalové týmy z Raškovic, Starého Města, 7. ZŠ a 8. ZŠ.  V úvodním zápase jsme po velmi dobrém výkonu porazili Raškovice 3:0, ve druhém jsme i přes slibný začátek prohráli s týmem Starého Města 1:3, ve třetím nás čekala silná 8. ZŠ.

Po nepovedeném prvním poločase, ve kterém jsme inkasovali čtyři branky, kluci zabojovali a postupně snížili na 2:4, závěr utkání jim však nevyšel a nakonec prohráli 2:6. V posledním zápase turnaje jsme se utkali s domácím týmem ze 7. ZŠ, ale opět jsme pouze dotahovali náskok soupeře a i přes relativně dobrý výkon jsme si odnesli porážku 3:5. V turnaji jsme nakonec obsadili 4. místo. Klukům děkujeme za bojovnost i přesto, že se hra v některých okamžicích nedařila. Doufáme, že si z určitých záležitostí vezmou ponaučení a příště svůj výkon, především v obraně, zlepší.

 

Dne 9. 12. 2014 se uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu starších chlapců. Turnaj proběhl na 7. ZŠ ve Frýdku–Místku a zúčastnilo se ho 6 družstev z Frýdku–Místku a okolí. Naši hoši se neztratili a v předvánočním čase si dobře zahráli.

Hoši ve složení Lukáš Garba, Filip Matějka, Kuba Ondrušík a Nick Dudáš z 8.A, Petr Bujnoch z 8.C, Dan Gara z 8.B, Honza Kváš, Honza Rzyman a Michal Kvasňák z 9.A zahájili turnaj výborně a vyhráli se ZŠ Staré Město vysoko 4:0.

Druhý zápas už byl složitější, ale i tak se hoši snažili a s žáky 8. ZŠ sehráli,  alespoň v první polovině, vyrovnaný zápas. Bohužel jim závěr utekl a prohráli nakonec 2:4. Tímto výkonem si vybojovali 2. místo ve skupině a postoupili do semifinále.

Semifinálový soupeř již byl nad jejich síly, v zápase o postup do finále prohráli s gymnáziem Petra Bezruče 0:2. I tak ale podali vynikající výkon a postoupili do bojů o 3. místo.

Závěrečný zápas se jim moc povedl, nedali soupeřům ze 7. ZŠ vůbec šanci. Po 14 minutách urputného boje jasně vyhráli 4:1 a získali výborné 3. místo v celém turnaji.

Turnaj se klukům povedl, zvlášť  Filip Matějka a Dan Gara střelecky zazářili a postarali se ovětšinu gólů našeho týmu. Všem hochům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy.

 


Zpívání pod stromem  a Festival pěveckých sborů

Náš pěvecký sbor se letos opět zúčastnil předvánočních akcí, které mají navodit tu správnou vánoční atmosféru.
V pondělí zazpíval pod vánočním stromem na místeckém náměstí a v úterý nechyběl na již 12. ročníku Festivalu pěveckých sborů v Lidovém domě. Letos vystoupilo devět sborů z různých částí našeho kraje a ani náš sbor se ve velké konkurenci neztratil. Vyzpíval si bronzové pásmo.
Všem členům sboru děkujeme za krásné vystoupení, Kláře Beránkové za kvalitní klavírní doprovod, p.uč.Rzymanové za nácvik, přípravu a doprovod na soutěž.

Sbor


2. místo v okresním přeboru v šachu

Skvělého úspěchu dosáhli 5. prosince  šachisté naší školy. V okresním přeboru 6. – 9. tříd se v konkurenci 8 družstev umístili na krásném 2. místě. V konečné tabulce dosáhli stejného počtu bodů jako vítězové a o konečném vítězi rozhodli v náš neprospěch až  pomocné body. Úspěšní šachisté Petr Gnojek, Jakub Linha, Tomáš Filip a Radek Halamíček si zajistili postup do krajského přeboru. Gratulujeme.

28


Okrsková kola v halové kopané

V tomto týdnu proběhla v naší hale okrsková kola v halové kopané.  Ve středu 12. listopadu odehráli svůj turnaj mladší žáci.

