Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Úspěchy žáků naší školy

ŠESTKA vyhlášena druhou nejvšestrannější sportovní školou okrsku Frýdek-Místek

Každoročně vyhlašuje Asociace školních sportovních klubů České republiky, na základě výsledků a pořadatelství sportovních soutěží z celého školního roku, žebříček základních škol. Žáci naší školy si ve školním roce 2016/2017 vedli skvěle napříč mnoha sportovními odvětvími a umístli se v celkovém pořadí na skvělém druhém místě. GRATULUJEME a děkujeme všem žákům, kteří se o tento úspěch zasloužili. Poděkování patří rovněž všem učitelům tělesné výchovy 1. i 2. stupně, kteří mají na tomto úspěchu velkou zásluhu.


Šachisté naší školy vicemistry České republiky školních šachových družstev

Ve Zlíně se sešlo 30 nejlepších školních družstev v šachu. I v takto nabité konkurenci družstvo naší školy ve složení Tomáš Filip, Petr Gnojek, Tobiáš Krejčok, Radek Halamíček vybojovalo skvělé 2. místo. GRATULUJEME.

Podrobné výsledky naleznete ZDE.


Úspěch v okresním kole Pythagoriády

Ve středu 17. 5. proběhlo na 7. ZŠ okresní kolo Pythagoriády, do kterého postupovali úspěšní řešitelé školního kola. Za naši školu soutěžili Ondřej Grygařík za 6. ročník a Michael Sedláček s Vojtěchem Drahotuským za 7. ročník. Oba sedmáci se stali úspěšnými řešiteli okresního kola Pythagoriády. Za vzornou reprezentaci školy chlapcům děkujeme a hlavně gratulujeme Michaelu Sedláčkovi k získání 3. až 4. místa.


Dvě zlata a bronz z Poháru rozhlasu

Ve středu 10. 5. proběhlo na atletickém stadionu ve Frýdku-Místku okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Z žáků 6. ZŠ jsme nakonec sestavili tři družstva, a to starší chlapce (8. a 9. třída) a mladší dívky i chlapce (6. a 7. třída). Všechna naše družstva se nakonec umístila na stupních vítězů. Mladší dívky skončily celkově na 3. místě a hoši z obou kategorií dokonce vyhráli.

Mladší dívky bojovaly ve složení Hana Karpová z 6.B, Eliška Skotnicová, Tereza Nováková a Hana Kubínková ze 7.A a Marie Kuchařová, Hana Hubáčová, Karolína Chrastinová, Adéla Podracká a Valentýna Sabo ze 7.B. Vyzdvihnout je třeba 1. místo Elišky v hodu míčkem výkonem 36,11 metru, dále 1. místo Marušky ve skoku vysokém výkonem 136 cm, který podpořily 3. a 4. místem Hana Kubínková a Aďa Podracká, a nakonec 2. místo Hany Karpové v běhu na 60 metrů.

Nejlepší výkony mladších hochů byly tyto: Ondřej Pavelek ze 7.B byl druhý ve sprintu, vyhrál skok daleký výkonem 472 cm, Michael Sedláček ze 7.A byl třetí ve sprintu, vyhrál skok vysoký výkonem 144 cm, Jiří Pavelek ze 7.A zvítězil v běhu na 1000 metrů časem 3:18 minuty, o sekundu později za ním doběhl na druhém místě Ondřej Kotásek ze 7.C, Dan Kulštejn ze 7.B skončil druhý ve skoku vysokém a třetí v hodu míčkem a Vojtěch Pavelek ze 7.B byl v hodu míčkem druhý. Chlapce podpořily také výkony Ondřeje Romana ze 7.A a Olivera Ladmana z 6.B ve skoku dalekém.

A nakonec nejlepší výkony starších hochů. Matěj Křenek z 9.A zvítězil v běhu na 60 metrů časem 7,68 sekundy a byl třetí ve skoku vysokém, Matěj Gřunděl z 9.B byl ve sprintu třetí a ve vrhu koulí druhý, Patrik Bartoš z 8.A zvítězil ve vrhu koulí výkonem 10,86 metrů a byl třetí ve skoku dalekém, Tomáš Havránek z 8.A zvítězil v běhu na 1500 metrů časem 4:51 minuty, Antonín Borák z 8.A byl druhý ve sprintu a Dominik Horňák z 9.A skončil čtvrtý ve skoku vysokém. Chlapce podpořily také výkony Ondřeje Voleníka z 8.A a Jana Šromka z 9.B ve skoku vysokém a vytrvalostním běhu.

Všem žákům gratulujeme!

