Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Úspěchy žáků naší školy 2017/18

Stříbro z okrskového kola florbalu

Ve středu 13. 12. proběhlo okrskové kolo florbalového turnaje mladších chlapců na 7. ZŠ ve Frýdku-Místku. Turnaje se kromě nás a domácích zúčastnila ještě 11. ZŠ, 8. ZŠ, ZŠ Raškovice a ZŠ Staré Město. Hrálo se systémem každý s každým. Naši hoši předváděli velmi dobré výkony a poslední zápas proti 8. ZŠ měl rozhodnout o celkovém vítězi. Bohužel se nám v tomto jediném zápase moc nedařilo a po výsledku 0:2 jsme obsadili i tak výborné 2. místo. Reprezentovali nás z 6.A Jan Bjolek, František Merta, Mikuláš Čajánek a Karel Konečný, z 6.C Tomáš Teper, z 6.D Vladimír Kuča, ze 7.B Ondřej Chudjak, z 8.A Jakub Buchta a z 8.B Matěj Volný, Alexandr Cisovský a Dušan Vlačuha. Gratulujeme.


Vánoční nota

Ve středu 13.12.2017 se opět po roce konala v krásném sále ZUŠ v Místku pěvecká sólová soutěž Vánoční nota.

I letos se této soutěže zúčastnila nejlépe zpívající děvčata 1. stupně. V mladší kategorii to byla ERIKA BĚČÁKOVÁ  z 2.C a v druhé kategorii zpívala ADÉLA DLUHOŠOVÁ  ze 4.B.

Děvčata opět nezklamala a ve velké konkurenci, zvláště v 2. kategorii, si ERIKA vyzpívala skvělé 2. místo a ADÉLA skončila na krásném 4. místě.

Oběma děvčatům gratulujeme.


Okresní kola v šachu

První prosincový týden je každoročně věnován okresním kolům v šachu pro základní a střední školy. Letos bojoval 1. stupeň 5. 12. v počtu 20 čtyřčlenných družstev ve středisku volného času Klíč. Naše škola vyslala 2 družstva.

Za tým A nastoupili Hynek Létal (2.A), Jan Gnojek (5.A), Jonáš Létal (3.A) a Martin Mynář (4.B). Družstvo skončilo na pěkném 4. místě, tři body za konečným vítězem.

Tým B hrál v sestavě Vít Hanzlík (5.B), Šimon Surma (3.A), Alexandr Chovanec (5.B), Jakub Rýpar (5.A) a umístil se na místě desátém. Nasazen byl až na 15. místě, polepšil si tak o 5 příček.

Další den 6. 12. bojovalo ve středisku volného času Klíč o postup do krajského kola 9 družstev 2. stupně. Náš tým ve složení Radek Halamíček (9.A), Petr Gnojek (7.A), Tobiáš Krejčok (7.A)doplnil po odchodu Tomáše Filipa na střední školu žák 1. stupně Matyáš Paseka (5.A), který se opravdu vyznamenal, protože uhrál na své šachovnici plný počet bodů. Družstvo získalo krásné 2. místo a zajistilo si postup.

Všem zúčastněným děkuji a druhostupňovým přeji úspěch v krajském kole. Mgr. Petra Sedláčková


Žáci naší školy vyhráli soutěž o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo

Letos na podzim vyhlásila společnost TS a. s. pro školy soutěž, jejímž předmětem bylo vyrobit krmítka pro ptactvo a vhodně je rozmístit do školní zahrady.

Do soutěže se pod pedagogickým vedením pana učitele Jana Ledvoně zapojili žáci osmých ročníků. V říjnu byl škole dodán potřebný materiál a začalo se s výrobou. Té ovšem předcházelo vytvoření grafického návrhu formou technického náčrtu, který si zpracoval každý žák či skupina. Žáci pracovali od začátku se zájmem a s velkým zaujetím pro věc.  Když jim nějaký ten materiál pochyběl, například dřevo na stříšku, neváhali je přinést z vlastních zdrojů.

V řádném termínu, který byl stanoven na 15. listopad, byla vyrobena tři soutěžní krmítka. Ta byla opatřena štítky s logem školy, které do soutěže připravila paní učitelka Jana Lisníková. Instalaci na vybraná místa provedl pan školník Pavel Koloničný.