V prvním zápase naši porazili 1:0 kluky z Raškovic, v druhém zápase nedali šanci týmu z Paskova a přehráli ho 7:0. Poslední zápas proti 8. ZŠ byl utkáním dvou dosud neporažených družstev. Finále bylo velmi napínavé, naši kluci bojovali, ale nakonec prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1 a obsadili tak 2. místo.

Složení týmu: brankář Patrik Bartoš, Tomáš Havránek a Tonda Borák z 6.A, Tomáš Kopčo, Dominik Vlačuha, Honza Šromek a Dominik Brojač (7.B), Kuba Gřunděl (7.C) a Matěj Křenek (7.A).

O den později hráli svůj turnaj starší kluci, nominováni byli hlavně žáci 8. ročníku.

Nakonec nás reprezentovali z 8.A Jan Kubala, Patrik Lučan, Nick Dudáš, Mirek Bača a Jakub Ondrušík, z 8.B Kristián Jonáš, Daniel Macek a Daniel Gara a z 9.A Miloslav Merta.

V turnaji se sešlo šest týmů a my jsme byli nalosováni do skupiny „B“ spolu s týmem 4. ZŠ a Gymnázia P. Bezruče. Skupinu „A“ pak obsadily týmy 8. ZŠ, ZŠ Raškovice a ZŠ Paskov.

Klukům se hned první zápas vyvedl a nad gymnáziem vyhráli 4:2. Druhý zápas byl velice těžký a naši hoši uhráli s budoucími finalisty turnaje ze 4. ZŠ pouze remízu 1:1. Nakonec nám jedna remíza a jedna výhra stačila na 1. místo ve skupině a postup do semifinále. Tam jsme se utkali s druhým týmem skupiny „A“, ZŠ Paskov. Utkání to bylo velice vyrovnané, ale nakonec jsme se po prohře 1:2 museli spokojit jen s bojem o 3. místo. Kluci z Paskova nakonec celý turnaj vyhráli a postoupili do okresního kola.

My jsme se ale soustředili na výkon v boji o 3. místo. Zvítězili jsme sice těsně 2:1 s týmem 8. ZŠ, nicméně to byl  perfektní výkon našeho týmu a zasloužili jsme se o krásné 3. místo v celém turnaji.

Gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.


Obhajoba vítězství ve Fyzikální lize

Náročný úkol v podobě obhajoby loňského vítězství ve Fyzikální lize měli žáci naší školy 10. listopadu na frýdeckém gymnáziu. Ovšem svůj úkol a cíl zvládli na výbornou a titul šampióna ve fyzice zůstal na „ŠESTCE“. Velké poděkování patří paní učitelce fyziky Lucii Seidlerové.

IMG_8820

Na úspěchu se podíleli: Vojtěch Volný, Libor Staněk, Jan Kváš a Martin Havlík


 

Úspěch žáků naší školy na Paragrafiádě 2014

V malé mistrovství 6. ZŠ se změnila vědomostní a dovednostní soutěž „Paragrafiáda aneb Nebojte se veřejné správy“, která se konala dne 6. listopadu na Gymnáziu a Střední odborné škole Frýdek-Místek. Ve svých vědomostech a dovednostech v oblasti veřejné správy zde soutěžilo 36 žáků z 12 základních škol a hned čtyři zástupci 6. ZŠ se  umístili v první desítce a díky tomu získali i bodový bonus při případném zájmu dělat přijímací zkoušky na výše uvedenou střední školu. Úspěch ŠESTKY umocnilo i celkové vítězství Evy Miřinské ze třídy 9.A, která obdržela kromě dalších cen i  putovní pohár. Velké poděkování za přípravu žáků na soutěž patří paním učitelkám Evě Kolářové a Radce Sasýnové.

Umístění žáků naší školy:

1. místo: Eva Miřinská (9.A)

3. místo: Tereza Kanioková (9.A)

5. místo: Nikol Greschnerová (9.A)

7. místo: Martin Havlík (9.B)

Fotografie – zde


Přespolní běh – okresní kolo

V Třinci proběhlo okresní kolo pro žáky 2. stupně 3. října. Obě družstva chlapců v silné konkurenci skončila shodně na 5. místě. Mezi jednotlivci se prosadil Jan Kváš z 9.A, který doběhl druhý. V týmu dále běželi Jan Kubala, Patrik Lučan, Pavel Fuciman a Miroslav Bača z 8.A.