Fotografie


Třetí místo na okresním kole minifotbalu

Za deštivého počasí proběhlo ve čtvrtek 27. dubna na Stovkách okresní kolo minifotbalu. Turnaje se zúčastnilo pět škol, a to ZŠ Komenského Frýdlant nad Ostravicí, ZŠ Fryčovice, ZŠ Třinec Koperníkova, 5. ZŠ Frýdek-Místek a my. V prvním zápase proti Frýdlantu jsme hned v úvodu neproměnili dvě obrovské šance a za to jsme byli potrestáni porážkou 1:4. Druhý zápas proti Fryčovicím jsme hráli zodpovědněji a vyhráli 2:1. Další zápas byl opět v režii našich neproměněných šancí. Výsledek 0:1 proti 5. ZŠ neodpovídá průběhu zápasu, avšak hraje se na góly. Poslední zápas si hoši spravili chuť a Třinec rozstříleli 8:0. Nakonec jsme v turnaji obsadili hezké 3. místo. Reprezentovali nás z 9.A Matěj Křenek, z 9.B Jakub Gřunděl, Jan Šromek, Tomáš Kopčo, Dominik Brojač a Dominik Vlačuha a z 8.A Tomáš Havránek a Patrik Bartoš jako brankář. Chlapcům gratulujeme.


Vítězství v minifotbale

Ve čtvrtek 6. dubna proběhlo okrskové kolo minifotbalu. Turnaj se uskutečnil na Stovkách ve Frýdku-Místku. I když bylo přihlášeno osm škol, dorazily pouze čtyři. Našim chlapcům se dařilo. V prvním zápase porazili 4. ZŠ poměrem 2:0. Důležitý byl první gól Tomáše Havránka, který náš tým uklidnil. V druhém zápase proti 5. ZŠ šlo o to, kdo celkově zvítězí. Nakonec jsme po zodpovědném výkonu vyhráli 2:1, branky vstřelili Tomáš Kopčo a Dominik Vlačuha. Poslední zápas proti Sedlištím jsme vyhráli vysokým rozdílem a gól vstřelili snad všichni naši hráči. Celkově jsme tedy vyhráli a postoupili do okresního kola.

Naši školu reprezentovali z 9.A Matěj Křenek, z 9.B Jakub Gřunděl, Jan Šromek, Tomáš Kopčo, Dominik Brojač a Dominik Vlačuha a z 8.A Tomáš Havránek, Jan Chovančík, Ondřej Voleník, Jakub Brožek a Patrik Bartoš jako brankář. Chlapcům gratulujeme.


Druhé místo v kvalifikační skupině na postup nestačilo

Po vítězství v okresním i krajském kole Sportovní ligy o Pohár ministryně školství házenkáři naší školy odjeli 4. dubna zabojovat o postup mezi šest nejlepších týmů České republiky.

V prvním zápase kluci jednoznačně porazili soupeře z Rožnova pod Radhoštěm 30:21. V rozhodujícím utkání narazili na velmi těžkého protivníka z Velké Bystřice. Přes nadějně rozehraný zápas však smolně prohráli 9:10, což jim k postupu nestačilo.

Házenkářskému družstvu ve složení Antonín Borák, Vít Brož, Jakub Brožek, Damian Hlaváč, Jan Chovančík, Zdeněk Kresta, Václav Mlčoušek, Ondřej Voleník, Marek Volný, Patrik Bartoš a Tomáš Havránek, který se stal se 16 brankami stal nejlepším střelcem turnaje, gratulujeme, a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


Loutnička – obvodní kolo

První jarní den se na 8. ZŠ konalo obvodní kolo pěvecké soutěže Loutnička 2017.

Naši školu reprezentovali ti zpěváci, kteří se ve školním kole umístili na prvních dvou místech. Z 1.B to byla ERIKA BĚČÁKOVÁ, ze 3.A HANA DVORSKÁ, ze 4.B FILIP RUČKA  a z 5.A ŽANETA BURYOVÁ.

Porotu nejvíce zaujala Erika Běčáková, která se tak stala náhradnicí pro závěrečný koncert vítězů.

Všem ostatním zpěvákům děkujeme za krásné pěvecké výkony a za vzornou reprezentaci školy.

Děkujeme i p. uč. Rzymanové za přípravu a doprovod na soutěž.


Vítězství v krajském finále Sportovní ligy o Pohár ministryně školství

Po jednoznačném vítězství v okresním finále Sportovní ligy o Pohár ministryně školství chlapci naší školy ovládli i finále krajské a postoupili tak do kvalifikační skupiny, ve které se již bude rozhodovat o postupujícím do republikového finále. GRATULUJEME a přejeme mnoho zdaru v cestě za Pohárem ministryně školství. O tento skvělý úspěch se zasloužili Patrik Bartoš, Jakub Brožek, Antonín Borák, Tomáš Havránek, Damián Hlaváč, Jan Chovančík, Václav Mlčoušek, Ondřej Voleník, Marek Volný (všichni z 8.A), DominikBrojač (9.B).

Tabulka turnaje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Okrskové kolo soutěže ve šplhu 2. stupně čtyřčlenných družstev

Družstvo DÍVEK ve složení:

Eliška Skotnicová (7.A)

Marie Kuchařová (7.B)

Jana Jurošová (7.D)

Anna Boučková (9.A)

obsadilo 4. místo, ze kterého se bohužel do okresního kola nepostupuje. Pochvalu zaslouží Marie Kuchařová, která se v jednotlivcích umístila na krásném 2. místě.