Následně naši školu navštívila komise, která soutěžní krmítka na jednotlivých školách posuzovala. Od této chvíle jsme s napětím očekávali vyhlášení výsledků soutěže. Ze zisku prvního místa máme obrovskou radost. Odměna 10 000 Kč, kterou škola získala jako vítěz soutěže, bude použita na náklady spojené se školním výletem zapojených tříd.

Žáci, kteří vyrobili soutěžní krmítka za jednotlivé třídy:

8.B – Dan Kulštejn, Daniel Toman, Martin Rýpar, Jan Haratyk

8.C – Ondřej Kotásek, Jan Daněk, Filip Čech, Matyáš Juška, Adam Dluhoš

8.D – Matyáš Žáček, Vojtěch Duda, Lukáš Javorský

V současné době zpracovává Televize POLAR reportáž o soutěži. Dle dostupných informací by měla být odvysílána v pondělí 11. 12. v rámci pořadu Frýdeckomístecký expres.

Článek o soutěži naleznete rovněž na stránkách TS a.s. Frýdek-Místek – ZDE a na novinky.cz – ZDE


Okresní kolo halové kopané

Náš tým si jako vítěz okrsku vedl velmi dobře také během této soutěže. Postupně porazil týmy z Čeladné, z Fryčovic, z Jablunkova i z Třince. O celkové vítězství pak v posledním zápase bojoval s dosud neporaženým „profesionálním“ fotbalovým družstvem z 5. ZŠ. I když výsledek 6:2 nevypadá příznivě, kluci dlouho drželi s favoritem krok. Za celkové 2. místo v okrese jim právem patří velké poděkování a gratulace.

Za školu nastoupili: Ondra Voleník (brankář), Patrik Bartoš, Tomáš Havránek, Marek Volný, Tonda Borák, Jan Chovančík – všichni z 9.A a Martin Roman a Dušan Vlačuha (8.B).

Okrsková kola halové kopané

Listopad patří halovým turnajům v kopané. V okrsku mladších žáků se nám příliš nedařilo a chlapci po slabé střelbě obsadili třetí, nepostupové místo. Jejich starší spolužáci to naopak napravili a celý okrsek i s trochou štěstí vyhráli a zajistili si tak postup do okresního kola, které se uskuteční 23. 11. na naší škole.


Florbalový úspěch žáků 1. stupně

Dne 16. listopadu proběhlo na 7. ZŠ okrskové kolo florbalu žáků 1. stupně. Kromě nás a domácí školy se soutěže zúčastnily ještě 8. ZŠ a 4. ZŠ. Přes nepříliš povedený začátek se naši chlapci vzchopili a oba úvodní zápasy vyhráli. Musíme je pochválit za velmi dobrý týmový výkon. Vzhledem k ostatním výsledkům jsme již před posledním zápasem věděli, že jsme celkově zvítězili a postoupili do okresního kola. Naši školu reprezentovali z 5.A Nikolas Gruszewski a z 5.B Viktor Dufek, Adam Chovančík, Jakub Hejda, Leoš Matýsek a Jáchym Široký.

O necelý týden později proběhlo okresní kolo, kterého jsme se zúčastnili ve stejné sestavě. Tentokrát již byli soupeři o poznání silnější, a to Frýdlant nad Ostravicí, Raškovice, Fryčovice, 11. ZŠ Frýdek-Místek, 1. ZŠ Frýdek-Místek a Třinec. Po náročných zápasech jsme se nakonec probojovali do boje o 3. místo, ve kterém jsme výsledkem 4:1 porazili Frýdlant a získali bronzové medaile. Všem chlapcům gratulujeme!


Stříbro z okresního finále házené středních škol

V úterý 24. října  se kluci z 9.A zúčastnili turnaje v házené určeného pro střední školy. Kluci nejprve prohráli s týmem Střední průmyslové školy ve Frýdku-Místku, ale pak porazili integrovanou střední školu. Podali velmi bojovný výkon a obsadili celkově 2. místo.

Školu reprezentovali:  Patrik Bartoš, Tomáš Havránek, Ondřej Voleník, Tonda Borák, Kuba Brožek, Honza Chovančík, Vašek Mlčoušek, Damián Hlaváč a Zdeněk Kresta.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.


