Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Okresní kolo POHÁRU ROZHLASU

Za velmi pěkného a přívětivého počasí se 15. května uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu, atletické soutěže pro žáky 2. stupně ZŠ. Naše škola postavila tři družstva, která se utkala s ostatními školami Frýdecko-Místecka.

Všechna naše družstva se snažila, kluci i děvčata bojovali, co to šlo, a tak zaslouženě stanuli na stupních vítězů. Nakonec jsme ze soutěže odcházeli se dvěma stříbrnými poháry za 2. místo a jedním zlatým za  1. místo.

O úspěch se zasloužili:

Mladší žákyně:  Hana Maštalířová z 6.A, Ema Wostrá z 6.C, Simona Pavlásková, Veronika Větřilová a Lucie Votápková ze 6.D, Eva Lubinová a Terezie Veličková ze 7.B a Helena Hrůzková ze 7.C. Děvčata spíše získávala zkušenosti, i tak jim ale musíme poděkovat za vzornou reprezentaci a pogratulovat k výbornému 2. místu v soutěži.

Mladší žáci: Jan Bjolek a Šimon Bittner z 6.A, Martin Kuchař, Ondřej Srník a Tomáš Zatloukal z 6.B, Tadeáš Slamják ze 7.A a Adam Tomis ze 7.B. Hoši bojovali, výborné výkony podali ve sprintu i skoku do dálky. Zahanbit se nedali ani v hodu kriketovým míčkem a skoku vysokém. Celkově kluci také získali 2. místo.

Starší žáci: Tomáš Havránek, Marek Volný a Patrik Bartoš, Ondřej Voleník, Antonín Borák a Václav Mlčoušek z 9.A, Ondřej a Vojtěch Pavelkovi z 8.B a Ondřej Kotásek z 8.C dovedli své snažení k dokonalosti, své soupeře porazili s velkým náskokem a v podstatě jim nedali šanci. Kluci se moc snažili a podávali výborné výkony, takže za celkové 1. místo si odnesli pohár i medaile.

Všem děkujeme za bojovnost a vzornou reprezentaci školy.