Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Úspěchy žáků naší školy 2017/18

Skvělý úspěch v lesoparku v Třinci

Slunečný pátek třináctého byl pro tým našich starších žáků dnem krajského kola v přespolním běhu, kde se sešla konkurence nejlepších týmů Moravskoslezského kraje. Kluci nastoupili do závodu bojovně a rozhodli se poprat se silnými soupeři. Čekal je okruh dlouhý 1500 metrů, který absolvovali celkem dvakrát. Mezi čtveřici silných běžců na čele závodu se dostal Tomáš Havránek. V následné skupině se drželi Ondra Pavelek, Patrik Bartoš a Ondra Kotásek. Stoupáním do druhého kola se Tomáš dostal na první místo a stupňovaným tempem si zajistil nejen vítězství v závodu, ale také uznání od silného opavského družstva.

Boj o další místa byl napínavý a kluci bojovali a finišovali do posledních metrů o každé umístění. Na krásném šestém místě doběhl Ondra Pavelek a desítku uzavřel Patrik Bartoš. Posledním bodovaným závodníkem byl na 14. místě Ondra Kotásek. Součet umístění 31 bodů nás vynesl těsně za favority ze sportovní školy Englišova z Opavy (24 bodů). V týmu ještě bojovali Vojta Pavelek a Jan Chovančík.

Klukům patří velké poděkování za skvělou podzimní reprezentaci školy, za obětavost a fyzický výkon v závodě a také za vzorné chování v průběhu celého dne.

Fotografie


První místo v okresním kole přespolního běhu

Opět nám začaly sportovní soutěže a opět jsme v nich zanechali podstatnou stopu. V jednom týdnu se uskutečnilo okrskové kolo (27. 9. 2017) přespolního běhu a hned v tom následujícím kolo okresní  (4. 10. 2017).

Již v okrsku si obzvláště naši chlapci vedli moc dobře. Starší hoši zvítězili, tým ve složení Vojta Pavelek (8.B), Patrik Bartoš, Tonda Borák, Tomáš Havránek a Honza Chovančík (9.A) výtečně běžel a nedal šanci soupeřům. Nejlepším běžcem našeho týmu byl Tomáš, který celý závod vyhrál. Tímto výkonem se chlapci nominovali do okresního kola.

Starším děvčatům se v okrsku již tak nedařilo, ale výsledné 3. místo potěšilo. Nejlepší běžkyní byla Tereza Nováková (8.A), která doběhla pátá, dále školu reprezentovaly Eliška Skotnicová (8.A), Karolína Chrastinová, Hana Hubáčová (8.B) a Markéta Ondračková (9.A).

Do okresního kola postoupili jen starší žáci. Tým doznal drobných změn, Tondu Boráka vystřídal Ondra Kotásek (8.C). Nejlepšího individuálního úspěchu dosáhl ve starších žácích Tomáš Havránek, který si vyběhl vynikající druhé místo. Krásné čtvrté místo získal Ondra Kotásek a do listiny výsledků se zapsal i Patrik Bartoš výborným sedmým místem. Do celkového součtu se počítalo i 14. místo Honzy Chovančíka, což ve výsledku posunulo naše hochy na krásné 1. místo. Kluci bojovali velmi dobře a v pátek 13. 10. 2017 nastoupí do krajského kola, které je opět v Třinci.

Všem reprezentantům školy děkujeme a věříme, že se další sportovní úspěchy naší škole nevyhnou.


Štafetový závod žáků 7. tříd – zlatý hattrick ŠESTKY

Dne 22. 9. 2017 proběhl na stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku vložený štafetový závod žáků 7. tříd základních škol, který již tradičně doplnil mezinárodní Olympiádu mentálně postižené mládeže.

Soutěže se zúčastnilo pět žáků naší školy, jejichž úkolem bylo oběhnout 5×400 m. Na dráze se utkalo pět týmů z místeckých škol a naše družstvo bylo opět ve výborné kondici. Již ze začátku závodu si naši běžci udělali dostatečný náskok, který nikdo z dalších týmů neohrozil, a celý štafetový závod VYHRÁLI. Již třetím rokem proto zůstává krásný putovní pohár pro vítěze závodu v držení naší školy.

K tomuto úspěchu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy Hance Karpové, Evě Lubinové, Ondrovi Radilovi a Ondrovi Chudjakovi ze 7.B a Štěpánu Surmovi ze 7.A.