Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Házenkáři naší školy se stali před kamerami České televize mistry České republiky

Mimořádného úspěchu dosáhlo házenkářské družstvo chlapců 6. ZŠ na republikovém finále základních škol v házené, které se uskutečnilo na naší škole.

Na tomto turnaji se před bouřlivou kulisou představilo šest nejlepších družstev dívek a chlapců z celé České republiky.

Kluci z naší školy měli mimořádně těžkou skupinu, do které patřil tým z Liberce a především velký favorit celého turnaje ZŠ Zubří, na který nastoupili hned v prvním zápase. Po úvodním skvělém poločase na kluky padl patnáctiminutový střelecký útlum, a přestože v závěru zápasu mocně dotahovali, nakonec odešli poraženi 14:15.

Tento výsledek znamenal jediné. Pokud jsme chtěli postoupit do pátečního boje o medaile, tak jsme museli bezpodmínečně porazit základní školu z Liberce. To se naštěstí bez větších problémů podařilo (31:22) a mohli jsme se těšit na semifinálové utkání s jasným vítězem druhé skupiny 7. ZŠ Most.

Tento zápas začal opět skvěle, ale soupeř se postupně osměloval, dotáhl se až na dva góly, avšak naši hráči zvýšili obrátky a nakonec z toho byl vcelku jednoznačný výsledek 23:15.

Vrcholem celého turnaje pak byl finálový zápas s dosud neporaženým týmem ZŠ Zubří, který v živém přenosu vysílala Česká televize. Od začátku to byl především boj skvělých obran v čele s vynikajícími brankáři obou týmů. Mírně navrch měli házenkáři naší školy, a když byl v závěru vyloučen nejlepší střelec soupeře, zdálo se, že bychom si vítězství mohli pohlídat. Nakonec to však byl soupeř, který šel půl minuty před koncem řádné hrací doby do vedení 12:11. Přesto se náš tým nevzdal a 5 sekund před závěrečným hvizdem nejlepší střelec celého turnaje Tomáš Havránek z levého křídla vyrovnal. Došlo tak na loterii pěti sedmičkových hodů. V ní skvěle zachytal nejlepší brankář turnaje Patrik Bartoš, a když Ondra Voleník proměnil svůj hod, mohla naplno propuknout oslava mistrovského titulu.

O tento skvělý úspěch se zasloužili: Patrik Bartoš, Antonín Borák, Jan Chovančík, Tomáš Havránek, Damian Hlaváč, Ondřej Voleník, Jakub Brožek, Zdeněk Kresta, Václav Mlčoušek, Radek Halamíček, Marek Volný (všichni 9.A) a Daniel Toman (8.B). Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Záznam finálových zápasů – ZDE

Slavnostní zahájení – ZDE

Rozhovory před semifinálovým zápasem – ZDE

Rozhovory před finálovým zápasem – ZDE

Klip z republikového finále v házené

Slavnostní zahájení republikového finále v házené

Napsal Frýdecko-místecký a Třinecký deník – ZDE

Napsala AŠSK – Šestka, šestka aneb Jak diváci skandovali a házenkáři z Frýdku-Místku vítězili – ZDE

Fotogalerie – ZDE

Výsledková listina – ZDE