 

Družstvo CHLAPCŮ ve složení:

Patrik Bartoš (8.A)

Matyáš Pokorný (8.B)

Matěj Křenek  (9.A)

Jakub Juroška (9.B)                            

obsadilo krásné 2. místo a postupují do okresního kola, které se uskuteční 1. 2. 2017 na SŠED Frýdek – Místek. Pochvalu zaslouží obzvlášť Jakub Juroška, který byl z chlapců úplně nejrychlejší a získal tak 1. místo v jednotlivcích.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.        

Fotografie


Vánoční nota

Již tradičně se v předvánočním čase koná sólová pěvecká soutěž Vánoční nota. I letos tomu nebylo jinak. V krásném sále ZUŠ se sešli zpěváci a jejich učitelé, aby si zpěvem zpříjemnili nadcházející Vánoce.

Naši školu reprezentovala dvě děvčata, a to ERIKA BĚČÁKOVÁ  z 1.B a ADÉLA DLUHOŠOVÁ  z 3.B. Obě zpívaly velmi krásně a patří jim za to velká pochvala. V konkurenci vynikajících zpěváků nám udělala obrovskou radost Erika, která ve své kategorii získala 1. místo.

Děvčatům ještě jednou děkujeme a přejeme jim, ať jim to i nadále tak krásně zpívá.

vanocni-nota


Okrskové kolo v halové kopané

První z halových fotbalů proběhl za účasti šesti družstev v pondělí 21. 11. v naší hale. Náš tým postoupil ze skupiny z 2. místa díky lepšímu skóre.

V semifinále jsme prohráli o jediný gól s kluky ze 4. základní školy, takže zbýval důležitý boj o 3. místo, ve kterém jsme se utkali s chlapci z Paskova, vyhráli jsme 1:0 a obsadili tak konečné 3. místo.

Poděkování patří: Ondřeji  Chudjakovi  a Danielu Lančovi (6.B), Danu Kulštejnovi  a Martinu Romanovi (7.B), Mariu Kakarovi (7.A), Matyáši Žáčkovi (7.D), Marku Volnému, Janu Chovančíkovi a brankáři Antonínu Borákovi (8.A ).


Přespolní běh

Znovu odstartovaly  sportovní soutěže a opět jsme v nich zanechali podstatnou stopu. V jednom týdnu se uskutečnila okrsková (26. 9.) i okresní kola (29. 9. ) v přespolním běhu.

Již v okrsku si obzvláště naši chlapci vedli moc dobře. Mladší hoši zvítězili, tým ve složení Vojta Pavelek (7.B), Ondra Pavelek (7.B), Jirka Pavelek (7.A), Štěpán Surma (6.A), Michael Sedláček (7.A) a Ondra Kotásek (7.C) výtečně běžel a nedal šanci soupeřům. Nejlepším běžcem našeho týmu byl Vojta, který závod vyhrál, následován bratrem Ondrou, páté místo získal Ondra Kotásek a sedmý byl Jirka Pavelek. Tímto výkonem se chlapci nominovali do okresního kola.

Mladším děvčatům se v okrsku již tak nedařilo, skončila na 4. místě. Nejlepší běžkyní byla Eliška Skotnicová (7.A), která doběhla sedmá. Dále školu reprezentovaly Karolína Chrastinová, Hanka Hubáčová, Laura Kubačáková (7.B) a Terka Nováková (7.A).

Starší chlapci předvedli také výborné výkony, obzvlášť třetí místo Tomáše Havránka bylo vynikající. Devátým místem ho doplnil Matěj Křenek, dvanáctým Kuba Gřunděl a patnáctým Honza Šromek. Další členové týmu pak byli Patrik Bartoš a Tonda Borák. Po součtu jejich umístění jim výkon stačil na vynikající druhé místo v okrsku a postup do okresního kola.

Okresní kolo tedy reprezentovala 2 družstva naší školy, mladší a starší žáci. Týmy doznaly drobných změn, Tondu Boráka vystřídal Marek Volný a Štěpán Surma se ze závodu mladších žáků omluvil. I tak se hochům velmi dařilo a nakonec svými výsledky v Třinci zanechali velmi pěknou stopu. Nejlepšího individuálního úspěchu dosáhl Tomáš Havránek ve starších žácích, který si vyběhl vynikající druhé místo. Bohužel to nestačilo na dobré umístění v družstvech, ale i tak zaslouží Tomáš velkou pochvalu. Mladší kluci se snažili také, Vojta Pavelek skončil třetí a jeho bratr Ondra ho podpořil čtvrtou pozicí. Kluci bojovali a v součtu umístění obsadili krásné třetí místo. Odvážejí si medaile a dobrý pocit ze sportovního výkonu.

Všem reprezentantům školy děkujeme a věříme, že další sportovní úspěchy budou přibývat.

Fotografie