Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Akce ŠD 2018/19

Listopadové akce školní družiny

V pondělí 26. 11. proběhla v družině ve spolupráci s panem Václavem Kerlem a jeho manželkou, výtvarná dílna Malování na hedvábná přáníčka. Děti si vytvořily dvě přáníčka s motivem tulipánu, motýla nebo srdíčka.

V pátek 30. 11. se uskutečnila v hale školy akce Čertoviny, odpoledne plné soutěží, zábavy a tance. Vychovatelky si připravily pro děti zábavné soutěže na stanovištích. Některé děti si přinesly pěkné masky a na chvíli se proměnily v neposedné čertíky a roztomilé andílky.


Podzimní akce školní družiny

V září proběhla v naší hale velká seznamovací akce dětí všech oddělení školní družiny, pod názvem Jsme jedna rodina. Děti byly rozděleny do 5 smíšených družstev pod vedením kapitánů – jejich starších kamarádů. Soutěžilo se v různých sportovních a dovednostních soutěžích.

V měsíci  říjnu děti  ve školní družině tvořily na téma Indiáni. V každém oddělení vznikly velmi pěkné výrobky, které si děti navzájem prohlédly.  Menší děti vybarvovaly omalovánky s indiánskými motivy, vyráběly čelenky a totemy, starší děti si vyrobily indiánské amulety, týpí a velkou postavu Indiána.

První listopadový den si vychovatelky pro děti připravily Halloweenský rej, který se uskutečnil v hale naší školy. Děti se na rej velmi pěkně připravily, přinesly si kostýmy a namalovaly si obličeje. Celé odpoledne hrály různé taneční soutěže a dováděly při hudbě. Nakonec za svoje snažení dostaly sladkou odměnu.