Skvělý úspěch v lesoparku v Třinci

Slunečný pátek třináctého byl pro tým našich starších žáků dnem krajského kola v přespolním běhu, kde se sešla konkurence nejlepších týmů Moravskoslezského kraje. Kluci nastoupili do závodu bojovně a rozhodli se poprat se silnými soupeři. Čekal je okruh dlouhý 1500 metrů, který absolvovali celkem dvakrát. Mezi čtveřici silných běžců na čele závodu se dostal Tomáš Havránek. V následné skupině se drželi Ondra Pavelek, Patrik Bartoš a Ondra Kotásek. Stoupáním do druhého kola se Tomáš dostal na první místo a stupňovaným tempem si zajistil nejen vítězství v závodu, ale také uznání od silného opavského družstva.

Boj o další místa byl napínavý a kluci bojovali a finišovali do posledních metrů o každé umístění. Na krásném šestém místě doběhl Ondra Pavelek a desítku uzavřel Patrik Bartoš. Posledním bodovaným závodníkem byl na 14. místě Ondra Kotásek. Součet umístění 31 bodů nás vynesl těsně za favority ze sportovní školy Englišova z Opavy (24 bodů). V týmu ještě bojovali Vojta Pavelek a Jan Chovančík.

Klukům patří velké poděkování za skvělou podzimní reprezentaci školy, za obětavost a fyzický výkon v závodě a také za vzorné chování v průběhu celého dne.

Fotografie


První místo v okresním kole přespolního běhu

Opět nám začaly sportovní soutěže a opět jsme v nich zanechali podstatnou stopu. V jednom týdnu se uskutečnilo okrskové kolo (27. 9. 2017) přespolního běhu a hned v tom následujícím kolo okresní  (4. 10. 2017).

Již v okrsku si obzvláště naši chlapci vedli moc dobře. Starší hoši zvítězili, tým ve složení Vojta Pavelek (8.B), Patrik Bartoš, Tonda Borák, Tomáš Havránek a Honza Chovančík (9.A) výtečně běžel a nedal šanci soupeřům. Nejlepším běžcem našeho týmu byl Tomáš, který celý závod vyhrál. Tímto výkonem se chlapci nominovali do okresního kola.

Starším děvčatům se v okrsku již tak nedařilo, ale výsledné 3. místo potěšilo. Nejlepší běžkyní byla Tereza Nováková (8.A), která doběhla pátá, dále školu reprezentovaly Eliška Skotnicová (8.A), Karolína Chrastinová, Hana Hubáčová (8.B) a Markéta Ondračková (9.A).

Do okresního kola postoupili jen starší žáci. Tým doznal drobných změn, Tondu Boráka vystřídal Ondra Kotásek (8.C). Nejlepšího individuálního úspěchu dosáhl ve starších žácích Tomáš Havránek, který si vyběhl vynikající druhé místo. Krásné čtvrté místo získal Ondra Kotásek a do listiny výsledků se zapsal i Patrik Bartoš výborným sedmým místem. Do celkového součtu se počítalo i 14. místo Honzy Chovančíka, což ve výsledku posunulo naše hochy na krásné 1. místo. Kluci bojovali velmi dobře a v pátek 13. 10. 2017 nastoupí do krajského kola, které je opět v Třinci.

Všem reprezentantům školy děkujeme a věříme, že se další sportovní úspěchy naší škole nevyhnou.

 


Štafetový závod žáků 7. tříd – zlatý hattrick ŠESTKY

Dne 22. 9. 2017 proběhl na stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku vložený štafetový závod žáků 7. tříd základních škol, který již tradičně doplnil mezinárodní Olympiádu mentálně postižené mládeže.

Soutěže se zúčastnilo pět žáků naší školy, jejichž úkolem bylo oběhnout 5×400 m. Na dráze se utkalo pět týmů z místeckých škol a naše družstvo bylo opět ve výborné kondici. Již ze začátku závodu si naši běžci udělali dostatečný náskok, který nikdo z dalších týmů neohrozil, a celý štafetový závod VYHRÁLI. Již třetím rokem proto zůstává krásný putovní pohár pro vítěze závodu v držení naší školy.

K tomuto úspěchu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy Hance Karpové, Evě Lubinové, Ondrovi Radilovi a Ondrovi Chudjakovi ze 7.B a Štěpánu Surmovi ze 7.A.