Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Okresní kola v šachu

První prosincový týden je každoročně věnován okresním kolům v šachu pro základní a střední školy. Letos bojoval 1. stupeň 5. 12. v počtu 20 čtyřčlenných družstev ve středisku volného času Klíč. Naše škola vyslala 2 družstva.

Za tým A nastoupili Hynek Létal (2.A), Jan Gnojek (5.A), Jonáš Létal (3.A) a Martin Mynář (4.B). Družstvo skončilo na pěkném 4. místě, tři body za konečným vítězem.

Tým B hrál v sestavě Vít Hanzlík (5.B), Šimon Surma (3.A), Alexandr Chovanec (5.B), Jakub Rýpar (5.A) a umístil se na místě desátém. Nasazen byl až na 15. místě, polepšil si tak o 5 příček.

Další den 6. 12. bojovalo ve středisku volného času Klíč o postup do krajského kola 9 družstev 2. stupně. Náš tým ve složení Radek Halamíček (9.A), Petr Gnojek (7.A), Tobiáš Krejčok (7.A)doplnil po odchodu Tomáše Filipa na střední školu žák 1. stupně Matyáš Paseka (5.A), který se opravdu vyznamenal, protože uhrál na své šachovnici plný počet bodů. Družstvo získalo krásné 2. místo a zajistilo si postup.

Všem zúčastněným děkuji a druhostupňovým přeji úspěch v krajském kole. Mgr. Petra Sedláčková