Družstvo mladších žáků tvořili: Patrik Bartoš, Damián Hlaváč, Tomáš Havránek z 6.A, Jakub Gřunděl ze 7.C a Tomáš Kopčo ze 7.B.

Žáci 1. stupně měli své okresní kolo v Jablunkově 8. října. Mezi prvňáky skončil na devátém místě Tobiáš Garčic (1.A), všichni další závodníci skončili ve svých kategoriích na pěkném šestém místě: mezi druhačkami Barbora Kvášová (2.B), u třeťaček Hana Maštalířová (3.B) a mezi čtvrťáky Štěpán Surma (4.A).

Všem děkujeme za reprezentaci školy.

20141003_102457

Druhá místa jednotlivců v okrskovém kole v přespolním běhu 1. stupně

Okrskové kolo přespolního běhu pro 1. stupeň proběhlo za deštivého podzimního dopoledne v areálu u Sokolovny ve Frýdku. Našich devět závodníků si vedlo velmi dobře a vybojovali jsme čtyři druhá místa a tím i čtyři postupy do okresního kola.

Mezi prvňáky si postup vybojoval Tobiáš Garčic (1.A) , mezi druhačkami Barbora Kvášová (2.B), u třeťaček Hana Maštalířová (3.B) a mezi čtvrťáky Štěpán Surma (4.A). Školu dále reprezentovali Anna  Smolenová (1.B), Mário Murín (2.A), ze 4.A  Marie Konečná, z 5.A Nikol Nováková a Jakub Koutný.

Děkujeme mladým závodníkům za jejich výkony.

Úspěch družstev v přespolním běhu 2. stupně

Poslední zářijový den proběhlo okrskové kolo základních škol v přespolním běhu. Naše družstva se v silné konkurenci neztratila, i když děvčatům jejich výkony na postup do okresního kola nestačily.

Mladší dívky ve složení Magdalena Krtková, Viktorie Murková ze 6.A, Renata  Gajová ze 7.B a Lenka  Phamová ze 7.A skončily na 7. místě, starší holky byly páté (běžely Zuzana Durčáková z 8.A, Klára Štíhlová, Veronika Pavlásková z 9.A , Hana Nováková, Tereza Koutná z 9.B a Zuzka Pavelková z 8.C).

Klukům se dařilo více – mladší žáci obsadili krásné 2. místo (Patrik Bartoš, Damián Hlaváč, Tomáš Havránek z 6.A, Jakub Gřunděl ze 7.C, Tomáš  Kopčo ze 7.B) a starší kluci celkově vyhráli (Jan Kváš z 9.A,  Dominik Francek z 9.B, Jan Kubala, Patrik Lučan, Pavel Fuciman z 8.A a Kristián Jonáš z 8.B).

Jan Kváš nenašel přemožitele a vyhrál celý závod mezi staršími kluky, k jeho výkonu blahopřejeme a děkujeme nejen jemu, ale i všem reprezentantům školy.

Ocenění ve výtvarné soutěži

V minulém školním roce se žáci 1. stupně zúčastnili výtvarné soutěže, která proběhla v rámci projektu „Ovoce do škol“. Vítězné práce se dočkaly prezentace v podobě vydaného pexesa. Tohoto úspěchu dosáhla z naší školy Simona Kahánková ze třídy 5.A. Jako odměnu navíc získala velký koš s ovocem.

Do projektu „Ovoce do škol“ je naše škola zapojena i v letošním školním roce a žáci 1. stupně se tedy opět mohou těšit na bezplatné balíčky s ovocem a zeleninou.

 

20140910_105847[1]

Beránková Klára 14.2.2002 ZŠ Pionýrů 400, FM 1.
Kiková  Tereza 7.12.2001 ZŠ Bohumín 2.
Golková Marie 2.8.2003 ZUŠ V.Petrželky, Ostrava 3.