Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Úspěchy žáků naší školy

Atletický trojboj

Ve čtvrtek 16. 6. 2016 se na stadionu TJ Slezan uskutečnily atletické závody pro žáky 1. stupně základních škol. Naši školu reprezentovalo 10 dětí, z každého ročníku vždy jedno děvče a jeden chlapec. Závody se uskutečnily za krásného slunečného počasí, sluníčka však bylo někdy až moc. Naši žáci bojovali v konkurenci 15 škol. Každý závodník absolvoval vždy tři disciplíny – běh na 50 m, hod míčkem a skok do dálky. Nakonec jsme obsadili jako škola až 13. místo.

Naši školu nejlépe reprezentovala čtvrťačka Veronika Větřilová, která svou kategorii vyhrála, dalším úspěšným závodníkem byl druhák Tobiáš Garčic, který vybojoval třetí místo. Dalším našim závodníkům se již tak nevedlo, jen Eva Lubinová z 5.B skončila sedmá a Tomáš Zatloukal ze 4.B osmý. Všichni ale reprezentovali naši školu vzorně a pochvala je nemine.

Za školu závodili:

1.A                    Ema Romanová a Šimon Surma

2.A                    Tobiáš Garčic

2.B                    Adéla Dluhošová

3.A                    Magdaléna Paseková

3.B                    Adam Chovančík

4.B                    Veronika Větřilová a Tomáš Zatloukal

5.A                    Adam Tomis

5.B                    Eva Lubinová

Všem žákům děkujeme a těšíme se na další reprezentaci.


Prvenství Tomáše Filipa v okresním kole Pythagoriády

Po prvním místě v Matematické olympiádě a třetím místě v Matematickém klokanovi dosáhl dalšího skvělého úspěchu žák 8.A naší školy Tomáš Filip, která zvítězil v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Rovněž děkujeme paní učitelce Vítkové za přípravu Tomáše na soutěž.

Výsledková listina


Dvě první místa družstev v okresním kole POHÁRU ROZHLASU

Za velmi pěkného a přívětivého počasí se dne 10. 5. 2016 uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu, atletické soutěže pro žáky 2. stupně ZŠ. Naše škola postavila 3 družstva, která se utkala s ostatními školami Frýdecko-Místecka.

Všechna naše družstva se snažila, kluci i děvčata bojovali, co to šlo, a zaslouženě někteří stanuli na stupních vítězů. Nakonec jsme ze soutěže odcházeli s jednou bramborovou medailí a dvěma poháry a diplomy za 1. místo.

O úspěch se zasloužili:

Mladší žákyně: Eliška Skotnicová z 6.A, Hanka Hubáčová, Adéla Podracká, Marie Kuchařová, Gabka Povalová a Valentýna Sabo z 6.B a Nikola Ručková a Markéta Ondračková ze 7.A. Děvčata spíše získávala zkušenosti, i tak jim ale musíme poděkovat za vzornou reprezentaci a výborné 4. místo v soutěži.

Mladší žáci: Tomáš Havránek, Marek Volný a Patrik Bartoš, Damian Hlaváč, Tonda Borák a Jakub Brožek ze 7.A a Ondra a Vojta Pavelkovi z 6.B. Kluci se moc snažili a podávali výborné výkony, obzvlášť Marek Volný v běhu na 60 m (8,19 s) a skoku vysokém (148 cm), Tomáš Havránek v běhu na 1000 m (3:11,54 min) a Patrik Bartoš v hodu míčkem (72 m). Také štafety 4×60 m běžely výborně, jedna skončila na 1. a druhá na 2. místě. Celkově kluci získali 1. místo.

Starší žáci: Jakub Gřunděl z 8.B, Matěj Křenek z 8.A, Pavel Fuciman, Honza Kubala a Patrik Lučan z 9.A, Kristián Jonáš a Daniel Macek z 9.B, Milan Bělica z 9.C. V této kategorii musíme vyzdvihnout výkon Honzy Kubaly, který vyhrál běh na 60 m (7, 45s) a Patrika Lučana, který vyhrál běh na 1 500 m (4:48,96 min). Dále kluci získali výborná umístění i ve skoku vysokém a vrhu koulí. Ve štafetě jsme také nikomu nedali šanci a vyhráli ji s velkým náskokem. V součtu bodů za výborné výkony nám nakonec také v této kategorii patřilo 1. místo.

Všem děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci školy.

Fotografie


Okresní kolo v přehazované dívek 6. tříd

V pondělí 9. 5. 2016 se v Hale STARS v Třinci uskutečnilo okresní kolo přehazované dívek 6. tříd. Naše děvčata jako vítězky okrsku postoupila a plna očekávání se rozjela do krásného prostředí sportovní haly v Třinci. Sešlo se tam 6 družstev, která se mezi sebou vzájemně utkala.

