Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Školní akce 2018/19

Čertovská laťka již pojedenácté

Ve středu 5. prosince proběhl v hale školy již 11. ročník Čertovské laťky pro 4. a 5. třídy. Malí skokani se na soutěž těšili a nakonec jich dorazilo 35.

Vítězkou v nejmladší kategorii 4. tříd se stala Klára Siegelsteinová výkonem 110 cm a mezi čtvrťáky Ondřej Čihánek, který skočil 115 cm.

Páté ročníky ovládl Tomáš Volný, který skočil 115 cm a Viktorie Windischová také 115 cm. Pochvalu a uznání si ale zaslouží všichni závodníci, kteří se zúčastnili a předvedli tak divákům, jak se naučili do výšky skákat.

Mikulášská laťka má za sebou 24. ročník

1. ročník Mikulášské laťky proběhl za účasti 56 skokanů.

V šestých třídách vyhrála Barbora Bystřičanová z 6.C  výkonem 125 cm, mezi kluky pak také z 6.C Adam Plaček (125 cm). Nejpočetnější kategorie měly sedmé třídy, mezi děvčaty vyhrála Ema Wostrá ze 7.C, která skočila 130 cm, mezi chlapci František Merta ze 7.A výkonem 135 cm.  V kategorii 8. ročníků vyhrála Hana Karpová z 8.B, která skočila 140 cm, mezi kluky Dan Gaško z 8.C, který skočil 155 cm a stal se zároveň absolutním vítězem letošního ročníku. Nejméně dívek naopak bylo v devátém ročníku, kde vyhrála Marie Kuchařová výkonem 130 cm, mezi kluky zvítězil František Odlevák z 9.A výkonem 145 cm.

Nejlepší 3 soutěžící v kategorii byli odměněni drobnou sladkostí. Děkujeme všem účastníkům.

Kategorie Dívky Chlapci
6. ročník Barbora Bystřičanová 6.C 125 cm Adam Plaček 6.C 125 cm
7. ročník Ema Wostrá 7.C 130 cm František Merta 7.A 135 cm
8. ročník Hana Karpová 8.B 140 cm Daniel Gaško 8.A 155 cm
9. ročník Marie Kuchařová 9.B 130 cm František Odlevák 9.A 145 cm

Olympiáda v českém jazyce

Školní kolo olympiády v českém jazyce, která je určena žákům 8. a 9. tříd, proběhlo 22. listopadu a zúčastnilo se ho celkem 12 žáků. Nejúspěšnějšími řešiteli náročné soutěže byli:

1. místo Vojtěch Drahotuský, 9.A (33 bodů),
  2. místo Nicol Nováková, 9.A (29 bodů),
  3. místo Veronika Haluzíková, 9.A (27,5 bodu).

Vojta Drahotuský obhájil své loňské prvenství a v lednu se opět zúčastní okresního kola, které tradičně pořádá gymnázium ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Všem účastníkům školního kola náleží pochvala za snahu a předvedené výkony.

Konverzace v anglickém jazyce

Školní kolo soutěže konverzace v anglickém jazyce se uskutečnilo v úterý 27. listopadu. V kategorii 6. – 7. tříd se vítězkou stala Zuzana Maršálková ze 7.A. V kategorii 8. – 9. tříd vyhrála Nicol Nováková z 9.A. Blahopřejeme! Vítězové z obou kategorií postupují do okresního kola.

Školní kolo v šachu ovládli bratři Létalové

Ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou se v pátek 16. 11. uskutečnilo školní kolo v šachu pro 2. ‑ 5. třídy. Ve SVČ Klíč zasedlo k šachovnicím 21 žáků. Celkově zvítězil Jonáš Létal ze 4.A, hned za ním se umístil bratr Hynek z 3.A, 3. místo pak vybojoval Martin Mynář z 5.B.

V kategorii dívek obsadila 1. místo Vanesa Filipová z 5.B (celkově čtvrtá), 2. místo získala Justýna Prusková z 2.B a 3. místa dosáhla Vendula Tvrdá z 5.B. Celkově třída 5.B získala hned 3 medaile!

Osm dětí (Jonáš Létal, Hynek Létal, Martin Mynář, Vanesa Filipová, Lukáš Daněk, Matěj Trojak, Jakub Pleva, Justýna Prusková) si zajistilo účast v okresním kole v šachu pro 1. stupeň základních škol, které se uskuteční 4. 12. v Klíči. Každé družstvo bude „zdobit“ jedna dívka.

Děkujeme všem hráčům za bojovnost a předvedenou hru.

Slavíme stoleté výročí republiky

Výročí 100 let  Československé republiky si naše škola připomněla hned několika zajímavými akcemi. Interiér školy ozdobily tematické žákovské projekty věnované významným osobnostem a událostem, jež se nesmazatelně zapsaly do české historie v letech 1918-2018. Na projektovou tvorbu žáků navázalo edukativní schodiště, které se věnuje významným událostem v průběhu stoletých dějin našeho státu.

Oslavy probíhaly na celé naší škole a aktivně se zapojily děti prvního i druhého stupně. Žáci se oblékli do barev trikolory a společně tak vytvořili živou vlajku či lipové listy, v rámci „Sportovního dne“ si zasoutěžili jako zastupitelé  jednotlivých krajů. Tím ale akce naší školy neskončily, žáci se také mohou zúčastnit fotografické soutěže na téma „Výročí 100 let republiky“.

Sportovní den 2. stupně

Za velmi pěkného a nezvykle teplého počasí se 1. listopadu 2018 uskutečnil SPORTOVNÍ DEN pro žáky 6. – 8. tříd. Všechny soutěže probíhaly venku na školním hřišti a utkali se mezi sebou sportovci tentokrát z 11 krajů. Soutěžili v deseti disciplínách – v přetahu lanem, slalomu s tenisákem, skoku dalekém z místa, sběru vršků, v hodu plným míčem autovým způsobem, ve florbalových nájezdech na bránu, v hodu na cíl, ve skoku přes švihadlo, ve střelbě na basketbalový koš a štafetovém běhu.

Za každou disciplínu bylo určeno pořadí krajů a přidělen příslušný počet bodů. Nejnižší součet dal nakonec vítěze. Tím se stal kraj VYSOČINA pod vedením hejtmanky M. Zelenkové, druhý skončil kraj JIHOČESKÝ s hejtmankou R. Jančurovou a na třetí místo se probojoval kraj KARLOVARSKÝ s hejtmankou J. Vavříkovou. Na první tři kraje čekala sladká odměna a ani ostatní soutěžící nepřišli zkrátka a malé sladkosti je neminuly.

Všichni sportovci, hejtmani, rozhodčí i jejich pomocníci podali maximální výkony, panovala skvělá sportovní atmosféra a den sportu byl opět úspěšný.