Základní škola
Frýdek-Místek, Pionýrů 400

Úspěchy žáků naší školy 2018/19

Krajský přebor naši atleti proměnili v mistrovství ŠESTKY

Za krásného slunečného počasí proběhlo 9. října v Krnově krajské kolo v přespolním běhu. Náš silný tým do něj nastupoval z pozice vítěze okresu Frýdek-Místek a největšího favorita. S touto rolí se atleti z naší školy popasovali na výbornou a své soupeře zcela deklasovali.

Trať vedla kilometr a půl do kopce, po otočce pak stejným směrem zpět. Bohužel diváci neměli přehled, jak si kdo na trati vede, a tak bylo možno fandit pouze posledních 200 m. Po 6 minutách se objevil Ondra Pavelek jako první běžec mířící do cíle. K velikému překvapení všech se za ním objevil jeho bratr Vojta, následován Ondrou Kotáskem a Štěpánem Surmou, tedy čtyři běžci z jedné školy, což na soutěži takové úrovně nikdo nepamatoval. Náš tým tedy zvítězil s naprostou převahou s nejnižším možným počtem bodů, na 18. místě pak v pohodě doběhl i náš pátý člen družstva Vojta Duda.

Na stupních vítězů tak žáci z naší školy přebrali diplom a medaile za 1. místo v kraji a užili si uznání všech soupeřů.  Čekaly je také medaile pro nejlepší tři běžce.

Všem klukům patří velká gratulace a poděkování za nejpřekvapivější postup na Mistrovství ČR do Hradce Králové.

Poděkování za tento skvělý úspěch patří rovněž učitelům tělesné výchovy v čele s paní učitelkou Maštalířovou, která kluky na soutěž doprovázela.

Vítězství v okresním kole přespolního běhu

V okresním kole přespolního běhu jsme měli 2 družstva ve starších kategoriích.

Děvčata ve složení Eliška Skotnicová, Nicol a Tereza Novákovy z 9.A, Karolína Chrastinová z 9.B  a Hanka Karpová z 8.B zabojovala a vezou si z Třince bronzové medaile. Terka Nováková dokonce dvě, protože doběhla mezi děvčaty na 3. místě.

Kluci svůj postup do okresu měli trošku složitější, a to z důvodu souběhu dvou soutěží v jednom dni. Nakonec se povedlo a na start dvou okruhů měřících 1,5 km se postavili i naši chlapci. Jejich bojovnost byla obdivuhodná. Od začátku se na špici mezi nejlepšími držel Ondra Pavelek podporovaný bratrem Vojtou a Ondrou Kotáskem a hned za vedoucí skupinkou také Štěpán Surma. Tak nabíhali také do druhé poloviny závodu. Kluci si velice dobře rozvrhli své síly a nakonec Ondra Pavelek celý závod vyhrál, jeho bratr Vojta doběhl na skvělém 4. místě, a protože hned za ním byl Ondra Kotásek a Štěpán Surma, tak si kluci vybojovali celkové vítězství a postup do krajského kola v Krnově. Tým podpořil také Vojta Duda, který byl sice nebodujícím závodníkem, přesto doběhl v první polovině startovního pole.

Velké poděkování za reprezentaci školy a věříme, že si kluci přibalí formu také do Krnova a letošní druhou krajskou soutěž zvládnou co nejlépe.

Krajské kolo atletického čtyřboje

Krajské kolo atletického čtyřboje proběhlo ve středu 26. září v Opavě. I když se nám zranili dva žáci, kteří startovali v kole okresním, postavili jsme silné mužstvo. Reprezentovali nás Ondřej Pavelek, Vojtěch Pavelek a Jan Haratyk z 9.B a Mário Kakara z 9.A. Chlapci se velice snažili, některé výkony se jim opravdu povedly. Je však třeba vyzdvihnout zejména Ondrův výkon na 1000 metrů. Jeho čas 2:50 minuty byl suverénně nejlepším ze všech. Nakonec chlapci skončili v druhé polovině zúčastněných škol, avšak získané zkušenosti jistě zúročí v dalších atletických závodech konaných na jaře. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Přespolní běh žáků 2. stupně

Opět nám začaly sportovní soutěže a opět jsme v nich zanechali podstatnou stopu. 26. září se uskutečnilo okrskové kolo v přespolním běhu.