Holky statečně bojovaly a první zápas proti 6. ZŠ Třinec vyhrály. Pak už nás bohužel štěstí opustilo a zápasy s 5. ZŠ Frýdek-Místek a 4. ZŠ Třinec jsme prohrály, většinou díky nesoustředěnosti a zbytečným chybám.

Čtvrtý zápas v pořadí děvčata odehrála proti Polské ZŠ z Jablunkova a tento zápas holky s převahou vyhrály. Poslední zápas s týmem z frýdlantské ZŠ jsme ovšem už nedotáhli do vítězného konce, ačkoliv děvčata bojovala o každý míč, někdy se k nim přiklonilo štěstí, někdy smolně chybovala. Nakonec vyhrály soupeřky zásluhou hlavně výškové převahy a volejbalové průpravy. Naše děvčata tak nakonec obsadila výborné 4. místo a patří jim zasloužená gratulace k sportovnímu výkonu, který předvedla.

Naši školu reprezentovaly: z 6.A Natálie Zimmermannová, Eliška Skotnicová, Irma Šťastníková , ze 6.B Karolína Chrastinová, Adéla Podracká, Valentýna Sabó a Laura Kubačáková a z 6.D Veronika Haluzíková.

Fotografie


Prvenství v okresním kole házené

Ve středu 27. dubna proběhlo v naší hale okresní kolo házené chlapců 6. a 7. tříd. Turnaje se kromě nás zúčastnily z Frýdku-Místku školy 11. ZŠ a 5. ZŠ a dále školy z Třince, Bystřice a Paskova. Naši žáci od prvního zápasu ukazovali svou kvalitu a postupně poráželi rozdílem třídy všechny soupeře. Finálový zápas proti 5. ZŠ byl nejdramatičtější, ale i tak jsme nakonec vyhráli dvojnásobným počtem gólů.

Reprezentovali nás ze 7.A Jakub Brožek, Václav Mlčoušek, Marek Volný, Patrik Bartoš, Antonín Borák, Damián Hlaváč, Tomáš Havránek, Vít Brož a Jan Plesník, z 8.B Tomáš Kopčo a z 6.B Daniel Toman. Je velká škoda, že nám organizační zmatek mezi pořádajícími AŠSK a Českým svazem házené, který se týkal rozdílného věku soutěžících při okresním a krajském kole, neumožnil nasadit naše družstvo do dalšího postupového kola. Chlapcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

hazena


3. místo v pěvecké soutěži

Ve středu 27. dubna proběhla ve frýdeckém klubu Prostor pěvecká soutěž školních družin Skřivánek. Z naší školy se zúčastnilo pět dětí, za každý ročník jeden žák. Družinu vzorně  reprezentovali Rebeca Egertová z 1.B, Anna Zelenková z 2.B, Mário Murín z 3.A, Barbora Šputová ze 4.A a Eva Haratyková z 5.A.

Všem soutěžícím děkujeme, Aničce Zelenkové blahopřejeme ke krásnému 3. místu.


Štafetový pohár

Okresní kolo Štafetového poháru ve Frýdku-Místku se tentokrát nepotýkalo se špatným počasím, naopak po celou dobu závodů svítilo krásně sluníčko a závodníci si běhání užili. Po rozdání startovních čísel se udělily poslední pokyny a mohlo se začít bojovat. Soutěž byla velmi vyrovnaná, v první štafetě, kterou běželi žáci 4. – 5. tříd a která měla délku 8×100 m, jsme si vyběhli 3. místo. Mezi mladšími závodníky z 1. – 3. tříd naše škola obsadila 4. místo. Smíšenou štafetu 8×200 m vyhrála ZŠ Raškovice a naši obsadili opět 4. příčku. Po sečtení časů ze tří štafet jim patří také celkové 4. místo. Všichni závodníci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a vzornou reprezentaci naší školy.

Naši školu reprezentovali:

1.A  Kateřina Ungrová

2.A Tobiáš Garčic

2.B  Adéla Dluhošová

3.A  Mário Murín, Kateřina Závodná a Magdaléna Paseková

3.B  Adam Chovančík, Viktor Dufek

4.A  Matěj Urbiš

4.B  Veronika Větřilová, , Hana Maštalířová

5.A  Adam Tomis, Štěpán Surma

5.B  Adriana Strnadlová, Eva Lubinová a Simon Opletal

Fotografie


Žáci ŠESTKY se výrazně prosadili ve výtvarné soutěži „LÉTÁM – JSEM MOTÝL NEBO PTÁK?“

V jihočeském Písku proběhlo vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „LÉTÁM – JSEM MOTÝL NEBO PTÁK?“ a na skvělá umístění dosáhla i výtvarná díla žáků naší školy:

Kategorie 1. tříd:

2.místo – Štěpán Chudý, ZŠ Frýdek – Místek, „Motýlci na plese“

3.místo – Zina Javorová, ZŠ Frýdek – Místek, „ Růžový motýl Korálek“

Kategorie 2. a 3. tříd:

Čestné uznání Vendula Tvrdá, ZŠ Frýdek – Místek, „Soví les“

Gratulujeme.


