Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Vánoční sportovní turnaje

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Vánoční turnaj ve stolním tenise proběhl 21. 12. 2018 souběžně s turnajem v přehazované a fotbalu. Letos se ho zúčastnilo 8 hráčů a vítězem se stal Michael Czudek z 9.A. Druhý skončil Tomáš Novák ze 7.A a na třetím místě se umístil Mário Kakara z 9.A.

Vítěz turnaje si na závěr zahrál se správcem haly Ivo Peterem, který hraje okresní soutěž 2. třídy. Na jeho výkon Michael rozhodně neměl, ale měl možnost zahrát si pěkný ping-pong.

Všem zúčastněným děkuji za pěkné výkony a snahu.

Vánoční turnaj v kopané

Poslední školní prosincový den byl jako každý rok na druhém stupni ve znamení sportovních turnajů. Turnaj v halové kopané byl velice dramatický. Poněvadž bylo více týmů než loni, soutěžily třídy mezi sebou pouze v daném ročníku. Turnaje se již tradičně zúčastnil tým zaměstnanců školy a bývalých žáků, který hrál zápasy proti 9. třídám. Každý tým získal diplom a medailisté i sladkou odměnu. Všem děkujeme za férový turnaj.

Celkové výsledky:

Šesté třídy:

 1. místo 6.A – FC nám se nechce
 2. místo 6.A – Kuřata Fláknutý Cihlou
 3. místo 6.B – Béčkaři z šestky

Sedmé třídy

 1. místo 7.B – FK Žížalky
 2. místo 7.A – Bum Bum
 3. místo 7.D – Fc D
 4. místo 7.C – Olbrichovi hoši

Osmé třídy

 1. místo 8.D – Bilion +
 2. místo 8.B – Čealse United
 3. místo 8.A – Psy­­_______ i
 4. místo 8.C – FK T_ _ _ _ i

Deváté třídy

 1. místo 9.B – All Stars
 2. místo 9.C – FC Olympians
 3. místo 9.D – FC Mně se nechce!
 4. místo 9.A – Taktická prohra

Vánoční turnaj v přehazované

Jako již každoročně se v předvánočním čase uskutečnil turnaj v přehazované děvčat. Protože skoro všechny třídy poslaly své zástupkyně, zvlášť mezi sebou bojovala děvčata 6. a 7. tříd (6 týmů) a děvčata 8. a 9. tříd (6 týmů).

Družstva tedy byla rozdělena podle věku do čtyř skupin. Ve skupině hrál každý s každým, takže o perné sportovní chvilky nebyla nouze. Po základních skupinách svedla děvčata ještě další boje, v nichž se spolu utkaly vítězky jednotlivých skupin, dále ty, které skončily druhé, i ty, které skončily třetí. Po napínavých bojích bylo pořadí následující:

SKUPINA žákyň  6. a  7. tříd

 1. Momo tým – 6.B
 2. Na názvu se neshodly – 7.A
 3. Dračice – C

SKUPINA žákyň  8. a 9. tříd

 1. Kulihrášci – 8.A
 2. A ven – 9.AB, 8.B
 3. Group – 9.D, 8.BC

Všem zúčastněným se turnaj velice líbil, v příštím školním roce se určitě opět s některými děvčaty setkáme na dalším ročníku předvánočního sportovního klání.    Vyučující TV