Všechna naše družstva si vedla velice dobře. Starší hoši stejně jako mladší skončili na krásném 2. místě.

Za starší kluky závodili: Ondra Kotásek z 9.C, Ondra Roman z 9.A, Vojta Duda z 9.D, Štěpán Surma z 8.A a Tadeáš Svoboda z 8.C. Nejlepším běžcem našeho týmu byl Ondra Kotásek, který doběhl druhý, následován Štěpánem Surmou na 3. místě.

Mladší hoši ve složení Adam Chovančík a Aleš Majstryszin z 6.A, Ondra Srník ze 7.B, Franta Merta a Honza Bjolek ze 7.A se opět ukázali ve výborném světle a zaslouženě si odnesli diplom za druhé místo. Nejlepšími běžci našeho týmu byli Adam Chovančík a Aleš Majstryszin.

Mladší děvčata v chladném dopoledni také zabodovala. Vyběhala si krásné 2. místo, navíc celé startovní pole pokořila Barbora Bystřičanová ze 6.C a zvítězila mezi jednotlivci. Následovaly pak Hanka Maštalířová a Jana Grygaříková ze 7.A a Katka a Lucka Marciňovy z 6.B.

Starším děvčatům se tentokrát vydařilo okrskové kolo nejlépe a po krásném a obětavém výkonu všech děvčat získaly nádherné 1. místo. Nejlepší běžkyní byla Tereza Nováková z 9.A, která doběhla celkově druhá. Dále školu reprezentovaly: Eliška Skotnicová a Nicol Nováková z 9.A a Hanka Karpová z 8.B.

Všem reprezentantům školy děkujeme a věříme, že se další sportovní úspěchy naší škole nevyhnou.

Přespolní běh žáků 1. stupně

Ve čtvrtek 27. září proběhl na hřišti u Sokolovny první ze závodů, kterých se naši žáci prvního stupně letos zúčastnili –  okrskové kolo v přespolním běhu. Do běžeckého boje se vydali Damián Peřina a Adéla Dluhošová z 5.B, Šimon Surma a Kateřina Ungrová ze 4.A, Šimon Ručka ze 3.B, Kristýna Szantayová ze 3.A, Štěpán Šimanský z 2.A, Neea Holečková z 2.B a Martin Funiok s  Julií Vavříkovou z 1.B.

V závodu startovalo celkem 8 škol z Frýdku-Místku. Děti předvedly krásné výkony, ale i přes velké úsilí se v konkurenci žáků z atletických oddílů nedokázaly prosadit. Výborného úspěchu dosáhl Šimon Surma, který vybojoval krásné 3. místo.  Děkujeme všem za reprezentaci školy.

Naše škola získala ve štafetě opět 1. místo

V pátek 21. 9. 2018 se na atletickém stadionu ve Frýdku-Místku tradičně konala olympiáda pro mentálně postižené, do které jsou vkládány závody družstev žáků 7. tříd základních škol. Závodníci běží štafetu 5 x 400 m. Naše družstvo, letos ve složení Hana Maštalířová, Jana Grygaříková, Jan Bjolek, Šimon Bittner (7.A) a Tomáš Zatloukal (7.B), již potřetí v řadě zvítězilo a odneslo si putovní pohár primátora Frýdku-Místku.

Vítězství v atletickém čtyřboji

Ve středu 19. 9. 2018 proběhlo v Třinci okresní kolo Atletického čtyřboje pro ZŠ a víceletá gymnázia. Naše družstvo starších žáků ve složení Ondřej Pavelek, Vojtěch Pavelek, Dan Kulštejn (9.B), Ondřej Chudjak (8.B) a Mário Kakara (9.A) vybojovalo svými výbornými výkony zlaté medaile a postupuje do krajského kola, které se uskuteční v Opavě.

Nejlepšího bodového hodnocení (1 940 b.) v celém závodu dosáhl Ondřej Pavelek, který zvítězil jak ve skoku do dálky výkonem 5,50 m, tak v běhu na 1 000 m v čase 3:01,85. Druhý nejlepší závodník ztratil na Ondru 222 b.