Soutěž Tvoříme vlastní vydavatelství

Dne 20. dubna proběhlo v Městské knihovně ve Frýdku-Místku slavnostní vyhlášení literárně-výtvarné soutěže Tvoříme vlastní vydavatelství.

Letošní ročník byl věnován tématu „O čem mi vyprávěla babička a dědeček“ a úkolem dětí bylo napsat a ilustrovat zajímavý příběh, který jim vyprávěli nejen prarodiče, ale také maminka, tatínek nebo teta…

Organizátorem XVII. ročníku mezinárodní soutěže je Žilinská knižnica (Slovensko) ve spolupráci s Městskou knihovnou ve Frýdku-Místku (Česká republika) a Książnice Beskidzke v Bielsku-Białej (Polsko).

Porotci soutěže posuzovali práce celkem 58 dětí a z naší školy knížku na dané téma napsalo a ilustrovalo celkem 9 žáků: Jiří Bouček ze 4.B, Sarah Melanie Víznerová z 6.C, Veronika Haluzíková a Klára Mecová z 6.D, Nikola Ručková ze 7.A, Anna Boučková z 8.A a Jana a Zuzana Durčákovy z 9.A.

I letos porota ocenila práce žáků naší školy. 2. místo a navíc cenu za výtvarné zpracování si odnášela Anna Boučková a 3. místo a také cenu za výtvarné zpracování získaly Jana a Zuzana Durčákovy.

Všem dětem, které se soutěže zúčastnily, se podařilo vytvořit krásná dílka, děkujeme jim za účast a těšíme se na jejich další příběhy a ilustrace a oceněným žákyním blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v mezinárodním kole soutěže, které se bude konat 19. května v Žilině.


Třetí místo z minifotbalu

Ve čtvrtek 21. dubna proběhl na stadionu Stovky turnaj minifotbalu pro všechny školy z Frýdku-Místku. Turnaj byl určen chlapcům 8. a 9. tříd. I když nám chyběly dvě opory, chlapci o celkové prvenství bojovali až do poslední chvíle. Bohužel závěrečný a rozhodující zápas se nám nevyvedl a proti 4. ZŠ jsme prohráli 2:4. Hoši nakonec v turnaji obsadili hezké 3. místo. Reprezentovali nás: z osmých tříd Dominik Vlačuha, Jakub Gřunděl, Tomáš Kopčo a Dominik Brojač a z devátých tříd Jakub Ondrušík, Lukáš Garba, Daniel Gara, Denis Lengyel, Daniel Macek, Kristián Jonáš a Milan Bělica. Všem gratulujeme za vzornou reprezentaci školy.


První a třetí místo okrskovém kole vybíjené

Tým kluků 4. a 5.tříd vybojoval 19. dubna vítězství v okrskovém kole ve vybíjené. O tento úspěch se zasloužili ze 4.A Martin Kuchař, z 5.A Štěpán Surma a Vít Staněk, z 5.B Tomáš Bílek, Ondřej Radil, Jarda Tvardek, Simon Opletal, Marek Čech, Michael Luther a Robin Běláška. Kluci postupně porazili týmy ze 4. ZŠ, z Paskova, Dolních Domaslavic a 7. ZŠ.

Děvčata ze 4. a 5. tříd bojovala o den později se silnými týmy Raškovic, Krmelína, 1. ZŠ a 4. ZŠ. Celkově dvakrát vyhrály a dvakrát prohrály, což jim vyneslo pěkné 3. místo.

V týmu hrály ze 4.A Ema Wostrá a Angelina Morys, ze 4.B Veronika Větřilová a Hana Maštalířová, z 5.A Veronika Kubů, Eva Haratyková, Tamara Moudene, z 5.B Adriana Strnadlová, Tereza Fryščoková, Eva Lubinová a Sofie Klekarová. Gratulujeme.

vybijena


Vítězství v okrskovém kole přehazované

Ve středu 13. dubna se v naší hale uskutečnilo okrskové kolo v přehazované dívek 6. ročníků. Naše děvčata porazila tým ze Starého Města (15:6, 15:9) a poté remizovala s týmem z Paskova (15:8, 6:15). Poslední zápas s týmem z 8. ZŠ rozhodoval o umístění na stupních vítězů. Děvčata bojovala o každý míč, někdy se k nim přiklonilo štěstí, někdy smolně chybovaly. Nakonec zvítězily, a to i přes výškovou převahu soupeřek, první set 15:9 a druhý set nejtěsněji 16:14. Tím získaly cenné vítězství, celý turnaj tak vyhrály a mohou se těšit na souboje v okresním kole v Třinci.

