Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Škola pionýrů-škola 21.století

Projekt Škola pionýrů-škola 21.století

Škola dosáhla na 10 miliónů korun z Evropské unie

 

Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 se zapojila do čerpání financí z Evropské unie. Nebylo to ale zadarmo. Škola podala projekt, který byl posléze vyhodnocen jako kvalitní a byl Regionální radou Moravskoslezského kraje schválen k realizaci.

Po velmi náročné přípravné fázi a výběrovém řízení probíhala jeho realizace od 17. května do 30. září 2010.

Škola byla doslova vyšperkována a v rámci projektu byly všechny odborné učebny vybaveny interaktivními tabulemi (škola jich tak má v současné době 12), vznikla zcela nová multimediální učebna s 25 počítači, s digitálními fotoaparáty i videokamerami, aby se žáci již v průběhu výuky na základní škole naučili s těmito médii pracovat.

Tato učebna je na naší škole již čtvrtou v pořadí, původní tři jsou rovněž vybaveny kvalitní technikou. Jedna z učeben informatiky je přímo na míru zařízena pro žáky 1. stupně. Učebny výpočetní techniky neslouží jen k výuce informatiky, ale v rámci vyučování je učitelé mohou využívat i při výuce jazyků, dějepisu, zeměpisu i dalších předmětů.

Novotou září cvičná kuchyňka, jež je zařízena novými příbory, talíři a hrnci, hitem je však myčka, která dosud v řadě domácností není samozřejmostí, a proto je pro děti raritou.

Velkou radost máme ze dvou jazykových učeben, které umožní díky nejmodernější technice jak žákům, tak učitelům daleko kvalitnější vyučování cizích jazyků.

Zařízení venkovní učebny, další část projektového vybavení, poslouží hlavně v jarních měsících, kdy teplota v učebnách stoupá ke čtyřicítce, k výuce mimo školní třídy, k výuce venku.

 

Mgr. Libuše Zárubová