O vítězství se zasloužily: ze 6.A Natálie Zimmermannová, Eliška Skotnicová, Irma Šťastníková a Tereza Nováková, ze 6.B Karolína Chrastinová, Adéla Podracká, Valentýna Sabó a Laura Kubačáková, z 6.D Veronika Haluzíková.

Blahopřejeme.

Okrsek prehazovana (13.4.16)


Úpěchy v matematických soutěžích

Matematický klokan (okresní kolo):

Kategorie KADET (8. a 9. třídy) – celkový počet řešitelů 1225

3. místo – Tomáš Filip

 

Matematická olympiáda (okresní kolo):

Kategorie 6. tříd – celkový počet řešitelů 106

13. místo (dělené) – Michael Sedláček

Kategorie 8. tříd – celkový počet řešitelů 67

1. místo (dělené) – Tomáš Filip

12. místo (dělené) – Šimon Géryk

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.


Obvodní kolo v recitaci

Dne 23. 2. se nejlepší recitátoři z okolních škol zúčastnili obvodního kola v recitaci na 8. ZŠ. Naši školu reprezentovali:
0. kategorie: Petr Vladimír Lutica (1.B), Rebeca Egertová (1.B)
I. kategorie:  Kateřina Sörösová (2.A), Mário Murín (3.A)
II. kategorie:  Elen Vilášková (5.A), Petr Gnojek (5.B)
III. kategorie: Tomáš Valošek a Nikola Dostálová (6.A)
IV. kategorie: Zuzana Durčáková (9.A)
Konkurence byla opravdu veliká a vybrat ty nejlepší nebylo lehké. Všechny děti se moc snažily, ale do dalšího kola mohly postoupit jen ty nejlepší. Z naší školy se mezi ně se svým krásným přednesem dostal Mário Murín ze 3.A. Tímto mu moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším, tentokrát okresním kole, které proběhne po jarních prázdninách.
Ostatní soutěžící podali výborné výkony a také si zaslouží velkou pochvalu.

Výtvarná soutěž školních družin

Žáci naší školní družiny se zúčastnili výtvarné soutěže, která se konala 24. února 2016 na 5. ZŠ. Z každého ročníku byl vybrán jeden žák.

 1. třída Rebeca Egertová
 2. třída Dan Madigar
 3. třída Magdaléna Paseková
 4. třída Zuzana Maršálková
 5. třída Eva Haratyková

Na pěkném 3. místě se umístila Zuzka Maršálková a diplom za jedinečný výtvor obdržela Eva Haratyková. Gratulujeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

Fotografie


Žáci naší školy se stali přeborníky kraje v šachu

Skvělého úspěchu v podobě 1. místa dosáhlo družstvo žáků 2. stupně naší školy v sestavě Tomáš Filip, Radek Halamíček, Petr Gnojek a Jakub Linha v krajském přeboru v šachu. Celý turnaj, kterého se zúčastnila nejlepší školní družstva Moravskoslezského kraje, kluci jednoznačně ovládli a stali se přeborníky kraje. Gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v celostátním finále.

Konečné pořadí po 7 kolech

Poř. St.č. Družstvo Partie   +   =   –  PH 1  PH 2  PH 3
1 1 6.ZŠ, Frýdek-Místek 7 6 1 0 22,0 114,0 104,00
2 2 Gymnázium P.B., Frýdek-Místek 7 4 3 0 20,0 110,5 83,50
3 4 5.ZŠ, Frýdek-Místek 7 3 2 2 17,0 106,5 50,00
4 7 GOA, Orlová 7 4 0 3 17,0 93,5 40,00
5 5 4.ZŠ, Frýdek-Místek 7 4 0 3 16,5 113,5 56,50
6 3 ZŠ Otická, Opava 7 4 0 3 15,5 113,5 54,50
7 6 Gymnázium Komenského, Havířov 7 3 2 2 15,0 119,5 63,50
8 12 ZŠ, Vrbno pod Pradědem 7 3 1 3 14,0 85,0 29,50
9 8 ZŠ Zelená, Ostrava 7 3 1 3 14,0 79,5 27,00
10 9 ZŠ Janáčkovo náměstí, Krnov 7 2 3 2 13,0 96,5 34,75
11 10 ZŠ Komenského, Bílovec 7 1 3 3 11,5 83,0 18,50
12 13 ZŠ a MŠ Bolatice 7 2 1 4 11,5 82,0 14,75
13 11 Gymnázium M.K., Bílovec 7 0 2 5 5,5 88,5 7,50
14 14 Gymnázium Ostrava-Hrabůvka 7 0 1 6 3,5 86,5 2,75

1.misto v KP


Skvělé 2. místo v krajské soutěži Fyzshow

V pátek 18. prosince se v Domě dětí a mládeže v Ostravě-Porubě konalo krajské finále soutěže Nadačního fondu NABLA Fyzshow s kapalinou, jejímž záměrem bylo mimo jiné zvýšit zájem žáků o fyziku. Náš tým z 9.B postoupil až do finále mezi sedm nejlepších družstev, která vybrala porota z více než třiceti zaslaných videí. Průběh závěrečného klání popsal jeden z účastníků Martin Závacký.

Připraveni jsme byli už brzy ráno, abychom měli čas na finální dopilování naší konečné show. Svědomitě jsme zkoušeli celkem osm dní, a tak jsme doufali, že po takové době a dřině nebudeme nervózní, a naopak si budeme jisti úspěchem. Ale netrvalo dlouho a všichni jsme trochu znejistěli a začali pochybovat.

Zhruba v půl desáté jsme dorazili na místo a připravovali si pomůcky na naše vystoupení. Průběh finále byl rozdělen do tří částí: 1. Rozlosování pořadí družstev, 2. Soutěžní část, 3. Vyhodnocení soutěže.

Paní učitelka nám vylosovala soutěžní číslo 3. Týmů bylo nakonec jen šest, jelikož sedmý tým to předem vzdal. Všem družstvům se show povedla a bylo skvělé vidět také jiné pokusy s kapalinami.

Jakmile nastal náš čas, dostavila se tréma a nervozita, a tak jsme na pódium vyrazili se suchými hrdly. Dopadlo to ovšem lépe, než jsme si mysleli, a byli jsme velice překvapeni naším výborným umístěním. Můžeme být na sebe hrdí, jelikož se nám povedlo něco, na co budeme ještě dlouho vzpomínat. Odnesli jsme si zkušenosti a dobrý pocit z našeho výsledku.

Chtěl bych poděkovat paní učitelce Seidlerové i svým kolegům z týmu – Lukáši Badurovi, Lukáši Csampaiovi a Danielu Mackovi.

 

Autor článku: Martin Závacký


2. místo ve florbalu

V úterý 15. 12. proběhlo okrskové kolo florbalu chlapců pro 8. a 9. ročníky, které se uskutečnilo v Gymnáziu Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Turnaje se zúčastnilo pět škol. Naši hoši si vedli velice dobře. V prvním zápase porazili pořadatelskou školu, poté i Raškovice a Dolní Domaslavice. Poslední zápas proti 8. ZŠ z Frýdku-Místku rozhodoval o celkovém vítězi. Hoši bojovali statečně, avšak na vítězství to nestačilo. 2. místo v turnaji je však výborným úspěchem. Reprezentovali nás jen „deváťáci“, jmenovitě Jakub Ondrušík, Daniel Gara, Filip Matějka, Lukáš Garba, Daniel Macek, Nick Dudáš, Petr Bujnoch a Matěj Gőttlicher. Děkujeme všem za příkladnou reprezentaci 6. ZŠ.


3. místo ve florbalu

V pondělí 14. 12. se uskutečnilo okrskové kolo florbalu chlapců šestých a sedmých ročníků. Přestože nám chyběly dvě opory, věřili jsme, že uhrajeme slušný výsledek a získáme cenné zkušenosti do dalších let. Turnaj proběhl v nafukovací hale v Paskově. První zápas jsme gólem v posledních sekundách smolně prohráli proti domácímu týmu, navíc obdrženému gólu předcházela naše neproměněná veliká šance. V dalším utkání, a to proti 4. ZŠ z Frýdku-Místku, byla pro naše chlapce soupeřova branka snad zakletá. Branková konstrukce zvonila v jednom kuse, avšak na konci svítilo na ukazateli skóre 1:1. V posledním zápase jsme se proti 8. ZŠ z Frýdku-Místku nevyvarovali několika chyb v obraně, a proto jsme zakončili turnaj porážkou. Vzhledem k lepšímu skóre, než měla 4. ZŠ, obsadili naši hoši celkové třetí místo. Reprezentovali nás Patrik Bartoš, Radek Halamíček, Jan Chovančík, Václav Mlčoušek, Karel Sörös, Damian Hlaváč a Jakub Brožek ze 7.A a Daniel Braun, Martin Roman, Martin Rýpar a Jan Šimík z 6.B. Všem děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci.


Vánoční nota

Sólová pěvecká soutěž Vánoční nota se letos konala již po dvanácté. Soutěž je určena pouze dvěma žákům 1.stupně, a tak vybrat nejlepší zpěváky bývá těžké.

Adéla Dluhošová z 2.A a Jiří Skotnica z 5.B však naši školu reprezentovali výborně. Oba ve svých kategoriích získali krásná 3.místa.

Oběma velmi gratulujeme a děkujeme p.uč. Rzymanové za jejich přípravu i doprovod.

Vanocni nota 2015


Druhé místo v okresním kole halové kopané mladších žáků

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 pokračovali mladší fotbalisté v úspěchu starších kamarádů. V naší hale proběhlo okresní kolo v halové kopané. Sešlo se celkem 7 týmů, hrálo se systémem každý s každým, takže na kluky čekalo celkem 6 náročných zápasů.

Naši kluci začali remízou s týmem z Frýdlantu, pokračovali řadou vítězství postupně nad Fryčovicemi, Paskovem, Třincem a Jablunkovem. Jediná těsná prohra 0:1 minutu před koncem zápasu s Dobrou pro nás znamenala celkové velmi cenné druhé místo.

Pro tým byli velkou oporou Tomáš Kopčo a Dominik Brojač z 8.B, Tomáš Havránek, Jan Chovančík, Jakub Brožek, Václav Mlčoušek a skvělý brankář  Patrik Bartoš ze 7.A, Ondřej Kokoř ze 7.B a Martin Roman ze 6.B. Všem je třeba poděkovat za bojovnost a skvělou reprezentaci naší školy.


Prvenství v okresním kole halové kopané starších žáků

Ve středu 25. 11. se u nás v hale na 6. ZŠ odehrálo okresní kolo halové kopané chlapců osmých a devátých ročníků. Z dalších okrsků přijeli jako vítězové ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí, ZŠ TGM Frýdlant nad Ostravicí, ZŠ Slezská Třinec, 5. ZŠ F-M a ZŠ Jablunkov. Hrálo se spravedlivým systémem každý s každým. Naši hoši již od prvního zápasu, kdy vysoko porazili Starou Ves, ukazovali své kvality. V dalším utkání proti 5. ZŠ F-M však musíme uznat, že „štěstíčko“ bylo na naší straně. Soupeřovy neproměněné šance a hlavně perfektní výkon našeho brankáře Jakuba Ondrušíka vedly k našemu vítězství 1:0. Proti Frýdlantu a Třinci jsme s poklidem vyhráli a o celkovém prvenství tedy měl rozhodnout poslední zápas proti Jablunkovu, se kterým nám ovšem stačilo i remizovat. Chlapci zápas kontrolovali a výsledek 0:0 nám zajistil celkové vítězství v turnaji! Kromě zmíněného Jakuba Ondrušíka 6. ZŠ reprezentovali Daniel Gara, Jan Kubala, Matěj Křenek, Patrik Lučan, Jakub Gřunděl, Dominik Vlačuha a Kristián Jonáš. Chlapcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Okresni kolo fotbalu


20. 11. 2015 proběhla matematicko-fyzikální soutěž ve Frýdlantě n. O.  – NÁBOJ junior.

Letos proběhla ve zcela jiném duchu, než jsme byli zvyklí v minulých ročnících. Organizátorem už nebylo  gymnázium ve Frýdlantě, ale fyzikální korespondenční seminář Výfuk, který je součástí MatFyz Univerzity Karlovy v Praze. Tomu také odpovídaly příklady, které byly náročné a orientovaly se více na fyziku.

Naši školu zastupovaly  dva čtyřčlenné týmy.

Tým 1

 • Filip Tomáš
 • Slamják Vojtěch
 • Koláčková Natalia
 • Krpcová Táňa

Tým 2

 • Linha Jakub
 • Boučková Anna
 • Géryk Šimon
 • Horňák Dominik

Všichni soutěžící  byli z 8.A, kromě Jakuba Linhy, který je žákem třídy 9.A.

Celkem soutěžilo 21 týmů, z nichž prvních šest bylo odměněno věcnými cenami.

Náš tým číslo 2 získal pěkné 6. místo a tým číslo 1 se umístil na 17. místě.


3. místo v okrskovém kole halového fotbalu mladších žáků

Družstvo mladších žáků vybojovalo v okrskovém kole v halové kopané po remíze s Paskovem, po prohře 1:2 s týmem ze 4.zš a po vítězství 2:0 nad fotbalisty z 8.zš pěkné 3. místo.

V týmu bojovali ze 6 .B Dušan Vlačuha a Martin Roman, z 6. D Matyáš Žáček ze 7.A Patrik Bartoš, Tomáš Havránek, Václav Mlčoušek, Honza Chovančík, Jakub Brožek ze 7.B Ondřej Kokoř. Všem děkujeme za bojovnost a reprezentaci školy.
Mladsi zaci okrskove kolo

1. místo v okrskovém kole halového fotbalu starších žáků

Dne 12. 11. proběhlo v naší hale okrskové kolo halového fotbalu pro chlapce z osmých a devátých ročníků. Turnaje se kromě nás zúčastnily 4. ZŠ, 8. ZŠ a Staré Město.

První zápas jsme začali hned proti nejsilnějšímu soupeři, a to 8. ZŠ. Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do správného rytmu, a po prvním poločase jsme prohrávali 1:2. V druhém se hoši vzchopili a ještě minutu před koncem vedli 3:2, avšak nešťastný gól z rohu v závěru utkání rozhodl o celkové remíze 3:3. Proti Starému Městu se na výhru hoši nadřeli, ale těch spálených šancí! Poslední zápas jsme tedy museli pro celkové vítězství vyhrát o velký počet branek, abychom měli lepší skóre než 8. ZŠ. Hoši konečně začali pořádně střílet, což vedlo k velké nadílce v soupeřově brance, celkovému prvenství v turnaji a postupu do okresního kola. Reprezentovali nás Daniel Gara, Jakub Ondrušík, Patrik Lučan a Jan Kubala z devátých tříd a Dominik Vlačuha, Matěj Křenek a Jakub Gřunděl z osmých.

Chlapcům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.


Žáci naší školy ovládli druhý den po úspěchu ve Fyzikální lize další vědomostní soutěž

Frýdecko-místecký a Třinecký Deník: Letošní vítěz Paragrafiády? Dvojčata ze 6. základní školy – článek ZDE

… a jak to viděly samotné vítězky:

Po roce se konala soutěž Paragrafiáda 2015, kterou pořádá Gymnázium a SŠO ve Frýdku.  Naši školu reprezentovaly tři týmy. Soutěž probíhala ve velmi přátelském duchu. Byli jsme přivítáni panem ředitelem.

Každý účastník soutěže absolvoval třicetiminutový test na občansko-právní téma, který obsahoval např. otázky týkající se počtu států v EU, počtu krajů v České republice, kdo představuje moc výkonnou apod.
Součástí byly žáky vytvořené prezentace na téma Nejvýznamnější události za posledních pět let v naší obci. Porotci hodnotili nejen obsah, ale i projev prezentace. Naše prezentace byly jako jediné obohaceny hudbou a videi, která popisovala prostředí OC Frýda a návštěvu prezidenta Miloše Zemana ve Frýdku-Místku.  Náš tým tvořený Janou a Zuzanou Durčákovou a Veronikou Poláchovou obsadil první a druhé místo. Naše spolužačky Tereza Niesnerová a Eva Pazderová se umístily v první desítce.

text: Zuzana a Jana Durčákovy 9. A

Paragrafiada (4.11.15)

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ŠESTKY.


Vítej zlatý hattricku aneb Fyzikální liga se změnila v malé mistrovství 6. ZŠ

Finále 13. ročníku Fyzikální ligy proběhlo ve Frýdku-Místku 3. listopadu 2015 v učebnách gymnázia a v místě působení Klubu malých debrujárů FreeDeK při G a SOŠ. Soutěžila čtyřčlenná družstva a již tři roky tato tradiční vědomostní soutěž nepoznala jiného vítěze než 6. ZŠ. V letošním ročníku navíc týmy z naší školy obsadily kompletní stupně vítězů a opět se tak potvrdila skvělá úroveň výuky fyziky paní učitelky Seidlerové. Od letošního roku mohou žáci ve výuce fyziky využívat nejmodernější pomůcky, které byly získány díky projektu „Fyzika nás baví“, jenž byl financován z prostředků EU a za přispění města Frýdek-Místek.

V soutěži řešily týmy 20 fyzikálních úloh. Cenou pro vítězné družstvo pak byl krásný putovní pohár. Žáci naší školy se připravovali poctivě a svědomitě, propočítali desítky úloh a výsledek se dostavil. Pohár za 1. místo je opět náš.

Zasloužil se o to tým Šestíci ve složení Jana Durčáková, Zuzana Durčáková, Jakub Linha a Tomáš Filip. Také ostatní soutěžící si zaslouží pochvalu. Obsadili druhé a třetí místo a nechali týmy dalších škol za sebou.

2. místo: 6. ZŠ – Hlavy dohromady (Vojtěch Slamják, Šimon Géryk, Jakub Ondrušík, Matěj Anetta)

3. místo: 6. ZŠ – Merkurky (Natalia Koláčková, Taťána Krpcová, Vojta Bílek, Lukáš Garba)

P1210891

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ŠESTKY.


Žáci „ŠESTKY“ měli na Hornické desítce třetí největší účast mezi školami

První listopadová sobota patří již tradičně jednomu z největších běžeckých závodů v kraji. Ani letos tomu nebylo jinak a 7. listopadu se sešlo na trati Hornické desítky ve Frýdku-Místku rekordních 2 862 běžců všech věkových kategorií.

Mezi sebou soutěžili nejen jednotlivci, ale také celé školy a Šestka byla letos opět na stupních vítězů. Tentokrát vybojovala 3. místo v soutěži škol o nejpočetnější výpravu. Zásluhu na tom mají hlavně žáci, kteří nezaháleli a šli si zaběhat. Celkem jsme získali 90 bodů za účast žáků v běhu. Z naší školy přišlo závodit přes 70 dětí.

Z individuálních výkonů bychom vyzdvihli zejména umístění chlapců. Ve své kategorii zvítězil Vojtěch Pavelek z 6.B, jeho bratr Ondřej ze stejné třídy skončil třetí. Patrik Lučan z 9.A obsadil ve své kategorii 2. místo a mezi nejlepších šest se mezi svými vrstevníky probojoval i Adam Chovančík z 3.B.

Všem zúčastněným děkujeme.


Skvělé představení žáků Šestky na okrskovém a okresním kole přespolního běhu

Okrskové kolo pro děti 1. stupně proběhlo na začátku října ve Frýdku u Sokolovny. Nejlépe si vedl Tobiáš Garčic z 2.A, který byl stříbrný mezi druháky, v kategorii 4. tříd pak skončili na 3. místě Hana Maštalířová i Tomáš Zatloukal (oba ze 4.B). Okresní kolo proběhlo v Jablunkově. Mezi druháky se umístil na pěkném čtvrtém místě Tobiáš Garčic.

Dobře běželi také chlapci reprezentující 2. stupeň. Z okrskového kola, které se uskutečnilo 23. září na stadionu TJ Slezan, postoupily do dalších bojů oba týmy kluků. Navíc mladší kluci naprosto ovládli startovní pole, mezi prvními čtyřmi závodníky byli hned tři z naší školy.

V Třinci pak o týden později proběhlo okresní kolo. Mezi jednotlivci se nejlépe prosadil Tomáš Havránek ze 7.A, který doběhl mezi mladšími chlapci druhý, úspěšně bojovali také Vojtěch Pavelek (5. místo) a Ondřej Pavelek (6. místo; oba ze 6.B). V týmu dále běželi Damián Hlaváč a Antonín Borák ze 7.A.

V kategorii starších chlapců nás reprezentovali Patrik Lučan, Jan Kubala, Pavel Fuciman (9.A), Ondřej Chovanec (9.C) a Jakub Gřunděl (8.B), kteří však soutěžili v přetěžké konkurenci i se středními školami a obsadili konečné 12. místo.

Všem děkujeme za reprezentaci školy.


Vítězství v 1. kole fotbalového Coca-Cola cupu

V pátek 2. října 2015 se naši hoši zúčastnili 1. okrskového kola fotbalového turnaje Coca-Cola cup, který se konal v Brušperku. Hezké slunečné počasí již od rána slibovalo parádní fotbalové dopoledne. Soupeřem nám byl tým z Brušperku a ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí. Hrálo se podle klasických fotbalových pravidel, jen poločas trval pouhých 20 minut. První zápas jsme sehráli proti Staré Vsi. Po vlažném prvním poločase se hoši v druhém rozehráli a zvítězili vysoko 7:0. Proti Brušperku jsme hráli o postup, vzhledem k lepšímu skóre by nám ovšem i remíza stačila. I když byl Brušperk silným soupeřem, góly Dominika Vlačuhy, Daniela Gary a 2 branky Jana Kubaly nám zajistily vítězství 4:3 a postup do další fáze soutěže. Turnaje se kromě zmíněných zúčastnili ještě Kristián Jonáš, Daniel Macek, Jakub Ondrušík, Tomáš Kopčo, Jakub Gřunděl, Patrik Bartoš, Filip Matějka, Jakub Juroška, Tomáš Havránek, Lukáš Garba a Denis Lengyel. Chlapcům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího kola.


Vítězství běžecké štafety naší školy

Více než sto sportovců včera zažilo olympiádu se vším všudy. Na atletickém stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku se uskutečnil devatenáctý ročník tradiční Sportovní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením.

Druhým rokem je součástí této sportovní akce i vložený štafetový závod na 5 x 400 m žáků 7. tříd běžných základních škol z Frýdku-Místku. V letošním školním roce naši školu reprezentovali: Marek Volný, Patrik Bartoš, Tomáš Havránek, Markéta Ondračková a Kristýna Zatloukalová. Chlapci i děvčata zaběhli výborně a získali zlaté medaile a do držení školy krásný putovní pohár. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

behStafetovy beh